Vítejte a těším se na Vás.


Listopad 2017

Adventní kalendář z perníku

29. listopadu 2017 v 7:56 | Natty |  Cukroví

Už nastal krásný předvánoční čas...


Chaloupka už je převlečena do vánočního "kabátku" a začíná čas pečení. Letos jsem zahájila chaloupkou z perníku a druhý den ještě jednu malou, pro Ivu, která přijede na víkend oslavit své jmeniny.


...malá a velká...


...rybičky...

Nezapomněla jsem ani na svoje vnoučátka, která přijedou na oslavu a udělala jim adventní kalendář z perníku. Jak jinak, než "rybičky". Mrkající...mistička s perníčky...


...dort "Stracciatella" Ivušce k svátku...

Předvánoční čas mám moc ráda, dárečky mám až na několik maličkostí připravené. Včera jsme koupili balicí papír a manžel bude mít "práci".

Tak si všichni užívejme předvánoční čas v radosti a spokojenosti plni zdravíčka.

Krásné předvánční dny.


Kynutá bábovka

15. listopadu 2017 v 5:07 | Natty |  Domácí pekárna

Poprvé...

Domácí pekárna je můj druhý "manžel". Bez ní už si neumím představit život a za posledních 5 let už mám druhou. Používám jí 2 - 4 x týdně. Jiný, než domácí chléb už nejíme a tak půl kilový bochníček se peče většinou 2 - 3x týdně. Teplá "patička" s máslem a pampeliškovým medem je pro mě "svátek".

Dnes jsem poprvé zkusila kynutou bábovku, kterou jsem připravila pro vnoučata, která odpoledne přijela do Perníkové chaloupky. Děti už jsou zvyklé, že babička "něco" upeče a tak ani úterní odpoledne nebylo výjimka.

Nejprve jsme se pustili do bábovky a pak společně hráli Arubu, stolní hru, kterou už bravurně zvládá i náš nejmladší vnouček Honzík.

Suroviny: 125 ml mléka, 50 g tuku, 1 vejce, 350 g polohrubé mouky, 40 g cukru, špetka soli, 1/4 kostičky droždí. Náplň: dle vlastní volby, já dala domácí marmeládu a kakao. Tuk na vymazání formy.
Postup: Suroviny dáme do pekárny v uvedeném množství a zapneme program těsto. Po vykynutí rozválíme na plát, potřeme nádivkou, srolujeme do závinu a stočíme do vymazané formy. Pečeme na 175 st. asi 45 minut. Hotovou bábovku vyklopíme a pocukrujeme.

Pochutnal si i manžel a i já snědla dva kousky, abych ochutnala jaká je.
Myslím, že jí do jídelníčku budu zařazovat vždy, když přijde chuť na "sladké". Mrkající

Pěkný listopad.


Letos poslední

9. listopadu 2017 v 14:29 | Natty |  Ovoce

9. listopadu...

I když už sluníčko nesvítí, pomalinku se do chaloupky vkrádá zima, naše maliníky daly ještě poslední plody. Už je to vzácnost, maliník, který jsem si koupila před lety se krásně rozrostl a dvakrát ročně plodí voňavé maliny. Jednou v červnu, podruhé na podzim a letos obzvlášť dlouho si pochutnáváme na sladkých plodech.


Toto je už poslední letošní úroda,
neboť na víkend už hlásí sníh a mrazíky, a tak si myslím, že už je "konečná".


Z malin jsem udělala odpolední svačinku s jogurtem, kakaem a ořechy .

Dopoledne jsme krouhali a nakládali zelí na zimu a odpoledne mlsáme maliny.Mrkající

Pěkné podzimní dny.