Vítejte a těším se na Vás.


Leden 2017

Vepřový jazyk s křenovou omáčkou

26. ledna 2017 v 12:08 | Natty |  Maso

Já bych si dal jazyk ...

s křenovou omáčkou, to už jsem neměl léta. Pravil syn Toník, a protože nejsem nikdy daleko od slov k činu, tak jsem ve městě koupila dva vepřové jazyky. Rovněž kořen křenu jsem musela koupit a pak už nezbývalo, než se pustit do "kouzlení".

Knedlíky jsem zadělala v pekárně a na jazyk vyndala "papiňák".
A pak už jsem sklízela jen "pochvalu" a musím sama uznat, že to byla dobrota.

Tak pojďte se mnou ochutnat. Mrkající

Suroviny: Vepřový jazyk, divoké koření, sůl,
Omáčka: Vývar z jazyka, polohrubá mouka na zahuštění, zakysaná smetana, cukr a ocet, nastrouhaný křen.Postup: Jazyk vložíme do "papiňáku", přidáme vodu, sůl a divoké koření a vaříme 45 minut. Uvařený jazyk necháme vychladit a vývar použijeme na omáčku. Vývar zahustíme moukou, přidáme zakysanou smetanu a ochutíme cukrem, ev. dosolíme, octem a větší hrstkou strouhaného křenu. Jazyk oloupeme, nakrájíme na tenké plátky a vložíme do omáčky.

Příloha: Houskový knedlík.

Po jazyku se jen zaprášilo, omáčka mi ještě zbyla a tak půjde do mrazáku a až budu dělat druhý jazyk, tak bude pěkně rozleželá.

Protože venku pěkně svítí sluníčko, tak chvilka odpočinku a pak hurá na běžky. Mrkající

Pěkný zbytek lednových dnů.


Po 5 letech opět na bruslích

4. ledna 2017 v 17:50 | Natty |  Deníček

2. ledna ...

Venku mrzne jen to praští a v chaloupce je s námi vnouček Lukášek. Poslední den prázdnin, než půjde do školy. Dopoledne jsme hráli hry a odpoledne jsme se vydali na rybník, abychom si "oprášili" to, co už jsme 5 let neprovozovali - bruslení. Tedy my s manželem, nikoliv Lukášek, který už jezdí jak "zkušený hokejista" .

Led byl úžasný a tak jsme se pustili do ježdění. Tedy ze začátku opatrně, ale po pár minutách si tělo vzpomnělo a už jsme jezdili "jako za mlada". Smějící seSmějící se

Kluci hráli hokej a já se snažila udělat nějakou "krasobruslařskou kreaci", ale už to není jako před x lety. Přesto jsme si odpoledne pěkně užili a do chaloupky se vraceli s tvářičkami "jako růže".


...babi, jdeme hrát...


...puk odpálen...


...už čekám...


...ještě se udržím...Mrkající


...děda (69) s babičkou (64) po pěti letech na bruslích...Smějící se

Krásné lednové dny.