Vítejte a těším se na Vás.


Listopad 2016

Salát z pekingského zelí

20. listopadu 2016 v 17:09 | Natty |  Zdravé recepty

Levné, dietní, zdravé...


Tak by se dalo charakterizovat PEKINGSKÉ ZELÍ. Zdravé je každé zelí, ale pekingské má jednu výhodu, oproti běžnému zelí a kapustě. NENADÝMÁ, takže si můžeme v tomto ročním období salát dopřát denně, pokud máme rádi zeleninu.

Tělu dodá spoustu minerálních látek - vápník, železo, hořčík, fosfor, draslík, zinek, sodík, selen, mangan, omega 3, omega 6 kyseliny, vitaminy A, B, C, E, K, lutein, betakaroten, cholin, kyselina listovou a kyselina pantotenovou.

Účinky na zdraví - podporuje imunitu, je prevencí vzniku rakoviny, obezity, podporuje a urychluje trávení, napomáhá k pravidelné stolici, působí močopudně, podporuje správnou funkci ledvin, působí preventivně proti osteoporóze, normalizuje hladinu cukru v krvi a má pozitivní vliv na nervovou soustavu.

Recept na zdravím nabitý salát...
(redukční)

Suroviny: 200 g pekingského zelí, 2 větší rajčata, jedna cibule, půl žluté papriky, 125 g light mozzarelly nebo balkánský sýr, vajíčko, kuřecí maso, šunka, stroužek česneku, sůl, pepř, 1 lžíci olivového oleje.


Postup: Listy pekingského zelí rozebereme a důkladně omyjeme pod tekoucí vodou. Nakrájíme na malé nudličky, osolíme, opepříme a důkladně promačkáme, až pustí šťávu. Rajčata a papriku nakrájíme na kostičky, vylisujeme česnek a přidáme do zelí. Dochutíme pepřem a nakrájíme na kostičky např. mozzarellu a přidáme olivový olej. Dáme na hodinku vychladit a pak už jen mlsáme. Mrkající

Pokud přidáme celozrnný chléb nebo pečivo, máme zdravou a rychlou večeři.

Pěkné podzimní dny.


Domácí majonéza za 2 minuty

4. listopadu 2016 v 11:55 | Natty |  Různé

Domácí je domácí...

Bramborový salát se neobejde bez dobré majonézy, a když se stane, že zapomeneme koupit tu svojí oblíbenou značku, pak je zde možnost udělat si majonézu doma. Její příprava není nijak náročná, stačí mixér a správné suroviny, které máme běžně doma a majonéza je "na světě".

Tak připravme si suroviny a jdeme "kouzlit".

Suroviny: 2 celá vejce, 2 lžičky plnotučné hořčice, špetka soli, 1 lžička cukru, špetka mletého pepře, 2 lžíce octa a řepkový olej. (Množství stačí na salát pro 4 osoby)


...hotová majonéza...


...salát s domácí majonézou...

Postup: Do mixéru dáme celá vejce, hořčici, sůl, cukr, pepř a zapneme na první stupeň. Otvorem ve víčku zvolna přiléváme olej. Množství dle potřebné hustoty. Během mixování přidáme 2 x lžíci octa. Až je majonéza dostatečně hustá, přendáme do mističky a uložíme do chladu.

Je výborná a všem doporučuji vyzkoušet.

Pěkné listopadové dny.