Vítejte a těším se na Vás.


Prosinec 2015

Krásné vánoční svátky

22. prosince 2015 v 16:54 | Natty |  Dárečky

Všem Vám přeji ze ...

k tomu hodně

potom sladkou


Krásné vánoční svátky.


Domácí "salko" do cukroví

20. prosince 2015 v 5:57 | Natty |  Cukroví

Domácí je nejlepší...


už zbývá jen pár dní do vánočního veselí a tak je pomalu čas na nepečené cukroví. Jedním z nich je oblíbené "domácí rafaelo", jehož recept je velmi jednoduchý a kokosové kuličky naplněné mandličkou chutnají každému.

Receptů je určitě mnoho, ale jak se říká: "V jednoduchosti je síla". A tak stačí slazené kondenzované mléko, kokos a mandle. Většinou kupujeme "Salko", ale což zkusit domácí recept a ty letošní "sněhové kuličky" udělat úplně celé domácí?

Recept na domácí "salko" nechávám na vyzkoušení...

Suroviny: 200 ml mléka, 200 g práškového cukru, 20 g másla.


Postup: Do vysokého rendlíku dáme všechny 3 suroviny a přivedeme k varu. Vaříme mírným varem 10 - 15 minut a odstavíme, za občasného zamíchání. Jak "salko" stydne, tak pomalu houstne. Když je úplně studené, je připravené k výrobě "sněhových kuliček". Hotové množství 250 ml salka

Postup na kuličky...


Do jedné misky dáme kokos na hmotu kousek rozpuštěného másla, do druhé si necháme kokos na obalování. Do mističky připravíme mandle a můžeme začít "tvořit". Po troškách přidáváme do kokosu s máslem "salko" a vytvoříme hustou hmotu, aby byla pěkně tvárná. Záměrně neuvádím množství, neboť je lepší dělat "od oka". Dáme na půl hodiny do lednice. Z hmoty uděláme kuličku, vložíme mandličku a zakulatíme. Obalíme v kokosu a máme hotovo. Kuličky dáme do lednice tak na týden, aby kokos nasál "salko" a pak už jen vložíme do košíčku a můžeme mlsat.

Krásnou "zlatou" neděli.


Adventní krásky

14. prosince 2015 v 6:24 | Natty |  Deníček

Krása z jedné cibulky...


kolik krásy se ukrývá v jedné cibulce, to je až neuvěřitelné. V minulém článečku jsem vám ukázala poupata mých tří amarelek a dnes už září chaloupce v plné kráse. Dokonce dvě cibulky mají další dva květy a tak mě čeká mnohem delší radost z těchto překrásných květin.


...růžová...


...bílá...


...červená...

Uplynula třetí adventní neděle a před námi je posledních 10 dní, než zazvoní Ježíšek a přinese radost, štěstí a dárečky. Mrkající Všichni se určitě těšíme a užíváme si pěkný adventní čas v kruhu svých nejbližších. Ani u nás tomu není jinak, voní vanilka, jedlička na adventním věnečku a hlavně je klid a pohoda a velké očekávání.

Stejně jako před mnoha lety, kdy jsme byli malé děti a vánoční svátky byly skromnější, ale stejně ty nejkrásnější. Věřili jsme na tajemného Ježíška a těšili se, co nám pod stromečkem nadělí. U nás to byly většinou knihy, nějaký potřebný obleček, ale radost jsme měli vždy. Už je to dávno a stejně na chvilky pod stromečkem s rodiči každý rok vzpomínám.

Tak si vytvořme ty nejhezčí chvíle s našimi nejbližšími, aby i oni jednou, až tady nebudeme, na nás vzpomínali s láskou. Vždyť právě k vánočním svátkům patří štěstí, láska a pohoda, na kterou bychom neměli zapomínat po celý rok.

Pěkný nový týden.Předvánoční čas

7. prosince 2015 v 11:20 | Natty |  Deníček

Uplynula druhá adventní neděle...

svíčka v neděli dohořela a dnes venku svítí krásně sluníčko.
Po sněhu ani památky a tak se radujeme ze zeleného trávníku a barevné krásy v podobě kytiček, které zdobí Perníkovou chaloupku.


...druhá svíce znamená MÍR, myslím, že si ho letos přejeme všichni...


...v kuchyni miniaturní vánoční hvězda nakukuje do talířů...


...na baru se pyšní kráska, kterou mi přivezla dcera Iva...


...v obýváku se hlásí o slovo růžový amarelis...


..vedle něho červený a ještě bude bílý, který zatím má jen poupě...


...takto pokročil hyacint a už chodím nakukovat, zda se neobjeví květ...


...lila orchidejka krásně kvete už přes dva měsíce...

Užívejme si pěkný adventní čas a vůni vanilky.