Vítejte a těším se na Vás.


Listopad 2015

Adventní čas

29. listopadu 2015 v 11:20 | Natty |  Deníček

První adventní neděle...

dnes zapálíme první svíčku na adventním věnečku, symbol krásných předvánočních dnů. Někdo si věneček koupí, já si ho každý rok dělám sama z jedle, kterou mám na zahradě. Ani letos nebyla výjimka a věneček čeká na první setmění a pak se rozhoří plamínek první svíčky.

Mám toto období moc ráda, neboť už mám chaloupku nazdobenou, převlečenou do "vánočního kabátku" a začínám péct cukroví. 1. prosince nejprve oslavíme svátek naší nejmladší dcery Ivy a pak už jen vůně vanilky, oříšků a vánočního koření.


...první svíčka = naděje...

Dnešním dnem můžeme také zařadit do adventního času postní dny. Nemusíme hned pít jen vodu, nebo se "cpát ovocem a zeleninou", ale malinko se zamyslet nad zvyky našich předků, co jedli a pili. Určitě ne množství uzenin, tučného masa, buchet, rohlíků a přeslazených limonád.

Kdo si chce trochu připomenout "staré časy" a tím zavzpomínat na své předky, může umírnit svůj jídelníček a zařadit potraviny, které v době před 100 lety jedli naši prarodiče. Není to žádná věda, stačí brambory, řepa, mrkev, čočka, hrách, pohanka, mléko, vejce, žitný chléb, vločky a pod. Omezit maso a sladkosti. Zařadit bylinkové čaje, ubrat cukr a určitě ten předvánoční čas prožijeme ve zdraví a pohodě.

Krásný adventní čas.


Hydroponie

10. listopadu 2015 v 9:08 | Natty |  Deníček

Udělala jsem si radost...

Dnes je to týden, co jsem byla s Lukáškem v Lidlu a uviděla krabičku s cibulkou, skleničkou a návodem na pěstování.

Jedna cibulka byla růžové barvy, druhá fialová. "Lukášku, koupíme jednu cibulku mamince, aby měla radost, až se vrátí s Adélkou z lázní", povídám vnoučkovi. Lukášek hned souhlasil a vybíral barvu. "Babi, asi fialovou" a tak cibulka putovala do košíčku. Doma Lukášek přečetl návod a cibulku ve skleničce posadil na konferenční stolek a denně pozoruje, co cibulka dělá.
Já ovšem nezůstala "pozadu" a koupila si odpoledne růžovou. Už také sedí na konferenčním stolku a má se čile k světu.Mrkající

Po týdnu už má kořínky a začíná vykukovat špička lístečku. Až bude mít 8 cm, tak klobouček odkryji a budu s napětím očekávat ten "zázrak", který se ukrývá v jedné cibulce.


...cibulka po týdnu...


...už vykukuje lísteček...


...cibulka po třech týdnech...

Každé ráno chodím obdivovat ten "život", který se rodí z jedné malé cibulky.
Po dalším týdnu ukážu, jak můj "růžový" opět povyrostl a jsem moc zvědavá, kdy uvidím určitě nádherný růžový květ.Smějící se

Pěkný den.


Plněný lilek - sendvič

3. listopadu 2015 v 11:52 | Natty |  Zelenina

Výborná podzimní pochoutka...


pro milovníky lilku jsem připravila opět jeden vynikající recept pro "pohlazení" bříška.
Lilek je nyní dostupný za příznivou cenu a jeho zařazení do jídelníčku je přínosem pro naše zdraví.

Tak neváhejte a vyzkoušejte.Mrkající

Suroviny: 1 pěkný tvrdý lilek, 100 g šunky, 100 g rajčátek, 100 g tvrdého sýra, sůl, grilovací koření, česnek, olej, pažitka


...hotový lilek...


...postup přípravy...

Postup: Lilek překrojíme na poloviny, každou polovinu nakrájíme na další 3 díly. Rozložíme a posolíme, necháme 20 minut vypotit. Mezitím si připravíme marinádu: - olej, česnek, grilovací koření. Do lehce vykapaného pekáčku olejem položíme první plátek, potřeme marinádou, poklademe šunkou, rajčátky a posypeme sýrem. Přidáme druhý plát a opakujeme, poslední plát opět potřeme, poklademe a posypeme sýrem a pažitkou. Dáme zapéct na 45 minut a podáváme s pečivem nebo rýží.

Pěkný den.