Vítejte a těším se na Vás.


Mravenečci do boje

13. května 2015 v 9:09 | Natty |  Téma týdne

Venku všechno krásně kvete...

ptáci zpívají veselou písničku, přesto si připadám jako malý mraveneček s pochroumanou nožičkou, který se vydává do boje.

Tak začíná životní pohádka jednoho z nás, kteří žijí v dnešní konzumní společnosti. Přes dvacet let jsem budoval společně s ostatními mravenečky jedno mraveniště, kde jsme se vzájemně tolerovali, vycházeli si vstříc a snažili se udělat něco pro společné žití a produkty své práce přispívat k blahu všech.

Až jednoho dne přišel velký pán a naše mraveniště koupil. Na místa dosavadních vedoucích mravenečků dosadil úplně cizí, kteří o chodu našeho života neměli ani ponětí. Ale velice dobře našli cestu k našim penězům a začali je ve zvýšené míře užívat. Nejprve reprezentativní obědy, drahá auta, byty za naše společné peníze a pohledávky mraveniště dostávaly trhliny. Neplatily se faktury a tak došlo na mravenečky, kteří svojí prací mravenčí firmu budovali.

Nejprve se mravenečkům vzaly peníze za vykonanou práci a v dalším kroku se mravenečci začali z mraveniště vyhánět. Nikoho nezajímalo, co s nimi bude, jak se budou živit, jak se postarají o sebe a své rodiny. Hlavně že mravenčí mocipáni měli stotisícové platy, které si sami dali, a když jim chybělo, vzali si z mravenčí pokladny.

Já zatím sedím v tom "bolavém" mraveništi a smutně koukám, jak se lety budované mraveniště rozpadá, a čekám, jak to celé dopadne a kdy přijde řada i na mě. Zatím mi byly vzaty peníze bez udání důvodu.

Napsal jsem vrchnímu mravenci, který mi dosud ani neodpověděl, čímž mi jasně říká: "Ale mě to nezajímá". Jak jinak si vysvětlit, že nezájem o blaho svých podřízených mravenečků, kteří se z posledních sil snaží zachránit mraveniště, které je před spadnutím?

Nejjednodušší by bylo opustit "rozpadající se mraveniště", ale není přece možné, aby si několik jedinců bez boje přivlastnilo to, co nikdy nebudovali. A tak budu bojovat až do posledních sil bez použití věty: "Osud našeho mraveniště mě nezajímá".

Pěkný den.

 


Komentáře

1 Jarka Jarka | Web | 13. května 2015 v 9:56 | Reagovat

Natty, jsem z toho jelen. Nevím přesně, o jaké mraveniště se jedná. Jestli o to místo, kde máš postavené své mravenišťátko, nebo o našem celkovém mravenčím sídlišti státním, či snad dokonce světovém? Ono by se na to totiž dalo napasovat všechno. 8-O Mravenečci jsou ale známí tím, že jsou pilní, chytří a jen tak se nedají a z boje neutíkají...

2 Elis Elis | Web | 13. května 2015 v 11:16 | Reagovat

Lidi jsou jako mravenečci pořád o něco usilují a něco chtějí, ale těch pracovitých mám dojem je méně a v skrytu mraveniště přežívají ti co nic nevytvořili a nic nedělají a jen se nechávají živit a to není správné...

3 klaraone klaraone | 13. května 2015 v 12:02 | Reagovat

Chceš vyhrát 2000 Kč ? Fandíš našim klukům na MS  v hokeji ?
koukni sem !!!
https://www.facebook.com/pages/Kosmetika-Mary-kay/592710287431292?ref=hl

4 Natty Natty | 14. května 2015 v 9:09 | Reagovat

[1]: Jaru, celá naše země je jedno velké mraveniště, kde jsou "mocipáni" a potom ti malí mravenečci, kteří bojují o přežití. ;-) Bohužel. My s manželem jsme už "za vodou", svoje malé mraveniště jsme vybudovali a nyní si ho užíváme, ale co naši, vaši, ostatní mravenčí děti? Co je čeká v této pochroumané společnosti? Útlak, nespravedlnost a mizivé vyhlídky na šťastný život. Už se vůbec nedivím, že přibývá žen, které raději cestují a užívají si života, než by přiváděly na svět děti. Třídní rozdíly už se formují od školek a pokračují ve škole a v dospívání. Děti si už neumějí hrát na prodavače, doktory, školu jako kdysi my, ale bojují s PC, vyhledávají násilí, které je jim předkládáno v té nejhorší formě. Výsledky 26 let kapitalismu v naší společnosti už nesou své ovoce. Poctivá práce ztratila cenu, na výsluní se dostávají děti těch, jež v restitucích zbohatli, kupují si vysokoškolské diplomy a hrají si na "mocipány". Odklon od víry v Boha je trest pro všechny lidi. Nikdo se ničeho nebojí a tak se vraždí, okrádá, utiskuje. Téma týdne mi nahrálo vyjádřit svůj názor, svoje pocity nad touto prohnilou společností. :-(

[2]: Elis, máš pravdu, že bez mravenčí práce to nejde. Ale smutné je, že se právě my lidé odvracíme od tradic, které budovali naši předci, a společnost ženeme do záhuby. Ono to opravdu bez poctivé práce nejde. :-(

[3]: Klárko, našim klukům fandím a klidně zadarmo. Peníze jen kazí charakter člověka. ;-)

5 Intuice Intuice | E-mail | Web | 14. května 2015 v 13:54 | Reagovat

Taky mi připadá, že svět je nějak naruby a já v tom soukolí hraji jen malilinkatou roli.

6 Zdenka"ren" Zdenka"ren" | 14. května 2015 v 17:07 | Reagovat

No, já jsem nedávno dělala něco pro Afriku, takže jsem byla nucena vystrčit hlavu z mraveniště a pak děkovala Bohu,že jsem se narodila a žiju zde, kde i ten poslední bezdomovec se má báječně proti těm milionům hladových /hlavně dětí /ve třetím světě.

7 Natty Natty | 15. května 2015 v 5:51 | Reagovat

[5]: Intuice, máš naprostou pravdu. A právě ta maličká role každého z nás by měla být ku prospěchu naší civilizace, nikoliv jejímu zániku. :-(

[6]: Zdenko, to je od tebe moc hezké, že se snažíš pomáhat potřebným. Oponovat ovšem musím proti tomu, že se zde mají bezdomovci lépe. Asi to těžko jedna z nás může posoudit, když jsme v té situaci nebyly. Být bez domova, na ulici, hlady, ve špíně, v opovržení je mnohem horší, než být hladový, ale v mámině náruči. Otázku třetího světa nelze srovnávat s naší civilizací. Já byla 5x v Africe, viděla život tamějších lidí, bylo mi jich líto, ale jedno jsem jim záviděla - oni byli šťastní, což nám "civilizovaným" chybí. My se stále za něčím honíme, snažíme se "hrnout na hromadu", a stále máme málo. Závidíme jeden druhému, pěstujeme vzájemné nepřátelství a povyšujeme se jeden nad druhým. Lidé v Africe jsou přátelští, v roztrhaných botách, kalhotách, jezdí na rezivém kole, ale na tváři mají úsměv a podávají přátelsky ruku. Proč? Nejsou zkažení blahobytem a mají zachovány "pudové" emoce, což nám chybí. Dokonce vidím "lidské vztahy" i tady na blogu, kdy jsou lidé ve vztahu k sobě anonymní, neznají se a přesto si dokáží  vzájemně ubližovat...a to je smutné. :-(

8 Zdenka"ren" Zdenka"ren" | 15. května 2015 v 11:28 | Reagovat

[7]:Natty, ale to je přeci to podstatné, o čem v komentáři ke mně píšeš.Ano, oni jsou i v té bídě na rozdíl od nášich blahobytných a chamtivých společností tak jiní, tedy ne všichni, abychom byli spravedliví. A o našich bezdomovcích opravdu něco vím, a ti,co tam jsou a být nechtějí je opravdu malé procento,  věř mi. Líbí se mi tohle sdělení: "Když chceš změnit svět, začni sám u sebe".Tudy by možná vedla cesta ven z mraveniště na boží svět. :-)  ;-)

9 Natty Natty | 15. května 2015 v 12:25 | Reagovat

[8]: Zdeni, s tím naprosto souhlasím. Začni sám u sebe, ale...jsou mezi námi tací, že jim osud nadělil do vínku těžší podmínky pro život a už jen se vyrovnat s určitým hendicapem je pro ně složité. Bohužel naše společnost si sice zakládá na vzdělanosti, ale neumí ještě přijmout fakt, že lidé, kteří nezapadají do většiny, patří také mezi "mravenečky" a chtějí stejná práva jako my, kterým se poštěstilo narodit se zdraví s možností najít novou práci, pokud o ni, ne vlastní vinou přijdou. Je to na dlouhé povídání a já opravdu vždy bojovala a budu bojovat,  dokud budu dýchat za spravedlnost a rovnost mezi lidmi. Všichni jsme na tomto světě "jen půjčeni" a všichni dýcháme stejný vzduch. Kdo to vnímá jinak a povyšuje se nad ostatní, je "lidský ubožák". :-(

10 Zdenka"ren" Zdenka"ren" | 15. května 2015 v 18:36 | Reagovat

[9]: :-)  :-)  :-)

11 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 17. května 2015 v 14:37 | Reagovat

Doba je zlá a je to znát i kolem nás. Tou zlou dobou myslím vše jak dopadlo - "výsledek cinkání klíčů za svobodu". Ti co cinkali, možná ani nevěděli za co!U nás se snadno dá manipulovat s lidmi, nechci zde vzpomínat svou příhodu přímo v rodině, kdy mě sestra napadla slovně, že čtu stále přílohu Rudého práva, podle ní jsem měla okamžitě přejít na jinou stranu - jiný tisk. Pak taky, že my na "SEVERNÍ MORAVĚ JDEME SPÍŠ DO LEVA", bože ještě dnes ji slyším jak nás kritizovala, jak vše co se rýsuje bude lepší! Dokonce málem dělala sbírku na nevím co, napádala utáhnout "opasky", když jsme se zmínili, že syn nemá práci a vše je dražší. Bude líp, práce je!!! A pak najednou byla bez práce sama i její muž. Vše najednou bylo na nic!!! A výsledek - to proto, že jsou lidi v levo a né za kapitalisty. Co na to říct, i takový jsou mravenečci - napadá mě písnička co zpívá pan Klus - pane bože za co ... ;-)

12 Natty Natty | 18. května 2015 v 4:02 | Reagovat

[11]:Marti, je to opravdu smutné, když se i v rodině naruší vzájemné vztahy kvůli "politice". :-( Co se týče "cinkání klíči", tak to máš pravdu. Mnoho lidí jimi cinkalo v domnění, že přijdou lepší časy a přišly? Nepřišly, naopak a důsledek je tady. Vždy se ve společnosti najdou manipulátoři a dokáží strhnout dav. Ona vidina, že někomu budou lítat bezpracně pečení holubi do huby je pěkná, ale ono to tak není. Dokonce i ta práce není a kdo si jednou okusil, co to je útlak ze strany zaměstnavatele nebo dokonce vyhazov, tak by mohl vyprávět, co všechno krásného "cinkání" přineslo. Nadbytek nikdy nepřinesl nic dobrého a to jak v materiální, tak morální oblasti. Určitá skromnost a pokora by nám měla být vlastní. ;-)
P.S. Dnes jdu dělat med ze smrkových výhonků a už od rána poslouchám ptačí zpěv - nejkrásnější písničku, kterou si složili "ptačí mistři". ;-) Pěkný nový týden.

13 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 18. května 2015 v 17:15 | Reagovat

[12]: Med jsem Natty sice v letošním roce v plánu neměla, ale v přírodě jsem po ránu byla taky. Fotila jsem a pak taky vnímala zpěv ptáků. Manžel mě zavezl na moc krásné, pro mě neznámé místo, a to jsme byli kousek za městem :-)

14 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 18. května 2015 v 17:17 | Reagovat

[12]: Jo a ty vztahy jsou narušené dosti, poslepené, no není to tak jako dříve. :-( Ono těch kotrmelců na téma politika bylo víc a víc, až jsem řekla dost!!! No a to se nelíbilo, vždyť "starší má vždy pravdu a mladší se vždy podřídil". Jo Natty i tak to je bohužel ;-)

15 Hanka Hanka | E-mail | Web | 20. května 2015 v 14:10 | Reagovat

Moc pěkně jsi popsala smutnou skutečnost, Natty.
Něco takového jsme si určitě před necelými šestadvaceti lety nepředstavovali. :-?
Počáteční nadšení se změnilo v beznaděj. Jak jsme na začátku táhli za jeden provaz, usmívali se na sebe a dělali si skvělé plány do budoucna, tak si teď každý "hraje" na svém písečku a spousta lidí se snaží urvat, co se dá, na úkor těch ostatních.
Demokracii si mnozí pletou s anarchií, je to celé úplně postavené na hlavu! ??? :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama