Vítejte a těším se na Vás.


Naše česká hrdost

11. prosince 2013 v 8:19 | Natty |  Téma týdne

Co Čech, to muzikant...


je mi smutno, když čtu ty většinou negativní názory a někdy si troufnu říci i "žblebty" na TT.
My, kteří jsme se v této krásné zemi narodili a v rodném listě máme napsáno, národnost - česká.

Kde je národní hrdost? Proč nevyhledáváme to krásné, které nám náš mateřský jazyk dopřává,
proč nehledáme vzory, které nás proslavily ve světě a které jsou kořeny, z kterých jsme vzešli?

A tak pokud jsme natolik zaslepeni a vidíme jen "pivo", špatné politiky a podobně,
zkusme se na chvilku zastavit a připomenout si třeba slova jedné krásné české písničky,
která říká, že my Češi jsme výborní muzikanti, že se ve světě nikdy s pěknou písničkou neztratíme
a naše písně se zpívají po celém světě a velmi se líbí.


Já jsem muzikant a přicházím k vám z české země.
My jsme muzikanti, přicházíme k vám.
Já umím hráti. My umíme taky.
A to na housličky. Jak se na ně hraje?
Fidli, fidli, staré vidli, fidli, fidli, housličky.

Já jsem muzikant a přicházím k vám z české země.
My jsme muzikanti, přicházíme k vám.
Já umím hráti. My umíme taky.
A to na basičku. Jak se na ni hraje?
Stála basa u primasa, za kamnama stála,
jak primaska zatopila, basa sama hrála.

Já jsem muzikant a přicházím k vám z české země.
My jsme muzikanti, přicházíme k vám.
Já umím hráti. My umíme taky.
A to na trumpetu. Jak se na ni hraje?
Já rád játra, ty rád játra, on rád játra trumpeta.

Já jsem muzikant a přicházím k vám z české země.
My jsme muzikanti, přicházíme k vám.
Já umím hráti. My umíme taky.
A to na bubínek. Jak se na něj hraje?
Bumtarata, bumtarata, bumtarata, bubínek.

Zazpívejme si, připomeňme si, že být ČECHEM je krásné
a buďme na to hrdi, protože pokud chceme, aby nám v naší zemičce bylo dobře, musíme jí milovat.
Pokud to nedokážeme, nedokážeme nic.

Hezký den.


 


Komentáře

1 signoraa signoraa | Web | 11. prosince 2013 v 9:23 | Reagovat

Mám v sobě národní hrdost a to nejen v momentech, kdy spousty fanoušků řvou na náměstích: "Češi do toho." Jsem hrdá na národ, který dal světu Antonína Dvořáka, jehož Novosvětská zazněla i na měsíci.
Přiznám se však, že jsem se párkrát styděla za to, že jsem češka. Krátce po revoluci jsme byli s manželem ve Vídni, byli jsme tehdy úplně poprvé za jinými hranicemi, než za těmi kam se smělo. Byli jsme dojatí a št'astní, že se nám to konečně povedlo. A pak? Viděli jsme ve Vídni cedulky - "Češi, nekrad'te tady!" Tehdy jsem se styděla za to, odkud pocházím. Podobné pocity občas zažívám, kdy se stydím za některé své spoluobčany, kteří se neumějí chovat.

2 Jarka Jarka | Web | 11. prosince 2013 v 9:29 | Reagovat

Líbí se mi Natty, jak se vždycky k těm blogovým tématům postavíš po svém. ;-) Vlastně jsem žádný článek na toto téma nečetla, asi chodím na blogy, které jim na ty jejich náměty kašlou, ale po tom, jak jsi se zmínila o "žblechtech" by mě docela zajímalo, co se píše. :D Máš pravdu, že se nějak všechno poměřuje podle toho, jak se chovají naši politici a zdá se mi, že jak se národ rozděli při volbě prezidenta, tak to rozdělení přetrvává. Snad teď lidi v předvánočním čase příjdou na jiné myšlenky a uvědomí si, že to s námi není tak špatné a začneme třeba tím, že se jeden na druhého usmějeme. :-D

3 Natas Natas | Web | 11. prosince 2013 v 9:57 | Reagovat

S hrdosti k zemi a vlastenectvím se nerodíme. Tomu jsme učeni, vedeni a vychováváni, ale všimni si, co nás tu dnes kdo učí. Není se čemu divit, když se rozhlédneš kolem sebe.

4 Houp Houp | Web | 11. prosince 2013 v 17:29 | Reagovat

Konečně jsem našla článek, který vidí krásu v Česku a je hrdý stejně jako já. Vím, že Česká republika není dokonalá ale která země je? Žádná. :)
Jsem frustrovaná z toho, jak každý článek pojednává o tom, že to tady lidi nenávidí a chtějí pryč... Já vím, že kdybych měla žít někde hodně dlouho pryč tak se zblázním.
Žádná země není dokonalá, přiznejme si to. Nakonec každý Čech není hned opilec, zloděj a lenoch. Podívejte se jenom na naše úspěšné sportovce, na umělce, nebo i do naší historie. :) Na to jak jsme malá země na tom nejsme nejhůř. :) Škoda, že to dobré nevidí víc lidí.

Do jakési černé díry spěje celý svět, nejenom naše matička česká.

Děkuji za tvůj článek. :)

5 Hanka Hanka | E-mail | Web | 11. prosince 2013 v 18:15 | Reagovat

Tvoje články k TT jsou pokaždé skvělé, Natty. Když občas čtu bláboly, které někteří blogeři dokážou vyplodit, je mi z toho smutno, skoro až špatně. :-!
Já osobně jsem patriot, jinde než tady bych žít nechtěla. Výhrady mám, samozřejmě, ale to patří k věci. Jsem hrdá na českou zemi i český jazyk. Na současný český národ už trochu míň. :-?

6 Natty Natty | 12. prosince 2013 v 6:32 | Reagovat

Alenko, je to smutné, že se musíme stydět za svou "vlastní rasu" ;-)Mnohem smutnější ale je, že se vychovávají dnes děti v duchu nenávisti a touhy po blahobytu bez práce a přičinění. To budoucnost naší země ještě sníží nejen v našich očích, ale i v očích celého světa. :-(

[2]: Jaru, jak bych si přála, kdyby ten úsměv byl upřímný a dokázali jsme ho všichni jeden druhému darovat i přes nedostatky, které život provází. Nemyslím si, že volba lidi rozdělila, myslím, že lidskou nenávist a zlobu podnítil rok 1989, kdy si každý čekal blahobyt a on je zatím úpadek. Materiální i duševní. :-(

[3]: V genech máme to, co nám předali naši předkové. Výchova a vzory jsou vklad do budoucnosti dítěte. Dalším článkem je vzdělání a pak je vidět konečný "výsledek". Nevěřím, že by někdo učil někoho hrubě mluvit, krást, vraždit a pod. - to je vždy výsledek dlouhodobé špatné výchovy. :-(

[4]: Děkuji, ale už mám dost té agrese a nenávisti, která se objevuje v článečcích mladých a nezkušených dětí. Už jsem na světě dost dlouho abych mohla posoudit jak se vyvíjí život kolem nás a bohužel musím napsat, je to čím dál horší a o to víc, že u dětí... :-(

[5]: Hani, ty ani nemusíš psát, jak miluješ svou zemi, svůj domov, místo, kde ses narodila. Tvoje fotečky říkají vše, lásku ke všemu, co na naší zemičce je krásné a vidíš to očima, které umí hladit i ten nejobyčejnější kamínek na zemi. Proto tak ráda k tobě chodím, neboť to je pohlazení. ;-)

7 Milka Milka | 9. července 2015 v 16:22 | Reagovat

Jsem češka a budu stále češka i když hodně let žiji v cizině.
Co mi hodně vadí je to,že u nás se používá slovo Tschechei. Toto slovo pužívají i vzdělaní lidé. Asi nevědí, že je to hanlivý název pro Česko. Slyšela jsem ho ve filmu, kde byly ukazovány naše lázeňská města na karlovarsku. Vyslovil ho český kastelán pro německou televizi! V Krkonoších toto slovo také používají. Proč nepoužijí Tschechien nebo Böhmen, když mluví německy?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama