Vítejte a těším se na Vás.


Květen

1. května 2013 v 6:11 | Natty |  Toulky Vysočinou


Zatím máme nachozeno jen 31, 5 km za březen...

Letošní jaro se trochu opozdilo, a tak naše každodenní procházky byly kratší a část měsíce dubna jsme již prožili na rybách a tam se kroky neměří, tam jde spíš o trpělivost a fyzickou sílu, která je také pro tělo důležitá. Květen bude na turistické procházky bohatší a věřím, že naplánovaných 100 km si určitě splníme.

4. května


Nádherné sobotní odpoledne. Dnes jsme si naplánovali delší trasu k novému památníku J. Haška, který byl odhalen v nedávné době v podhradí Lipnice. Cesta byla úžasná, jaro je v plné kráse a já měla kromě pěkného zážitku i hodně inspirace k focení. Kytičky, celkový pohled, památník a také vnouček Honzíček, který přijel k památníku s maminkou a Adélkou. Společně jsme si prohlédli unikátní výtvor sochaře a ještě si udělali kouzelnou procházku podlipnickou přírodou.

.
..zlaté blatouchy...


...zářivé pampelišky...


...něžná kvítečka v trávě...


...pohled do jarní krajiny...


...naše prvomájová třešeň...


...v zajetí květů...


...nádherné květy třešně...


...nový památník J. Haška...


...druhé oko spisovatele...


...Honzíček papá...


...pohled na hrad Lipnici...

Po pěkném odpoledni jsme dorazili do perníkové chaloupky, ještě si chvíli pohráli s dětmi, dali svačinku a navečer se rozloučili. Bylo to opravdu překrásné květnové odpoledne.

4.5. - 9 km 670 m


9. květnaKrásný, skoro letní den. Na teploměru 29°C a my celé dopoledne jen tak v plavkách trávíme na zahradě. Skalky, záhony, stromy, králíci a všechno to zlatí sluníčko. Co víc si přát ?

Po obědě odpočíváme s hrnečkem voňavé kávy. Je půl druhé, vezmeme si šortky, tričko, vodítko a vyrážíme na procházku. Se zalíbením se podívám na nádherně rozkvetlé skalky před chaloupkou a pak pokračujeme na velkou louku, kde září letos nezvykle mnoho pampelišek. Sluníček jara. Med už mám udělaný a tak se jen kocháme tou jarní krásou.


...skalky jsou obalené zlatem...


...rododendron v něžné bílé barvě...


...i mechy jsou kouzelné...


...tak to je ta nádherná pastva pro oči...


...v zajetí bukového lesa...


...koberce kvetoucích jetelíčků...
...krása psí fialky...


...pohled k chaloupce...


Když jsme dorazili k rybníku, tak se zatáhlo a spustil liják. Než jsme došli k chaloupce, byli jsme mokrý jako myši, ale nevadí, májový deštík je na krásu a tak určitě budeme nejen spokojení, ale i krásní.Mrkající

9.5. - 6 km 740 m

25. května


Sobotní odpoledne, po dešti vykouklo sluníčko a tak jsme se vydali na procházku. Cíl byl dnes jasný - na hřbitov k rodičům a kytičku rozkvétajících pivoněk. Letos nejprve rozkvetla růžová, červená je teprve v poupatech a rovněž bílá a červená mají jen malá poupátka. Po celou cestu nám svítilo sluníčko a když jsme se vraceli domů, právě obcí projížděla velká kolona aut Škoda, bylo jich snad 200 všech různých modelů a já neměla foťták. Nevadí, alespoň jsem udělala fotečky pivoněk a kvetoucí konvalinky, neboť právě začalo pršet.


...růžová kráska...


...její sestra...


...bílé konvalinky...


...růžový rododendron...


...červená - klasika...

Chvilka odpočinku u bylinkového čajíčku a za chvíli přijedou zlatíčka a to bude v chaloupce veselo. Zítra pokud nebude velký déšť, půjdeme určitě dohánět jarní kilometry.

25.5. - 5 km 930 m


 


Aktuální články

Reklama