Vítejte a těším se na Vás.


Leden 2013

Ošatka na chléb 2

29. ledna 2013 v 14:34 | Natty |  Domácí pekárna

Návod na pletení ošatky ...

Pro Dášu a všechny,
které chcete vyzkoušet a za minimum ceny si pořídit "formu na chleba"
nebo třeba na jarní primulky.

Jako bonus recept na chléb, který nám nejvíc chutná Mrkající

300 ml vlažné vody, 1 lžíce oleje, 250 g žitné mouky, 250 g hladké mouky, 2 lžičky soli, 1 lžička cukru, 1 lžíce kmínu, 1 lžíce chlebového koření, 1/2 kostičky droždí. Semínka dle vlastní chuti.


Základních 6 trubiček spojíme do potřebné velikosti (3 tubičky tvoří jednu základní)
Na základní trubičky položíme 8 dvojic trubiček (2 trubičky v sobě)


Další trubičkou spojíme křížem trubičky a lepidlem spojíme.
Připneme kolíček a necháme chvilku zaschnout.
Zbytky přečnívající trubičky odstřihneme.


Máme připravený základ dna ošatky.


Od jedné strany začneme klasickým pletením opletat dvě trubičky - celkem dvě řady.


Dále rozdělím všechny trubičky do hvězdice po jedné
a pleteme do potřebné šíře dna.
(3 - 4 řady)


Trubičky zvedneme a základním vzorem pleteme do potřebné výšky.
Ošatku tvarujeme dle vlastní fantazie.


Ošatku uzavřeme copánkovým vzorem,
namoříme a nalakujeme.

Ošatku necháme vyvětrat a na kynutí těsta do ní vložíme smršťovací folii,
pokud se obáváme chemických jedů.MrkajícíPěkný den.Ošatka na pečení chleba

28. ledna 2013 v 6:15 | Natty |  Domácí pekárna

Aby měl chléb i tvar...

Domácí pekárna je mi velkou pomocnicí, ale...
Aby chléb měl i pěkný tvar, je vhodné mít ošatku na kynutí těsta. Hledala jsem na internetu, ale pak mě napadlo : "Mám šikovného muže, může mi ošatku uplést z papíru".


Jedno odpoledne a ošatka je na světě. Mrkající


Zpracované a vykynuté těsto z pekárny dáme do moukou vysypané ošatky
a necháme znovu vykynout. Vyklopíme na plech, potřeme vodou, posypeme semínky
a dáme péct.


...hotový chléb...

Domácí chléb je úplně něco jiného než koupený a je pravda,
jak tady v některém komentáři psala děvčata, než se rozkoukáme, můžu péct další. Mrkající

Hezký nový týden.


Celozrnný chléb se semínky

21. ledna 2013 v 17:57 | Natty |  Domácí pekárna

Zdravý a chutný...

makové hřebínky jsou už snědeny a tak se s chutí zakousněme do celozrnného chleba se semínky. Ve Zdravé výživě jsem koupila celozrnnou mouku a semínka a pustila se do pečení. Tvar je tentokrát "růčo-fůčo" a kůrčička nemá chybu.Mrkající

Suroviny: 320 ml vlažné vody, 1 lžíce octa, 3 lžíce slunečnicových semínek, 1 lžíce ovesných vloček, 1 lžička kmínu, 1 lžička lněných semínek, 250 g celozrnné žitné mouky, 250 g celozrnné pšeničné mouky, 1/2 kostičky droždí.


...upečený celozrnný chléb...


...s tvarohem, šunkou a okurkou - mňam...

Postup: Suroviny dáme do pekárny dle uvedeného receptu. Zapneme program TĚSTO a počkáme na zaznění signálu.

Vykynuté těsto přendáme na pomoučněný vál a vytvarujeme chleba. Přendáme na plech s pečícím papírem, posypeme semínky, lehce vmáčkneme a potřeme vodou. Necháme 15 minut ještě kynout a potom dáme péct zvolna na 180°C asi hodinu. Do trouby dáme plecháček s vodou a během pečení 2-3 x chléb potřeme.

A pokud vydržíte a neukrojíte patky jako já Smějící se ještě teplé, tak necháme chleba vystydnout a pak už si jen pochutnáváme na výborném chlebíčku s nějakou dobrou pomazánkou doplněnou zeleninou.

Pěkný nový týden.Kohoutí hřebínky s tvarohem

18. ledna 2013 v 13:44 | Natty |  Domácí pekárna

Kdo poctivě cvičil...


může si vzít hřebínek s tvarohem a doplnit spálenou energii. Mrkající
Kdo necvičil, musí si upéct sám podle mého receptu.

Suroviny: 125 ml mléka, 3 lžíce oleje, 1 žloutek, 1 lžíce rumu, 200 g polohrubé mouky, 100 g hladké mouky, 40 g cukru, špetka soli, citrónová kůra, 1/4 kostičky droždí.

Náplň: 130 g tvarohu, 2 lžíce vanilkového pudinku (prášku), 1 vanilkový cukr, 1 lžíce rumu, 1 lžíce krystalu, rozinky.


Postup: Suroviny dáme dle uvedeného popisu do pekárny a zapneme program TĚSTO.
Po zaznění signálu těsto rozdělíme na 12 stejných kousků (46 g) a vyválíme placičky. Na každou placičku dáme lžičku nádivky a zabalíme do válečku. Položíme na plech s pečícím papírem, zatočíme do obloučku a nožem uděláme 5 zářezů. Necháme kynout než se nám nahřeje trouba na 170°C , potřeme vajíčkem a pečeme 15 - 20 minut. Hotové dáme na mřížku a lehce pocukrujeme.


Uvaříme si kávičku a už si pochutnáváme na výborném tvarohovém hřebínku.Mrkající

Pěkný víkend.Posilování na míči

17. ledna 2013 v 9:19 | Natty |  Dietní koutek

Pojďme si společně zaposilovat...


pokud se nám "hopsání" na míči zalíbilo, můžeme si zkusit posilování na míči. Je to další velmi pěkné cvičení a můžeme ho provozovat v domácím prostředí a vůbec se nestresovat, že nás někdo uvidí, že jsme kulaté a že jsme .....

Pokud budeme k sobě poctivé, za měsíc už uvidíme, že se nám vylepší kondička, uteče tuk z bříška, zlepší pohyblivost kloubů, zpevní postava a hlavně, budeme mít dobrou náladu a na svého "kulatého miláčka" se budeme těšit.

Tak se nebojte, začněte pomalinku, polehoučku a každý den přidejte několik cviků a za čas si "kulatého miláčka" zamilujete. Smějící se

Máte zde tři lekce, rozdělte si je na tři dny v týdnu a pravidelně zařaďte do zimního programu a jaro ? Jaro budeme vítat krásné, pevné a spokojené.MrkajícíPěkný den.


16. ledna

16. ledna 2013 v 7:37 | Natty |  Deníček

Pojď na šibřinky...


lákala mě 16. ledna 1971 moje nejlepší kamarádka Maruška Koudelková.
Ráz je "Peklo". Hm, chvíli jsem přemýšlela a pak se rozhodla. "Půjdeme, ale co na sebe" ?

Když je peklo, tak půjdeme za čertice. V očích mi zasvítilo a horečně jsem přemýšlela nad kostýmem. Černé punčocháče mám, černý dres z gymnastiky také, černé lodičky si půjčím maminčiny a co na hlavu ? Černá silonka, vystřihnuté dírky, stříbrné brýle a pěkně červeně namalované rty.

Ale... ty Maru, uděláme si nějaké sukýnky a třeba bolerko, abychom byly krásné čertice. A tak jsme odpoledne prožily tvořením. Sukýnka i bolerko byly z alobalu a protože já moc ráda šila, všechno jsem podložila plátýnkem, takže kostýmek byl nádherný. A korunu všemu jsem dala, když jsem ušila stříbrného kulicha a místo bambule nadělala z alobalu copánky. Už zbyl udělat jen ocas a to byla opět silonka naplněná vatou a na konci červený třapec. Hotovo, holky jako lusk a můžeme jít.

Sál nazdoben, muzikanti hráli, všude plno veselí. Jakmile jsme vstoupily na sál, hned bylo pozdvižení. MrkajícíKluci se předháněli, který půjde tančit s čerticí, tahali nás za ocásky a snažili se uhodnout, kdo jsme. Nepodařilo se a my si s Maruškou užívaly nádherný maškarní rej.

Blížila se půlnoc a my věděly, že musíme zmizet, jest-li nechceme být odhaleni. Zároveň ale mělo být vyhlášení nejhezčí masky a my byly favoritky. Já však nechtěla být odhalena a tak těsně před půlnocí zmizela. Domů jsem to měla 10 minut. Rychle jsem shodila masku, umyla si vlasy a převlékla se do bílých krajkových minišatiček, načinčala blond vlasy a v okamžiku vypadala jako "anděl". Spokojeně jsem se vrátila do sokolovny a to už bylo vyhlášení. Vyhrála Maruška a jen nikdo nevěděl, kam se poděla ta druhá čertice.Smějící se

Bylo po půlnoci a Maru mi povídá: "Pojď se mnou za kamarádem, já si potřebuji domluvit jak pojedeme na internát", a tak jsem šla. Na balkóně seděl stůl chlapců, Maruška domlouvala něco s Frantou a já stála opodál a dívala se shora do sálu na tančící páry.

"Slečno, smím prosit", otočila jsem se a za mnou kluk, světlé šedé šaty, fialková dederonová košile, bílá kravata a teplý pohled hnědých očí. "Já neumím tancovat", řekla jsem rychle, neboť se mi nějak divně rozbušilo srdíčko. "To nevadí, zkusíme to" a tak jsem šla s tím neznámým chlapcem tančit. Tančili jsme a bylo to nádherné. Po tanci mi poděkoval a zeptal se, zda může přijít ještě jednou. Neodmítla jsem, neboť jsem se v jeho náruči cítila moc dobře.

Až do konce plesu jsem už byla jen v "jeho zajetí" a také domů mě vyprovázel on. Po cestě mi vyprávěl o svých bratrech, o svých rodičích, o tom co dělá a když jsme došli k nám, poprosil mě, zda bychom se nemohli odpoledne sejít a jít na procházku pod Orlík. "Ano", odpověděla jsem a celá rozechvělá šla domů.

Dnes to je 42 let a já už své "ano i ne" říkám tomuto chlapci, dnes už dědečkovi denně a budu říkat, dokud nás "smrt nerozdělí".

Pěkný den.Domácí rohlíky nebo housky

14. ledna 2013 v 7:35 | Natty |  Domácí pekárna

Pondělní snídaně...


Suroviny: 250 ml mléka, špetka cukru, 1,5 lžička soli, 3 lžíce oleje, 1 vejce, 500 g hladké mouky, 1/2 kostičky droždí. 1 vejce na potření a semínka.Postup: Suroviny dáme do pekárny v uvedeném pořadí a zapneme program TĚSTO. Než se ozve signál, že je hotovo, můžeme si třeba zacvičit.Usmívající se

Potom těsto rozdělíme na 15 stejných kousků (55 g) a vyválíme podlouhlou placičku. Svineme do rohlíku a položíme na plech s pečícím papírem. Nebo spleteme housky. Potřeme žloutkem a posypeme semínky dle vlastní chuti /mák, sezam, slunečnice). Pečeme na 220°C asi 10 minut. Ne

A jdeme snídat.Mrkající


Krásná, zdravá a spokojená

14. ledna 2013 v 4:45 | Natty |  My ženy

Chceš být ...


Krásná ...


usmívej se, právě úsměv je ta nejkrásnější ozdoba ženy. Žádné luxusní oblečení, šperky a líčení. Ale krásný úsměv "od ucha až k uchu", ten rozzáří tvou tvář a krásná budeš v každém věku.

Nevěříš ? Tak se zkus ráno před zrcadlem, když na tebe vykoukne po noci "strašidýlko" s rozcuchanými vlasy a pomačkanou tvářičkou na sebe usmát a uvidíš, že se najednou "vyloupne" úplně jiná žena a hlavně, když to uděláš, máš nastartováno pěkně na celý den. Mrkající

Zdravá...


prohlédni se od hlavy až k patě, sama uvidíš, co už není tak jako dříve a zhodnoť, zda je to na "samoléčbu" či je třeba navštívit lékaře. Rozhodně nezanedbávej preventivní prohlídky, neboť včas odhalená "nejistota" může zabránit rozvoji nepříjemné nemoci.

Po prohlídce svého těla začni den kvalitní snídaní a neodbývej se jen kávou a cigaretou. To jsou "dva hříšky", které ženské kráse i zdraví nesvědčí.. Do svého jídelníčku zařaď alespoň 400 g zeleniny a 150 g ovoce. Omez bílé pečivo, tuky, alkohol a zahoď "cigárko".

Na místo kávy si ráno udělej "elixír zdraví, mládí a krásy"Mrkající
Žádné čarování - sklenici ovocných nebo zeleninových šťáv. Mrkev, červená řepa, jablíčko. Pomeranč, mrkev, jablíčko. Kivi, jablíčko, ananas. A když se ti nechce udělat šťáva, tak slupni celý pomeranč nebo rajče, jablíčko nebo papriku. Dodáš tělu tolik potřebný vitamín C a nemusíš mít obavy z epidemie chřipky, která už opět zaútočila.

A nesmíš zapomenout ani na pravidelný pohyb a denně si najít chvilku alespoň pro 30 minutovou procházku a když přidáš ještě třeba nějaký oblíbený sport, tak jsi pro své zdraví udělala maximum.

Spokojená...


Každé ráno v našem životě, které uvítáme tím, že jsme se probudily je radost a dává nám možnost, prožít další pěkný den našeho života. Můžete namítnou, kde jsou starosti, nemoci, bolesti a další stresové situace...ano, těm se žádná z nás v životě nevyhne, ale i přes ně se musíme umět přenést a najít si maličkosti, které nás budou naplňovat radostí a tím nás činit spokojené.

Pokud se budeme umět usmívat, těšit se ze svého zdraví, těšit se na každý den a třeba něco malinkého co nás ten den čeká hezkého, to nás bude činit spokojené.

Když vezmu jako příklad sebe, tak dnes, těším se, že hned jak dopíši tato písmenka, půjdu si zacvičit. Těším se, že udělám manželovi k snídani teplé rohlíky. Těším se, že venku je sníh a půjdeme po obědě s manželem na běžky nebo pěšky na procházku.

Možná, že někdo řekne, že to je málo ke spokojenosti, ale já jsem přesvědčená, že to je hodně a jsem spokojená. Taková procházka zimní krajinou, když všude je bílo, stromy se ohýbají pod sněhem, sníh zdobí stopy zvířat a všude je ticho, to je kouzlo a to hladí lidskou duši...

Tak vám přeji, aby jste si našly chvilku pro úsměv, chvilku pro elixír "mládí" a byly celý týden spokojené.

Pěkný den.


Lednový test zdraví

13. ledna 2013 v 18:29

13 x zdravá a krásná...

máme před sebou další dlouhý rok, rok 2013 a stojíme na jeho prahu.
Zkusme se otestovat, jak se nám v tom letošním roce bude žít a zda není třeba se malinko nad svým životním stylem zamyslet.

1. Znáš hodnotu svého krevního tlaku ?
ano - 1 bod
ne - 0 bodů

2. Máš správný krevní tlak bez léčby léky ?
ano - 1 bod
ne 0 bodů

3. Znáš hodnotu svého cholesterolu ?
ano - 1 bod
ne - 0 bodů

4. Máš správný cholesterol bez léčby léky ?
ano - 1 bod
ne - 0 bodů

5. Chodíš pravidelně na preventivní prohlídky ke gynekologovi ?
ano - 1 bod
ne - 0 bodů

6. Chodíš pravidelně na preventivní prohlídky na mamograf ?
ano - 1 bod
ne - 0 bodů

7. Chodíš pravidelně na preventivní prohlídky k zubaři ?
ano - 1 bod
ne - 0 bodů

8. Máš svoje zuby ?
ano - 1 bod
ne - 0 bodů

9. Máš cukrovku, dnu, revma a jiné chronické nemoci ?
ano - 0 bodů
ne - 1 bod

10. Bereš trvale nějaké léky ?
ano - 0 bodů
ne - 1 bod

11. Je ti mezi 40 - 80 lety ?
ano - 1 bod
ne - 0 bodů

12. Snažíš se pečovat o své zdraví ?
ano - 3 body
ne - 0 bodů

13. Cítíš se zdravá a spokojená ?
ano - 5 bodů
ne - 0 bodů

19 - 13 bodů
Gratuluji, jsi zdravá a určitě tě čeká pěkný rok plný zdraví a spokojenosti, neboť o své zdraví pečuješ a na život se díváš optimisticky.

12 - 7 bodů
Jsi ve středu a tvá péče o zdraví není a nebyla příliš pečlivá, proto tě zužují některé nemoci. Něco máš dané geneticky, ale převážně jde o nesprávný životní styl. Ovšem ani v tomto roce není pozdě začít na sobě pracovat a svůj zdravotní stav vylepšit. Přesto jdi do nového roku s úsměvem, neboť i přes potíže lze prožít krásný rok 2013.

6 - 0 bodů
Tak tady je nejvyšší čas zamyslet se nad svým zdravotním stylem a pokusit se napravit ještě co nejvíce, kde děláš chyby. Prevence je nezanedbatelná stránka života a je lepší přijít včas, než pozdě. A tak zhodnoť své chyby a hned na počátku roku udělej vše proto, aby i ty jsi měla rok 2013 šťastný a spokojený.

Pěkný nový týden.Dort tiramisu

12. ledna 2013 v 5:11 | Natty |  Dorty

Na dětech vidíme jak ten čas letí...


a už jsou tu první letošní narozeniny - v lednu slaví můj prvorozený syn Toník.
Jejda, toto letí a mě to připadá, jako by to bylo včera. Mrkající

A pak to už to jde měsíc po měsíci.
Únor - zeť Hynek, březen - zeť Radek, duben - dcera Naďa, dcera Renča a vnouček Honzík, květen - vnouček Lukášek, červen - dcera Iva, červenec - manžel Toník, srpen - vnučka Adélka, září - vnučka Anička, říjen - vnouček Davídek a já, listopad - vnučka Eliška. Prosinec je zatím volný.

Suroviny: 3 balíčky cukrářských piškotů, 2 balení italského sýra Mascarpone, 2 smetany ke šlehání, 150 g práškového cukru, 2 plechovičky mandarinek, silná káva, kakao.


Postup: Uvaříme si silnou kávu do 1/4 l hrnečku. Smetanu s cukrem ušleháme do polotuha. Přidáme mascarpone a vyšleháme do tuhého krému. Na dno dortové formy skládáme namočené piškoty v kávě, na piškoty polovic krému a mandarinky. Další vrstva opět namočené piškoty. Druhou polovinu krému a stěrkou uhladíme. Do sítka dáme kakao a celý povrch dortu posypeme. Trochu krému odložíme a ozdobíme dle fantazie a doplníme ovocem. Dáme nejlépe na noc do lednice. Druhý den na boky dortu přilepíme piškoty a svážeme mašličkou.
Mám rybáře - tak jak jinak než zelenou.Usmívající se

Pěkný víkend.


Neuvěřitelné

10. ledna 2013 v 17:29

To mi hlava nebere...Asi by se nám všem líbilo shodit 20 kg za tak krátkou dobu, ale...
Podívejte se co ta chudinka bude jíst, kolik chemie dostane do svého těla,
jaké potraviny a hlavně v jakém množství !

Ano, zhubne, svaly si bude udržovat pomocí chemických preparátů, ovoce a zeleninu zastoupí chemický vitamín C a až skončí 3 měsíce a začne se stravovat jako dosud a to určitě začne, neboť s takovým jídelníčkem nemůže jít životem, pokud si nechce vědomě zničit zdraví. A všechna kila budou zpět a ještě nějaké navrch.

A největší fraška je, že zato ještě zaplatí nemalý peníz a přitom by stačilo jíst pravidelně 5 x denně, zařadit ovoce, zeleninu, libové maso, celozrnné pečivo, mléčné výrobky, 2 - 3 litry tekutin a přidat pohyb, který by bavil.

Ale...
všechno chceme hned a rychle a neuvědomujeme si, že takový radikální zásah
do životního stylu zcela určitě zanechá následky v budoucnu na zdraví.

A tak my používejme rozum…
a hubněme pomalu a přirozenou cestou s úsměvem na tváři
a pak budou nejen výsledky, ale i duševní pohoda.

Pěkný den.


Makový závin

9. ledna 2013 v 6:15 | Natty |  Domácí pekárna

Další dobrůtka z pekárny...

Děti dostaly pod stromeček hračku a já také Smějící se a tak si hraju a hraju.
Tyto dva "krasavečky s mákem" si odvezl syn domů a povídal: "Mami, ty mi budeš dělat až budu jezdit na ryby" a já mu je určitě ráda udělám, vždyť mám "šikovnou pomocnici".

Suroviny: 150 ml mléko, 70 ml oleje, 30 g cukru,
špetka soli, citrónová kůra, 300 g polohrubé mouky, 1/4 kostičky čerstvého droždí

Nádivka: 150 g mletého máku, 200 ml mléka, 100 g práškový cukr, 1 lžíce rumu


Postup: Všechny suroviny v uvedeném pořadí dáme do pečící nádoby a zapneme program TĚSTO.
Po ukončení programu těsto přendáme na vál a vyválíme 2 placky. Potřeme zvolenou nádivkou, svineme do závinu a dáme na plech s pečícím papírem. Potřeme žloutkem s mlékem a pečeme v předem vyhřáté troubě na 200°C asi 15 minut. Hotový závin necháme vychladnout a lehce pocukrujeme.

Pěkný den.Domácí pekárna

8. ledna 2013 v 9:23 | Natty |  Deníček

Přišla holka včas...


jak já jsem šťastná, že jsem dostala od Ježíška domácí pekárnu. Teď pominu, že je v ní úžasně heboučké těsto, ale budu se věnovat tomu, co proběhlo nyní v TV.
Upřímně, jen myšlenka, že mám v chlebu myš mi zvedá žaludek a to ještě nevíme, co kde jiného jíme. Proto nekupuji salámy, párky a podobné "umletiny", protože si osobně myslím, že ten malý nevinný hlodavec bude skoro ve všem.

O novoročním projevu prezident Klaus prohlásil, že se budeme vracet ke starým dobám a měl pravdu. Chléb a pečivo si peču, brambory si pěstuji, maso také i zeleninu. Už zbývá jen naset pšenici, vymlátit cepem, umlet na zrno na mouku a pak možná nebudeme mít strach sníst chléb, aby nebyl něčím infikován.

Co ale ti, jež nemají možnost něco sami vypěstovat, ale musí všechno koupit ? Jak k tomu přijdou ? Na jedné straně se apeluje na zdravý životní styl a na druhé straně jsou nám prodávány špatné potraviny, dokonce velmi život ohrožující. Tak daleko dospěla naše společnost, nejen že jsme na předních místech v obezitě, alkoholu, kouření, ale i v nemocnosti.

Co s tím ?
Myslím že už je celý svět tak "zaneřáděn", že se s tím nedá nic moc dělat. Jen my, co máme možnost si něco vypěstovat, udělat, chovat, tak máme malinkou naději, že budeme mít alespoň část potravin zdravějších a hlavně, víme, co jsme kam dali.

A tak jdu dát do pekárny další suroviny na chléb, neboť na "myší", teda rozhodně chuť nemám. Mrkající

Pěkný den.Kaiserky

7. ledna 2013 v 7:38 | Natty |  Domácí pekárna

Po chlebu kaiserky...


jak píše Vlastička v komentáři pod chlebem, je to nejlepší pomocnice, jakou jsem mohla do kuchyně dostat. Od rozbalení stále peču a nejen chleba, ale další dobrůtky a naši jsou nesmírně spokojeni. Já také, neboť jako zkušená kuchařka musím říci jediné - škoda, že jsem si tento super dáreček nepřála mnohem dříve.

Suroviny: 250 ml mléka, 2 lžičky soli, 1 lžička cukru, 150 ml oleje, 2 vejce, 500 g hladké mouky, 1 kostička droždí.
Navrch: žloutek, semínak (mák, kmín, slunečniová)


Postup: Suroviny dáme do pekárny dle uvedeného pořadí. Nastavíme program : TĚSTO. Po zaznění signálu máme hebounké těsto, které rozdělíme na 12 kousků a uděláme bochánky. Přendáme na plech s pečícím papírem, nožem uděláme křížek a potřeme rozšlehaným vejcem. posypeme semínky. Necháme 10 minut kynout a potom na 200°C upečeme.

Jsou vynikající a než jsem se rozkoukala, zmizely jako pára nad hrncem, neboť jsem měla plnou chaloupku. Mrkající

Pěkný nový týden.Slunečnicový chléb s vločkami

5. ledna 2013 v 6:43 | Natty |  Domácí pekárna

Upeč třeba chleba...


dělání, dělání, všechny smutky zahání, Mrkající
tak nebuďte smutní, že nemáte míč na cvičení nebo že vás to nebaví.
Je zde další činnost, kterou si můžete vyzkoušet podle mého receptu a určitě si pochutnáte a pak místo "skotačení" na míči si vezmete třeba pejska a půjdete se proběhnout přírodou.

A jak na chlebík ?

Suroviny: 350 ml podmáslí nebo mléka, 1 lžíce octa, 2 lžíce oleje, 2 lžičky soli, 1 lžička kmínu, 500 g hladké mouky, 1/4 kostičky droždí. Hrstka slunečnicových semínek a hrstka ovesných vloček.


...upečený chléb...


...a půjdeme snídat...

Postup: Do pekárny dáme suroviny podle uvedeného pořadí kromě slunečnicových semínek a vloček. Pekárnu zapneme na program na pečení chleba. Až se ozve signál, vsypeme vypraná semínka a pak už si děláme co je nám příjemné. Po uplynutí celého programu vyklopíme krásně zlatý chleba a věřte, i moc dobrý.

Vůně se line celou chaloupkou a když si na chlebík dáme něco co máme rádi, tak si pochutnáme na vlastním, voňavém krajíci.

A když nemáte pekárnu ?
Nevadí, chleba si můžete udělat také, bude to více práce, ale určitě bude chutnat stejně.
A pekárnu všem doporučuji, já jí dostala od Ježíška a nemůžu si jí vynachválit.Mrkající

Pěkný den.


A přidej pohyb

4. ledna 2013 v 7:20 | Natty |  Dietní koutek

Hupni na míč...

pohyb je pro nás nejen zdravý, ale přináší i potěšení.
Nyní, když na dlouhý pobyt venku není vhodné počasí, můžeme si "zaskotačit" doma a tím udělat něco pro svojí linii, ale především pro zdraví.

Tak pokud máte, oprašte míč, pusťte si videjko a hurá na "houpání". Cvičení je nenáročné, ale účinné a uvidíte, jak se po cvičení budete cítit krásně a svěží.Smějící se

A bolí vás záda ? Tak právě cvičení na míči je super, posílí se svalové skupiny, které při "běžném" pohybu nelze zapojit do činnosti a navíc se šetří klouby, takže je to cvičení vhodné pro všechny věkové kategorie.

Tak žádné výmluvy a jdeme cvičit.Mrkající


Pěkný víkend.


Hubneme

2. ledna 2013 v 5:28 | Natty |  Dietní koutek

Jak na povánoční kila...


sváteční hodování máme za sebou a teď nastal čas, abychom zhodnotili, zda se zařadíme do řady hubnoucích nebo si vesele budeme dopřávat co hrdlo ráčí
a budeme se sebou spokojeni. Mrkající

Leden je měsíc předsevzetích a pokud si někdo dal do vínku "zhubnu", tak je dobré oprášit všeobecně známe zásady a pokusit se je dodržovat.

Nejprve zhodnotíme svůj jídelníček a pak začneme s jeho úpravou.

1. Zavedeme opět pravidelný režim: snídani, svačinu, oběd, svačinu a večeři.
2. Ubereme pečivo a přílohy a vystačíme si se 4 porcemi za den, což představuje: 1 krajíc chleba, 1 kus pečiva, 2 knedlíky, 1 kopeček rýže
3. Zařadíme co nejvíce mléčných výrobků: 2 - 3 porce denně, dodají spoustu bílkovin a vápníku, což napomáhá hubnutí
4. Zelenina by měla být na talíři v množství alespoň 400 g jak v čerstvé nebo dušené podobě
5. Ovoce si dopřejme: 2 - 3 kusy denně
6. Opět zařadíme správný pitný režim: 2 - 3 litry nejlépe vody nebo čaje (bez cukru)
7. Pokusíme zařadit pravidelné procházky nebo sportovní činnost dle svého zdravotního stavu
9. Pořídíme si notýsek, kam si pravidelně zapíšeme svojí hmotnost, míry, především v pase
10. Budeme své hubnutí brát s humorem a radovat se, že pro sebe něco děláme a tím pro své zdraví.Mrkající

Tak s chutí do boje...

Do jídelníčku zařaďte co nejvíce bílkovin - libové maso, ryby, mléčné výrobky, sýry, vejce, luštěniny, vždy doplňte zeleninou a malou přílohou. Zvažte se a zařaďte na 1 kg své hmotnosti 1,2 g bílkovin. Pokud neznáte hodnoty a chcete vzít hubnutí vážně,
můžete si na kalkulačce zjistit hodnoty nebo si založit deník a budete mít přesný přehled o svém stravovacím režimu, spoustu rad a možnost bezplatné poradny.

Žádná "jen předsevzetí", ale s radostí do hubnutí za lepší postavou a do nového roku krásnější a štíhlejší. Mrkající

A moje předsevzetí do roku 2013 ?
Našetřit si na dovolenou u moře ... a kde jinde si utrhnout než "u huby" Smějící se

Pěkný nový týden.