Vítejte a těším se na Vás.


Medové trubičky - Nepečení tučňáčci

16. prosince 2012 v 8:23 | Natty |  Cukroví

Naposledy s medem...


Suroviny: 250 g hladké mouky, 90 g moučkového cukru, 50 g tuku (Lira) 1 žloutek, 2 lžíce pampeliškového medu, 4 lžíce mléka. 1/2 kávové lžičky sody
Krém: kakaový - ořechový (150 g másla, 50 g mletých ořechů, 1 lžíce kakaa, 50 g cukru moučka, 1 lžíce rumu)
Dozdobení: Čokoláda na vaření + kousek másla


Postup: Rozpustíme tuk a smícháme se všemi surovinami dohromady. Vyválíme placku na 2 mm a vykrajujeme kolečka o průměru 5 cm. Kolečka natočíme na trubičky a spojem dáme na plech vyložený pečícím papírem. Pečeme na 180°C asi 10 minut. Ještě horké sundáme z plechových trubiček.

Hotové trubičky naplníme krémem a dáme do lednice ztuhnout. Čokoládu s kouskem másla rozpustíme v mikrovlnce a konce trubiček namáčíme. Po ztuhnutí uložíme do chladu.


Pro radost dětí...

Suroviny: 160 g piškotů, 100 g másla, 100 g cukru, 2 lžíce kakaa, 2 lžíce mléka
Náplň: datle, kousek másla
Ozdoba: čokoláda, mandle


Postup: Piškoty umeleme, přidáme ostatní suroviny a vypracujeme těsto. Kousky těsta namačkáme do formičky na vosí hnízda, uděláme důlek a do něj dáme náplň. Datle umeleme a smícháme s malým kouskem másla. Přitiskneme na kulatý piškot. Hlavičku a polovinu tělíčka namočíme v čokoládě a přilepíme půlky mandlí jako křidélka a s kousku uděláme zobáček. Bílkovou polevou uděláme očička a tučňáčky dáme do lednice a budeme se těšit, až přijedou zlatíčka.

Pěkný den.

 


Aktuální články

Reklama