Vítejte a těším se na Vás.


Říjen

29. září 2012 v 6:49 | Natty |  Toulky Vysočinou

Prozatím máme nachozeno rovných 500 km.

3. října


Hned po dopolední svačině jsme se vydali na procházku lesem, neboť venku krásně svítilo sluníčko a lákalo nás na prohlídku podzimní krajinou. Vodítko, košíček, nožíky a hurá do lesů. Jak je nádherně, všude se zlatí javory, střídají barvu zlata s nádherně červenou a já jsem nadšená. Miluji podzim, jeho barvy, jeho krásu, jeho vůni. Snad proto, že jsem dítě podzimu a všechno významné v mém životě se stalo právě v měsíci říjnu.


Domů jsme přinesli z procházky košíček houbiček
a tak jsme zahájili říjnovou sezónu.

3.10. - 7 km 556 m

6. října


Dnes přijela dcera Renča s kamarádkou a jejím synkem a společně jsme šli na procházku. Sluníčko nádherně hřálo, tak jsme se vydali prohledat remízky z břízkami a soutěžili, kdo najde nějakou houbičku. První hřibečky jsem našla já a pak také ostatní. Malý Ládík nosil košíček, děda mu hříbečky čistil, Adélka s mamkou hledaly, Honzíček spokojeně spinkal v kočárku a já běhala pod každý doubek, břízku, až jsme měli pěkně plný košíček.


...stromy se halí do zlata...


...krásný podzimní pohled...


...pomalu se vracíme domů...


...pěkný úlovek...

Bylo to moc hezké odpoledne a všichni jsme si ho pěkně užili.

6. 10. - 6 km 474 m

7. října


Neděle, netrpělivě vyhlížíme, kdy přestane alespoň trochu pršet. Od rána lilo jako z konve a my se tolik těšili na nedělní procházku. Naplánovali jsme si cestu na hřbitov a potom cestou kolem Kamenné trouby, kde jsou nádherně zlaté břízy a javory a určitě bychom našli i nějakou houbičku.

16. hodin, konečně jsme se dočkali, přestalo pršet. Rychle vodítko na Roníčka a vyrážíme. Cíl jsme vzhledem k času museli změnit a tak jsme se vydali alespoň na nejbližší trasu k lesům. Chodili jsme převážně kraji lesa, trávou a našli moc pěkný úlovek.


...pěkný nedělní úlovek..

Domů jsme přišli za šera, promáčení, ale spokojení.

7.10. - 5 km 206 m

9. října


Pěkné podzimní odpoledne a tak hned po poobědní siestičce se vydáváme na procházku. Protože ještě rostou, máme opět košíček, nožíček a hurá do přírody. Vždyť už se začíná tak krásně barvit a protože to jsou moje barvičky, které hladí oko i duši, tak si jich chci užít co nejvíce.

A opravdu jsme si užili, les nádherně voněl, mech se leskl svěží zelení a hříbečky si seděly tam, kde jsme je vůbec nečekali. Přesto jsme jich našli plný košíček a když už jsme se vraceli domů a chtěla jsem si sebrat u silnice hrušku, sedělo tam několik krásných hříbečků. neuvěřitelné, ale pravda.


... na našem oblíbeném místečku s Roníčkem..


...dnešní úlovek...

Už dnes se zase těšíme, jak zítra půjdeme na další procházku.

9.10. - 7 km 465 m

11. října


Dopoledne patřilo zahradě, ale po obědě jsme si opět udělali čas na pěknou procházku podzimní přírodou. Žádné lesy, ale pěkně louky, břízky, duby a buky. Sluníčko nádherně hřálo a v trávě se opět ukazovaly hlavičky houbiček a tak procházka byla nejen příjemná, ale i "plodná". Domů jsme nesli plný košíček a ještě svázaný nátělník plný červených křemenáčů. Podzim je prostě kouzelný.


...první hříbeček ...


...hnízdečko křemenáčů...


...celý úlovek...

11. října - 6 km 280 m

13. října


Nádherné sobotní odpoledne. Sluníčko doslova pálí a tak se vydáváme na hřbitov do Řečice. Cesta vede pod hradem Lipnice, který máme po pravé ruce a pozorujeme, jak se stromy pomalu halí do zlata.Jsme "U lip" , jedna už je pokácená a jako památka na ní je zde velký pařez a tak si musíme udělat fotečky z naším Roníčkem.Smějící se V pozadí v lesích je vidět špička hradu.


Odcházíme ze hřbitova a jdeme směrem ke Kamenné troubě, přes Malířovnu domů.
Byla to nádherná procházka a do chaloupky přicházíme příjemně unaveni.

13.10. - 9 km 62 m

23. října

6 646 kroků

I dnes jsem se vydali na procházku a jen tak jedním očkem koukali, zda najdeme nějaké houbičky. našli, ale bylo toho poskrovnu a hlavně, já už houby po prvních mrazících neberu. I když letos nebyla taková plodná úroda jako vloni, přesto jsme si i houbaření užili. Ale to hlavní je, že jsme si udělali pěknou procházku po víkendovém veselí.


23. října -3 km 987 m


28. října


Je neděle, rozhodujeme se zda do bazénu nebo na procházku. Zvítězila procházka a bazén si necháme zase po neděli, vždyť už jsme byli tento týden hned v pondělí. Venku je první sníh, i když dnes už ho není tolik, jako když napadal v sobotu. 27. říjen je letošní první zasněžený den a že teda během chvíle pěkně "nasypalo". Ale zpět k procházce, šli jsme převážně po silnici, neboť bylo mokro a tak jsme si udělali "velký okruh" a přes mrazivé počasí nás chvílemi pohladilo i sluníčko. Ale věřím, že krásný podzim ještě nekončí.


28.10. - 4 km 447 m

Za měsíc říjen jsme nachodili 50,5 km


 


Aktuální články

Reklama