Vítejte a těším se na Vás.


Rakytník řešetlákový

22. května 2012 v 4:51 | Natty |  Zdraví

Jediný plod pokryje denní dávku vitamínu C...


Rakytník řešetlákový je...
nenápadný keř s nápadně oranžovými plody, jejichž dužina obsahuje řadu důležitých vitaminů a stopových prvků. Také olej ze semen rakytníku patří díky svým hojivým a regeneračním vlastnostem jak při vnějším, tak při vnitřním použití, k elixírům mezi rostlinnými oleji.

Tento keř je často vysazovan jako okrasná rostlina v našich parcích a zahradách.
Jeho oranžové bobule jsou bohatou studnicí vitamínů a minerálních látek. Rakytníková šťáva je vhodným doplňkem stravy v chřipkovém období, při avitaminózách a při rekonvalescenci po operacích nebo po překonání infekčních onemocněních.

Plody rakytníku řešetlákového...

obsahují 10x více vitaminu C než pomeranče. Vysoký obsah vitaminu C činí z rakytníkové šťávy účinný prostředek pro posílení imunitního systému a odolnosti organismu. Kromě vitaminu C rakytníkové bobule obsahují vitamin A, organické kyseliny, flavonoidy a další biologicky aktivní látky.

Podporuje...
tvorbu žluči a trávicích enzymů, podporuje fungování jater a plic a upravuje krevní oběh. Je pomocníkem při vředech žaludku i dvanáctníku, nemocech plic a kožních onemocněních. Výtažky z rakytníku jsou používány jako přísada kvalitní kosmetiky pečující o stárnoucí, popálenou či omrzlou pokožku a je také součástí ochranných opalovacích krémů a emulzí. Rakytník má vynikající detoxikační vlastnosti, rozpouští hleny a vykazuje i proti nádorové účinky. Je to jednoduše přirozený koncentrát nejdůležitějších vitaminů a dalších podpůrných látek.

Rakytníkový olej...


je lisovaný ze semínek plodů a doplňuje nedostatek vitaminů a minerálů v těle.
Snižuje bolest, regeneruje tkáně a sliznice pohlavního a trávicího ústrojí. Léčí záněty jícnu, dvanáctníku a nemoci tlustého střeva. Při použití zevně i vnitřně má blahodárný vliv na pokožku, pomáhá hojit popáleniny, jizvy a křečové žíly, proleženiny a hemeroidy. Napomáhá při léčbě kardiovaskulárních chorob, při zánětech žil a upravuje arteriální tlak. Ničí bakterie zlatého stafilokoka, hemolytického streptokoka a tyfu. Pomáhá léčit záněty žaludeční sliznice způsobené bakterií Helikobakter pyroli.

Pěkný den.


 


Aktuální články

Reklama