Vítejte a těším se na Vás.


Hruškový koláč

25. května 2012 v 7:11 | Natty |  Koláče

Když dojde chleba...


a venku svítí sluníčko, voní kupky sena a "konzum" je ještě zavřený, tak musím" čarovat".
Snídat se musí, neboť snídaně je základ a tak nezbývá, než juknout do lednice, která zeje prázdnotou, neboť je konec týdne a na nákup se teprve pojede. Ale kdy ? Sena mají přednost a jíst se musí - tak sáhnu pro vajíčka a kompot a jdu čarovat, aby na stole byla snídaně a mohli jsme jít na "seno" Mrkající

Suroviny: 3 vajíčka, 3 lžíce cukru, trochu oleje, 5 lžic polohrubé mouky, vanilkový pudink, půl prášku do pečiva, špetka soli a jedna celá zakysaná smetana. Tuk a kokos do formy.
Postup: Všechny suroviny smícháme dohromady, nalijeme do formy vymazané olejem a vysypané kokosem. Hruškový kompot scedíme a hrušky nakrájíme na plátky. Poskládáme hustě na těsto a šup do trouby. Pečeme na 175°C. Hotový koláč pocukrujeme a máme hotovou snídani.

Uděláme si hrneček kakaa a kousek koláče, neboť na "pohybologii" s hráběmi je třeba energie a že se budeme "obracet" my stejně jako seno, to těm z vás, kteří suší nemusím vyprávět.Mrkající

Ale na druhou stranu, když koukneme z okna a uvidíme zářivé sluníčko, ucítíme vůni sena, tak je to radost a není nic zdravějšího, než přirozený pohyb.

Pěkný páteční den.

 


Aktuální články

Reklama