Vítejte a těším se na Vás.


Proč máme ?

11. dubna 2012 v 7:09 | Natty |  Zdraví

Mám vysoký krevní tlak a vysoký cholesterol...

Proč máme vysoký tlak a další s tím přidružené nemoci...
Umíme si odpovědět ? A pokud ano, děláme s tím něco ? Nebo dál sedíme na zadku a polykáme pilulky ? Nejjednodušší cesta je svést to na věk a na dědičnost a dát si před sebe talíř pěkně propečeného bůčku nebo krkovice, pořádně omastit knedlíky, aby lépe klouzaly do břicha, zapít pivem a potom se převalit na guč, pustit televizi a nadávat, že tam dávají zase h…., nebo melou o politice. A protože tělo je "naštvané", že dostalo tolik tuku a musí se s ním "poprat", tak i duše je rozzlobená a naštvaný je potom "celý člověk".

A pokud se stane jídlo naším jediným koníčkem, pak se nelze divit, že pěkně nabíráme kilečka, nemůžeme dýchat, máme vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, cukrovku, nemoci pohybového ústrojí, kožní choroby a tolik obávanou rakovinu.

Zajímavé je, že rakoviny se...
všichni bojíme "jako čert kříže", ale vysokého tlaku a nemocí s ním spojených, jako infarkt myokardu nebo mozková mrtvice, té se nebojíme a přesto je to právě vysoký krevní tlak a zvýšený cholesterol, který jsou cestičkou k tomuto smrtelnému onemocnění.

Takže pokud opravdu chceme dělat...
něco pro zlepšení svého zdravotního stavu, snížit hladinu cholesterolu, snížit vysoký krevní tlak,
tak rada je jednoduchá:
Jezme střídmě, zařaďme co nejvíce zeleniny a ovoce, omezme na minimum živočišné tuky, rostlinné v rozumné míře, zařaďme celozrnné pečivo a hlavně, hýbejme se a nekuřme ! Výmluvy, že nemůžu chodit, protože mě bolí klouby apod. jsou jen výmluvy. Pokud mám zdravé ruce, můžu cvičit i v sedě za pomoci činek posilovat a hlavně, chtít a nevymlouvat se.

Zdraví má každý člověk ve svých rukou...

a je jen na nás, jak o něj budeme pečovat. Zda mávneme rukou a dál budeme plnit kapsy lékařům a lékárníkům, nebo se zamyslíme a svůj nejcennější dar, který nám byl dán do vínku si budeme co nejlépe "opečovávat".

 


Aktuální články

Reklama