Vítejte a těším se na Vás.


Pohádka na neděli

15. dubna 2012 v 9:21 | Natty |  Duše

Setkání dvou panenek...

v hlubokém lese byla chaloupka z mechu a kapradí. Kolem byly vysoké stromy, studánka a jinak ticho a klid. V chaloupce žila panenka jménem Poctivost. Žila si spokojeně, daleko od jiných panenek, život vedla skromný a tichý. Ráno pila vodu z nedaleké studánky, k jídlu měla lesní plody a v zimním období vše, co si v letním období na zimu nasušila.

Denně si prozpěvovala veselou písničku s ptáčky, povídala se zvířátky, které jí chodili do chaloupky navštěvovat. Život jí plynul ve zdraví a spokojenosti. Až jednoho dne, do lesa zabloudila jiná panenka jménem Lež. Přišla k chaloupce, kde bydlela Poctivost a bez zaklepání vešla dovnitř. Panenka Poctivost zůstala překvapeně stát a dívala se na příchozí panenku.

Ta si bez pozvání usedla na lavičku a spustila svojí písničku, kterou se naučila v jiném světě, než v kterém žila panenka Poctivost. "Já mám, já vím, já jsem, já, já...", panenka Poctivost nevěřícně kulila očička, co to je za zvláštní panenku a co všechno má, co všechno umí, co všechno ona nezná.

Panenka Lež se natřásala a chlubila se jako pávice v zámecké zahradě a přitom moc dobře věděla, že všechno co panence Poctivosti napovídala, je lež. Panenka Poctivost pozorně poslouchala a brzy pochopila, že ta panenka, která jí přišla navštívit je hodna opravdu svého jména "Lež".

Vyslechla upovídanou panenku, poděkovala jí za návštěvu a s úsměvem se s ní rozloučila.
"Jsem šťastná, že žiji ve svém světě, kde je pravda a poctivost krásná vlastnost a netoužím po světě přetvářky a lži", pomyslila si panenka Poctivost a s písničkou šla na procházku k blízké studánce.

Pěknou neděli.


 


Aktuální články

Reklama