Vítejte a těším se na Vás.


Kopřivy a listy pampelišky

13. dubna 2012 v 9:54 | Natty |  Bylinky - recepty

Pojďme se pást...


nebojte, není to reklama pro naše vládnoucí, kteří nás škubou kde můžou,
zatímco sami jsou jako dobře živená (viz obrázek)Mrkající
Ale pojďme je nejvíc naštvat tím, že budeme zdraví a dlouho živí, neboť právě skromnost v jídle, žádné stresy, správně sestavený jídelníček, pohyb a dobrá nálada jsou zárukou toho, že to dokážeme.

Na zahradě už nám kvetou sedmikrásky, začínají vystrkovat hlavičky kopřivy a první lístky pampelišky, šťovíku a tak si jen tak pro radost a hlavně zdraví, denně dopřejme něco z přírody, která nám svoje bohatství dává zdarma a nemusíme pro drahý recept, léky a svůj "vysoký" důchod dávat zpět do těch u "stolu"Mrkající

Jediné co musíme udělat...
sehnout se, natrhat, opláchnout a pak si už jen vychutnávat.
Vyčistit organismus, játra a celé zažívací ústrojí, vyhnat "nemoci" z těla, pročistit krev nám pomůže "královna" bylin - kopřiva, listy pampelišky a další jarní bylinky.

Třítýdenní kopřivová kúra...


Hrst mladých kopřiv omyjeme pod tekoucí vodou, dáme do skleněné nádoby a zalijeme vroucí vodou - necháme 15 minut louhovat a přecedíme. Po celý den popíjíme lahodný čaj v množství asi 1 - 1,5 litru. Nesladíme, maximálně 1 lžičku medu a můžeme přidat šťávu z jednoho citrónu (vše na celkové množství)


Třítýdenní pampelišková kúra...


Denně si natrháme 3 - 6 mladých lístků mlíčí, omyjeme pod tekoucí vodou a zvolna rozžvýkáme. Hořkou chuť, kterou mlíčí má brzy budeme vnímat jako "dobrotu", neboť již po týdnu zaznamenáme zlepšené zažívací potíže.

Tak s chutí do "boje"

a za tři týdny si dáme další "dobroty".

 


Aktuální články

Reklama