Vítejte a těším se na Vás.


Kapusta a jídelníček

17. dubna 2012 v 4:38 | Natty |  Zelenina


Kapusta by neměla nikdy chybět...

v našem jídelníčku, neboť je zdrojem velmi cenných živin.
Můžeme si jí sami pěstovat nebo po celý rok koupit v obchodě.

U nás je kapusta velmi oblíbená...
a od podzimu do sklizně jí máme zamraženou k pravidelné spotřebě. Po zakoupení vrchní listy dáme králíkům, aby také měli "zdravou stravu", přidáme košťály a jinak celou hlávku nakrájíme na nudličky a dáme zamrazit. Takto připravená kapusta je vždy "po ruce".

Kapusta je velmi dobrá...
v kombinaci s libovým masem, kuřecím, krůtím, vepřovou kýtou a nebo zvěřinou. Výborné jsou také kapustové závitky opět s libovým masem. Rovněž jako "nastavení" do různých masových a sýrových směsí a zde bychom opět měli dbát o masa a sýry s co nejnižším množstvím tuku. Že patří i do polévky, tak o tom není třeba pochybovat.
Recept zde:

Kapusta se nekonzumuje syrová...
ale vždy alespoň mírně blanšírovaná, výborná je také připravená v parním hrnci, ale nejčastější úprava je asi dušení. Jako každá košťálovina je nadýmavá a proto tuto zeleninu konzumujeme v přiměřeném množství.

Kapusta patří mezi listovou zeleninu...



která má blahodárné účinky na náš organismu. Známe kapustu kadeřavou, růžičkovou a hlávkovou. Všechny obsahují vysoké množství vlákniny, která je nezbytná pro náš trávicí systém. Jsou zdrojem vitamínu C, dále vitamíny skupiny B, vitamín E a K. Minerálních látek jako draslík, vápník, hořčík, železo, selen. Rovněž kyseliny listové a také hodně karotenů.

Kapusta je vhodná...
pro snížení cholesterolu, zvýšení imunity, na kožní problémy a má mnoho dalších pozitivních účinků na náš organismus.

Pěkný den.

 


Aktuální články

Reklama