Vítejte a těším se na Vás.


Jahodový koláč

29. dubna 2012 v 7:05 | Natty |  Koláče

Mlsáme o víkendu...jahody, tvaroh, sedmikrásky - dobroty jara. Jahody jsou nyní půl kg za 20 Kč, co víc si přát, než ovoce pro krásu, tvaroh, tak ten by neměl chybět denně na stole, vápník je další důležitý prvek pro naše zdraví a krásu a sedmikrásky ? Ano, to jsou první hvězdičky jara, malé, skromné, ale přesto jsou velmi přínosné pro náš organismus a stačí se jen ohnout a máme mňamku do pusinky, ale i ozdobu třeba na víkendový koláč.

Tenhle byl pro moje zlatíčka na sobotní odpoledne a když jsem ho položila na stůl, Lukášek prvně vybral právě sedmikrásky, zatím co Radek se ptal, zda se neotráví ?Mrkající Koláč slupli na "posezení" a aby ty jedy něčím zajedli, dali si grilované kuřátko, vždyť byl krásný sobotní den, který nás čeká určitě i dnes.

Suroviny: 2 vejce, 70 ml oleje, 3 lžíce cukru, 5 lžic polohrubé mouky, špetka soli, 1/2 prášku do pečiva, 1 bílý jogurt.
Náplň: 250 odtučněného tvarohu, čokoládový pudink, 1/4 litru mléka, vanilkový cukr.
Ozdoba: Jahody, sedmikrásky a dortové želé.


Postup: Všechny suroviny smícháme a upečeme korpus. Necháme vychladit a uvaříme pudink, vychladlý vyšleháme s tvarohem. Naneseme na korpus, vyskládáme jahody, přidáme omyté sedmikrásky a vše zalijeme čirým želé uvařeným dle návodu.

Pěknou neděli.


 


Aktuální články

Reklama