Vítejte a těším se na Vás.


Fenykl sladký

19. dubna 2012 v 22:00 | Natty |  Zelenina

Léčivé účinky fenyklu...

Encyklopedie zeleniny

Tato zelenina se pěstuje pro listnatou dužninu, listy a semena...
Obsahuje hodně draslíku a méně beta-karotenu, silice, které dodávají fenyklu typickou vůni a chuť. Obsahuje velké množství vitamínu C, vitamíny skupiny B, minerály - vápník, hořčík a dostatek vlákniny.

Je to opravdu ideální zelenina...
pro všechny ty, kteří trpí na nadýmání, plnost žaludku a střev, zácpu.
Váže totiž jedovaté a tukové látky ve střevech.

Fenyklový olej...
je osvědčeným prostředkem při kašli, rýmě a zahlenění nosohltanu. Obsahuje ve velké míře draslík, který je důležitý pro správnou funkci buněk, vitamin C pro imunitu a dále 12 důležitých stopových prvků a 14 aminokyselin v ideálním složení. Nezanedbatelná je i míra beta-karotenu jako součást protirakovinné prevence.

Účinky na organismus...
pomáhá při zácpě, zbavuje střeva jedovatých látek, snižuje cholesterol, má uklidňující účinky, odhleňuje při rýmě, posiluje imunitu, pomáhá při nadýmání, posiluje nervovou soustavu.

Nasládlost fenyklu zlepšuje chuť pokrmů...
hlavně salátů, pomazánek, omáček, polévek. Můžeme ho jíst syrový, ale také jako přílohovou zeleninu. Lze ho ochutit citronovou šťávou, pepřem, octem nebo koriandrem. Je to rovněž ideální prostředek při hubnutí, váže totiž tuky ve střevech, takže se nemohou usadit v tukových polštářcích na břichu, stehnech a hýždích. A co víc, 100 g obsahuje pouze 12 kcal.

Fenyklová semínka...
patří k nejstarším druhům koření, používají se i k přípravě čaje při škytavce, při dětském nadýmání. Mohou se žvýkat po jídle k odstranění zápachu z úst.

 


Aktuální články

Reklama