Vítejte a těším se na Vás.


100 jarních km

1. dubna 2012 v 20:00 | Natty |  Zdraví

Jaro už je v plném proudu...


ráno je slyšet ptačí koncert, jarní kytičky už nás vítají svými svěžími barvami, pupeny stromů jsou v rozpuku a i když je poslední dny chladno a dokonce u nás padal včera a dnes poprašek sněhu, jaro je prostě tady.

S jarem se nám mění chutě...
máme více chuť na "zelené potraviny", opouštíme tučná jídla a do jídelníčku zařazujeme více zeleniny. Však co může být lepšího, než první jarní ředkvičky, kedlubny, salát ?

Celkově nás naše tělo nutí odlehčit...
a to nejen jídelníček, ale i šatník. Bundy, kabáty jdou pomalu dolů, i když je pravda, že dnes určitě ještě rádi vezmeme zimní bundu. S odlehčeným jídelníčkem, odloženým oděvem, nás tělo pobízí také k jarnímu pohybu.

Na zahrádkách už jsme většina z nás už hrabali...
seli, obhlíželi škody po zimním mrazu, ale někteří z nás přidali i jarní pohyb. A právě pohyb je tou nejlepší jarní medicínkou proti jarní únavě, která se dostavuje po zimním hodování a nečinnosti. Pokud jsme malinko lenošili, tak je nejvyšší čas začít s pohybem, třeba formou každodenních procházek.

"100 jarních kilometrů"...
má svůj název spojený s jarem a našimi kroky. A tak je jen na nás, zda si tu krásu jara "očicháme" přímo v přírodě, vyjdeme se projít a už se jen dívat. My už máme za březen splněno, našlapali jsme za první jarní měsíc 179 km a naše kroky vedly právě krásnou přírodou. Denně chodíme kolem 6 km, převážně lesy a okolní přírodou a věřte nebo ne, stále objevujeme něco nového.

Dnes máme prvního dubna...
Zkusme si dát takové jarní předsevzetí, že třeba pro své zdraví uděláme trochu víc než dosud, upravíme jídelníček, přidáme pohyb a budeme se víc usmívat.

Pěkný nový týden.

 


Aktuální články

Reklama