Vítejte a těším se na Vás.


Zdravá večeře

13. března 2012 v 22:33 | Natty |  Dietní koutek

Večeře je největší problém…

Pokud jsme se naučili už ráno snídat, zařadit mezi hlavní jídla dvě svačinky, dá se říci, že máme vyhráno.
Ale ještě je tu večeře a ta bývá nejčastěji "kámen úrazu".

Celý den jsem nejedl a večer si konečně sednu a dám si "do nosu"…

Tak to je ta nejčastější lidská odpověď na jídelní režim.
A není se co divit. Když celý den tělo stresujeme hladem a večer mu dopřejeme, tak je konečně spokojené a ze strachu, aby zase "nepřišla bída" všechno pěkně uloží na horší časy.

Ale nejen to, noc je neklidná, převalujeme se, trpíme nespavostí, říháme, trpíme na větry a postupně si ničíme vlastní organismus. A tak se nelze divit, že po padesátém roce máme spoustu zdravotních potíží, od vysokého tlaku, přes srdeční onemocnění, nemoci zažívacího ústrojí, nemocný žlučník, slinivku, cukrovku, nemoci pohybového ústrojí, špatný chrup a další.

A co si dám "do nosu" …

Nejčastěji něco mastného, sladkého a hlavně aby toho bylo hodně. Přece se nebudu cpát zeleninou, nejsem králík. Pokud budu takto uvažovat, pak se nemohu divit, že patřím do té skupiny 50 a více letých, které mají zdravotní problémy.

A co si dát tedy, abychom předešli nebo zmírnili nemoci…

Lehkou večeři, kde základ tvoří bílkovina, kterou potřebujeme k budování nových buněk, což se děje právě v době spánku. Bílkovinu doplníme zeleninou a menší přílohou. Tak bude naše tělo mít v noci čas na regeneraci, pěkně si odpočineme a ráno vstaneme svěží a plní elánu.

Pokud si dáme buřty s cibulí, k tomu pivo, tak je jasné, že naše noc bude neklidná a ráno se probudíme unavení, nevyspalí a startovat budeme "černou kávou". A tak se rozběhne kolotoč nezdravého stravování.

Vhodná večeře...Zeleninový salát s mozzarellou, doplněný celozrnným pečivem, nebo kousky libového masa, nebo vajíčkem či kouskem ryby. Vše se zálivkou s olivovým olejem, česnekem a citrónoou šťávou.

Po takové večeři budete spát jako miminko,

ráno se probudíte svěží a první myšlenka bude "snídat".Mrkající 


Aktuální články

Reklama