Vítejte a těším se na Vás.


Pitný režim v předjaří

5. března 2012 v 6:55 | Natty |  Zdraví

Co pít v době nastávajícího jara…


pitný režim v předjaří je stejně důležitý jako v jiném ročním období.
Protože náš organismus potřebuje především prohřát, je vhodné do denního pitného režimu zařadit teplé nápoje.

Ideálním nápojem je zelený čaj, zázvorový čaj, pokud máme nasušené bezinky, tak ten je výtečný v prevenci nachlazení. Nejlepší jsou čaje zakoupené ve specializovaných "čajovnách", kde se prodává čaj sypaný a tudíž nejkvalitnější - možná Smějící se a bylinkové čaje, kdy jsme si bylinky nasušili sami.

Zelený čaj …
Tento čaj je pro naše zdraví velkým přínosem, neboť prospívá našemu srdci, cévám, ale také chrání naše zuby před zubním kazem, teda pokud ho neničíme cukrem.
Pokud si dáme 3 x denně šálek zeleného čaje, společně s ústní hygienou zničíme choroboplodné zárody v dutině ústní a tím předejdeme možnému vniknutí bakterií, ale předejdeme i kazivosti zubů.
Pokud ale čaj budeme sladit, můžeme očekávat zvýšenou zubní kazivost.

Postup: 1 lžičku sypaného zeleného čaje zalijeme vodou teplou na 80°C - nikdy ne vařící, přikryjeme a necháme 5 minut louhovat, potom přecedíme a můžeme přidat pár kapek citrónu.

Zázvorový čaj…
Ideální na prohřátí v chladném období a také jako prevence proti nachlazení. Koupíme si kořen čerstvého zázvoru a uděláme si čerstvý čaj.

Postup: 1 - 2 cm kořene ukrojíme, oloupeme, nakrájíme na malé kousky a dáme do hrnečku. Zalijeme vařící vodou a necháme 10 minut louhovat. I zde můžeme přidat citrón a 1 lžičku medu.

Bezinkový čaj…
Bezinkový je jeden z nejlepších preventivních čajů proti nemocem z nachlazení a pokud jsme si nasušili, tak máme velmi cenný čaj ihned po ruce.

Postup: 1 - 2 lžičky sušené bezinky zalijeme vroucí vodou a přikryté louhujeme 10 minut. Potom přecedíme a přidáme citrón a 1 lžičku medu z bezinek, pokud jsme na podzim "nelenošili" Mrkající

Další výtečné čaje do tohoto střídavého počasí...
Šípkový, mátový, lipový - všechny nás pěkně zahřejí a abychom naplnili pitný režim, dopřejme si 2 - 3 litry teplých čajíčků denně.

Posílíme imunitu a prospějeme zdravíčku.

 


Aktuální články

Reklama