Vítejte a těším se na Vás.


Magická padesátka

16. března 2012 v 6:56 | Natty |  Zdraví

Padesát a více…
některým mužům a ženám po překročení této magické hranice připadá život zbytečný, neboť se dostavují zdravotní problémy, ztráta libida a někdy i pocit zbytečnosti.

Co nejčastěji trápí muže…
Každý třetí muž má problémy s močením, což bývá zvětšením prostaty. Muži by měli odhodit stud a navštívit včas lékaře. Preventivně je vhodné jíst větší množství mořských ryb, zeleniny a ovoce.
Dostavují se problémy s erekcí, příčinou dysfunkce bývá stres, špatné stravovací návyky, diabetes, vysoký tlak nebo roztroušená skleróza. Dříve, než si pacient skočí do lékárny pro podpůrné léky, je nutná návštěva lékaře.


Co trápí ženy…
Příznaky spojené s menopauzou. Ženy by měly zrevidovat svůj jídelníček, kterým mohou velmi ovlivnit svůj zdravotní stav. Snížit hladinu cholesterolu, čímž se zmírní nebo zbaví návalů horka. Omezit kávu a kořeněná jídla. Zařadit výrobky ze sóji, které obsahují přírodní estrogeny. Dále potraviny s dostatkem železa a vápníku. 2 - 4 porce mléčných výrobků denně. Tolik důležitý vápník najdeme v sardinkách, lososu, brokolici a luštěninách.

Hmotnost a jídelníček pro ženy…
Ženy středního věku by si měly hlídat svojí váhu a omezit potraviny s vysokým obsahem tuku. Především nasycené tuky zvyšují hladinu cholesterolu a tím riziko onemocnění srdce. V jídelníčku by nemělo být tučné maso, plnotučné mléko, zmrzlina, tučné sýry. Rovněž omezit cukr a sůl. Pokud hodně solíme, zvyšuje se krevní tlak.

Zelenina a ovoce …
Žena středního věku by měla denně konzumovat zeleninu a ovoce především kvůli vláknině. Denně by měla konzumovat 2 - 4 porce ovoce a 3 - 4 porce zeleniny. Vláknina se nachází i v celozrnném pečivu, obilninách, těstovinách a rýži. Během menopauzy bychom měli vypít alespoň 8 sklenic nealkoholických a neslazených nápojů.

Osteoporóza…
Řídnutí kosti - onemocnění jak žen tak mužů. Často osteoporózou trpí ti, u nichž se onemocnění vyskytlo v rodině, mají nedostatek testosteronu či holdují ve velkém alkoholu.

Deprese…
Krize středního věku, nadměrný stres, odchod dětí, zhoršující se zdraví, snižující se sexuální aktivita, to vše vede k depresím a někdy i ke sebevražedným stavům.

Co můžeme změnit…
Nekouřit, nepít nadměrně alkohol, hýbat se a vyhýbat se stresu. Denně alespoň 20 minut chůze nebo plavání, zajímat se stále o nové věci, najít si přátele, mít koníčky a umět se zasmát.

Pokud vhodně změníme svůj životní styl a jídelníček,

můžeme svůj biologický věk snížit a zmírnit i zdravotní komplikace. 


Aktuální články

Reklama