Vítejte a těším se na Vás.


Nebezpečné kalorie

6. února 2012 v 5:25 | Natty |  Dietní koutek

Jak na ně…


že nám "šmejdí ve skříni", to už jsme se všichni dozvěděli,
že nám ale také šmejdí v tělíčku a ničí především zdraví, to je také známá věc, ale…

Co tedy s nimi s "potvůrkami" ?
Pokud je objevíme ve skříni, tak máme dvě možnosti : buď je vyženeme, skříň vystříkáme, přešité oblečení dáme na charitu a půjdeme si koupit nové.
Nebo zvolíme druhou cestu, necháme "švadlenky" pracovat a zaměříme se na vlastní postavu a staneme se pro "švadlenky" modelem.
Teď už je na nás, kterou cestu si vybereme.

Pokud ovšem "šmejdilky" navštívily...
kromě našeho šatníku i naše tělo a vesele hospodaří s tukem, krví, kostmi a my máme vysoký krevní tlak, nemocné klouby, dýchací potíže, cukrovku, nemocné srdce, játra, slinivku, střeva, smysly a nemocnou dušičku, tak tady už není na výběr, tady už je jen jediná cesta - vyhnat hodně rychle "šmejdilky" z těla ven a nedat jim možnost, aby nám ničily zdraví.

Koště na "šmejdilky"…
1. Pravidelná, správně sestavení snídaně - kdo z vás během ledna už zvládl zdravě snídat, má koště pevně v ruce.
2. Dopolední svačinka v podobě ovoce nebo zeleniny je druhý krok, kterým se "šmejdilek" zbavíme
3. Pitný režim v podobě neslazených tekutin v množství 2 - 3 litry postupně rozloženo během dne, tak to je na "šmejdilky" přímo zabiják a vyplavují se přirozenou cestou pryč z našeho těla
4. Pravidelný oběd, tak zde se dnes zastavíme a řekneme si, co musí obsahovat a během měsíce února se pokusíme zařadit "správnou metlu" na šmejdilky.

Oběd by měl být složen …
1/3 bílkoviny - libové nejlépe bílé maso, nebo vejce, tvaroh apod.
1/3 sacharidy - příloha - brambor, rýže, luštěniny, těstoviny, knedlíky, celozrnné pečivo
2/3 zelenina - dušená nebo čerstvá


Někdo ovšem nemá možnost obědvat doma, pak je vhodné si připravit oběd "do krabičky" a opět ve správném složení. Třeba celozrnnou bagetku se šunkou a sýrem doplněnou zeleninou.
Nikde není psáno, že by oběd musel být teplý, teplé jídlo si dáme v době, kdy budeme doma a v klidu a pohodě si teplé jídlo připravíme.

Takže pokud patříte mezi ty...
jimž "šmejdilky" ztěžují život, přešívají oblečení a ničí zdraví, zkuste tento měsíc zařadit pravidelnou snídani, svačinu, oběd a dostatečný pitný režim a určitě alespoň část "šmejdilek" zmizí a hned se půjde životem veseleji.

Pěkný nový týden.

 


Aktuální články

Reklama