Vítejte a těším se na Vás.


Víš že ...

12. ledna 2012 v 7:05 | Natty |  My ženy

Drbna aneb "jedna paní povídala"…


už vám někdy někdo řekl že jste drbna ?
Je to podstatné jméno od slovesa "drbati", tak nám kdysi ředitel suplující český jazyk vysvětloval, co je podstatné jméno. Jako příklad uvedl sloveso "běhat" a nutil spolužačku, aby odvodila podstatné jméno. Neřekla ho, rozplakala se a utekla ze třídy, zanedlouho ředitele ze školy odvolali.
Teď si možná řeknete, že jsem "drbna" já, ale opak je pravdou, drby, potažmo drbání je pomlouvání člověka za účelem ublížit mu. Ještě si vzpomínám, že ona spolužačka se jmenoval Evženie, takové zvláštní jméno v době Mařenek, Haniček a Janiček.

Ale zpět k "drbnám". Většinou se tak označují ženy a musím se přiklonit k názoru, že to jsme právě my, ženy, které si toto hanlivé označení vysloužily díky svému "neposednému jazýčku". Nikdy jsem nepochopila, proč tuto "slovem vyjadřující zábavu" ženy provozují, co nám to přináší a proč se v tom tolik vyžíváme.

Dokud jsem byla mladá, tak bych k tomu přiřadila závist, určitě vlastní sestru "drbání", protože co jiného může být tématem, než že : "Vidíš, jak se nese … vidíš, jakou má krátkou sukni …ta je zmalovaná … jak kroutí prdelí…ta má hrozné boty...!", tak to jsou typické "drby" mládí, řekla bych neškodné, které vyprovokuje závist nad něčím vzhledem. Ale, zde už je první zvednutý prstík, který naznačuje, že budeš "drbna".
Nad podobnými drby se můžeme malinko usmát a ještě víc zakroutit zadečkem, aby měly drbny o čem povídat.

Po neškodných drbech ale přijde období, kterému já říkám "vlastní nedostatečnost", kdy se sejdou kamarádky - drbny a jedou celou dobu na téma: "A víš že, Milka měla, a víš, že ona udělala, a víš, že Ferda byl a víš, že , že, že… a fakt, na 100% to vím přesně" a tady už je jasný vývoj drbny, které tím, že nemá co na práci, sama nic neumí nebo se jí v životě nedaří přikrývá svoje nedostatky tím, že pomlouvá - drbe a přímo se v tom vyžívá. Pokud najde stejně smýšlející kamarádky, tak vznikne "drbací kroužek", který má jedinou zábavu - vyhledávat "zaručené, pravdivé zprávy - drby" a když si pěkně zdrbnou, tak jsou konečně spokojené a vrací se domů s pocitem "dobře odvedené práce".

Pokud bych udělala rozbor "drben", většinou sem patří ženy, které toho moc v životě neumí, nemají žádné koníčky a svůj volný čas věnuji své "oblíbené činnosti".

A jak se tyto "umělkyně mluveného slova" poznají ?
Jednoduše, "sladkou mluvou", přitakáváním, "lezprdelkováním" a hlavně, svítí jim oči jako mlsnému kocourovi, protože právě získané informace nemůžou udržet a už se těší, jak je pustí dál. A tak si na podobné ženy dávejme pozor, neboť není nic horšího,
než "veš v kožichu"…

Tak jsem si tady "zdrbla" a můžu jít připravit snídani a co myslíte,
svítí mi oči nebo mám na tváři při psaní úsměv ?
To už nechám na vás, čtenáříchMrkající

Pěkný den. 


Aktuální články

Reklama