Vítejte a těším se na Vás.


Svačinky

10. ledna 2012 v 7:18 | Natty |  Dietní koutek

Nezapomínejme na ně...


svačinky mezi dvěma hlavními jídly jsou velmi důležité, neboť nám udržují stálou hladinu krevního cukru a nemůže se tak stát, že bychom dostali "vlčí hlad" díky jeho poklesu.

Po kvalitní snídani, kterou jsme určitě už během minulého týdne zvládli a dnes už nám nedělá problémy,
zkusíme zařadit jako další krok správného, zdravého stravování svačinky.

Kdy je zařadíme...
ideálně 2,5 - 3 hodiny po snídani.
Pokud jsme si připravili snídani dobře složenou, tak nám na dopolední svačinu stačí jeden kus ovoce, např. jablíčko, banán, pomeranč nebo zelenina, mrkvička, paprika, červená řepa - salát. Pokud jsme snídani malinko ošidili, je dobré přidat bílkovinu v podobě jogurtu nebo kousku sýra do 30%, nebo malý hrneček polotučného mléka.

Odpoledne, zhruba kolem třetí hodin...
se dostavuje opět hlad /chutˇ/ na něco dobrého, pokud jsme oběd měli ve dvanáct hodin a opět záleží na složení oběda. V každém případě ani tuto odpolední svačinu nevynecháváme, neboť stejně jako dopoledne dlouhou pauzou mezi hlavními jídly klesá krevní cukr a tělo si žádá své. Pokud mu nevyhovíme, určitě se večer přejíme a jak známo, na noc je to největší chyba, jakou můžeme udělat.

Odpolední svačinka ...
po správně sestaveném obědě, kde je zastoupena 2/3 zelenina, 1/3 bílkovina a 1/3 příloha stačí na odpolední svačinu opět kousek ovoce nebo zeleniny, zde už je vhodné doplnit jogurtem, sýrem, mlékem, tvarohem a pokud nás čeká třeba fyzická aktivita /sport, pracovní výkon/ můžeme si dopřát celozrnné pečivo nebo müssli tyčinku, banán.

Závěrem ještě třeba dodat, že vše je při redukci hmotnosti je potřeba jíst v přiměřeném množství, abychom si nedopřáli třeba kilo banánů a půllitrový jogurt a pak se divili, že kila nejdou dolů.

Pravidelnost ve stravování platí jak při redukci hmotnosti,


tak pro zdravý životní styl, neboť pravidelnost je pro náš organismus ideální
a odměnou nám bude spokojenost a dobrá nálada.

 


Aktuální články

Reklama