Vítejte a těším se na Vás.


Rybí polévka

22. prosince 2011 v 5:56 | Natty |  Polévky

Štědrovečerní polévka...


polévka z kapra je po kubě další pochoutka, kterou si dopřejeme před hlavním chodem. Nejprve přípitek a přivítání k štědrovečernímu stolu a pak už sypu do talíře krutónky smažené na másle. A jak polévku vařím ? Zde je můj recept a polévka je naším velmi oblíbeným předkrmem, neboť jí dělám opravdu jen na vánoce.

Suroviny: 2 hlavy z kapra, 2 stroužky česneku, sůl, mlíčí nebo jikry /raději mám mlíčí/, vnitřnosti, kořenová zelenina, máslo, hladká mouk, mletý zázvor, muškátový oříšek, zelená petrželka a rohlíky na krutónky.


Postup: Hlavy dáme do studené vody, přidáme sůl a česnek a uvaříme do měkka. Vývar přecedíme, hlavy dáme stranou a po vychladnutí je důkladně zbavíme kostí, maso si nakrájíme na menší kousky. Do vývaru přidáme hrst kořenové zeleniny nastrouhané na jemno, mlíčí, jikry a vnitřnosti. Povaříme si 20 minut. Mlíčí, jikry, vnitřnosti vybereme a nakrájíme na malé kousky. Vše společně s masem z hlav vložíme do polévky a necháme 5 minut projít varem. Uděláme si máslovou jíšku /máslo a hladkou mouku/, rozředíme studenou vodou a vlijeme do vroucí polévky. Osolíme, přidáme špetku zázvoru a nastrouháme kousíček muškátového oříšku. Nalijeme do polévkové mísy, přidáme hrst zelené petrželky a lžíci másla.

Příloha: na másle smažené krutónky z rohlíků

 


Aktuální články

Reklama