Vítejte a těším se na Vás.


Prospívá zdraví

9. prosince 2011 v 5:37 | Natty |  Zdraví

Zavrhované a přesto prospěšné zdraví...Čokoláda...
čokoláda má na lidské zdraví blahodárný vliv, za který vděčí obsahu antioxidantů. Antioxidanty dokáží zajistit prevenci před určitými druhy rakoviny a chrání cévy před zanesením. Látky v ní obsažené zvyšují přítok krve do mozku a fungují tak jako prevence před demencí.

Červené víno...


Červené víno je známé pro své protirakovinové účinky. Navíc má umírněná konzumace tohoto nápoje blahodárný vliv na stav našich cév. Klíčovým je v případě červeného vína antioxidant resveratrol, který se nachází ve slupkách bobulí červených hroznů. Poslední studie také dávají resveratrol do souvislosti s redukcí onemocnění dásní a s nižším rizikem Alzheimerovy nemoci. Studie také ukazují, že bílé víno, při jehož výrobě se slupky odstraňují, je zdraví významně méně prospěšné.

Marihuana...

Užívání marihuany je často spojené s výpadky paměti a může vyvrcholit i její poruchou. Na druhou stranu však užívání přípravků z marihuany (tím samozřejmě není myšleno kouření jointů) rozvoj poruch paměti brzdí.

Červi...


Jsou nechutní, zavrhovaní a velmi neoblíbení, ale mohou nám zachránit život. Léčba za pomoci kroutících se larev se v poslední době stává v lékařských kruzích skutečným hitem. Při přiložení na živou ránu začnou larvy požírat bakterie a mrtvou tkáň. Ránu tak vlastně desinfikují a urychlují její hojení.

Slunce...
Sluneční paprsky jsou v poslední době spojované téměř jen v výskytem rakoviny kůže a dalšími negativními faktory. Nicméně slunce může prokázat našemu zdraví i neocenitelnou službu. Ultrafialové záření má velmi pozitivní účinek na osoby postižené astmatem. Ultrafialové záření totiž potlačuje přehnanou imunitní reakci, která je příčinou astmatu. Navíc sluneční paprsky potlačují ospalost, výkyvy nálady a působí pozitivně i na osoby s depresí.

Káva...

umírněná konzumace kávy může významně snížit riziko diabetu. Látky obsažené v kávových bobech také mají pozitivní vliv na cirhózu jater a zánět slinivky.

Vztek...
Výbuch vzteku nás chrání před poškozením srdce, vysokým krevním tlakem, poruchami spánku a poškozením plic.

Pivo...

Mírná konzumace piva může významně zlepšit činnost srdce a zapůsobit jako účinná prevence kardiovaskulárních onemocnění.

Sex...


Pokud vás žádná z předchozích hříšných věcí nezaujala, dopřejte si alespoň dobrý sex. Kromě potěšení zúčastněných totiž sex vede k redukování stresu, snižování cholesterolu a zlepšení krevního oběhu.

 


Aktuální články

Reklama