Vítejte a těším se na Vás.


Polévka z červené řepy

9. prosince 2011 v 11:53 | Natty |  Polévky

Polévka plná vitamínů...


červená řepa je jedna z nejlepších podzimních zelenin a tak jí můžeme do jídelníčku zařazovat co nejčastěji.
Salát s mrkví a olivovým olejem na dopolední svačinku, k obědu můžeme vyzkoušet dobrou polévku, která nás zasytí a hlavně dodá potřebné vitamíny, minerály a vlákninu.
Pokud jí doplníme kouskem bílého masa, doplníme tak i bílkoviny pro výstavbu nových buněk. Pokud nemáme řepu vlastní, která je bezesporu nejlepší, dá se koupit "za hubičku" v každém větším obchodě.

Suroviny: 100 g kuřecích prsou, 100 g krůtích prsou, 200 g brambor, 50 g zelí, 150 g kořenové zeleniny, 200 g červené řepy, 1 lžíce oleje, 2 bobkové listy, 6 kuliček nového koření, 6 kuliček pepře, sůl, bílý jogurt a celerová nať. /Pro dvě osoby/


Postup: Maso nakrájíme na kostičky, kořenovou zeleninu nastrouháme a společně osmahneme na lžíci oleje. Zalijeme 1 litrem vařící vody, přidáme pokrájené zelí, nastrouhanou řepu a brambory na kostičky. Osolíme, přidáme koření a vaříme asi 25 minut. Poté vyndáme koření, maso a polovinu vývaru rozmixujeme, čímž se polévka pěkně zahustí. Vrátíme maso a nemixovanou část, dochutíme. Na talíři přidáme lžíci bílého jogurtu a celerovou nať.

Polévka je sytá, stačí jako hlavní chod,

vhodná je při redukci hmotnosti a hlavně, pro ženy v těhotenství, neboť obsahuje vysoké množství kyseliny listové.Mrkající

 


Aktuální články

Reklama