Vítejte a těším se na Vás.


Prosinec 2011

PF 2012

31. prosince 2011 v 7:05 | Natty |  DárečkyKrásný silvestrovský den a šťastný rok 2012.


Dva důležité předměty

30. prosince 2011 v 9:10 | Natty |  My ženy

Český jazyk a matematika…

v první třídě dva nejdůležitější předměty, které se musí prvňáček naučit. Dobře česky psát a číst. Dobře počítat.
Možná si také pamatujete na své školní začátky, kdy jsme slabikovali první písmenka, máma mele maso, auto jede, máma myje Mílu … kolik let už od té doby uplynulo a nám tato vzpomínka zůstává navěky v hlavě.
Rovněž první sčítání a "honění" prstů pod lavicí, jazykem doprovázené úsilí při psaní prvních kulatých písmenek a číslic. Na konci roku našeho úsilí stála na vysvědčení jedna velká jednička, kterou jsme si pyšně nesli domů.

Dnes po mnoha letech na ta krásná školní léta ráda vzpomínám a také na svoje milované učitele a předměty. Každý z nás měl "ty svoje" oblíbené. Já jsem milovala vždy český jazyk, strašně ráda jsem četla, což mi zůstalo dodnes, ráda jsem recitovala básně a milovala diktáty a větné rozbory. Pravda je, že větný rozbor už většina z nás, pokud nejsme učitelé nepotřebujeme, ale pravopis, vyjmenovaná slova, sloh a umění číst, to nám zůstalo do vínku na celý život.
A právě sloh a pravopis o nás může prozradit hodně. V dnešní době se "krasopis", jak jsme říkali ve školní době psaní už moc "nenosí". Většinou všechno píšeme na klávesnici PC a tak pomalu naše ruka s prsty a její motorika zaniká. I písmo může o člověku hodně vypovědět.

Horší však je, že s přísunem informací na internetu se nesnažíme o vlastní "díla", ale vyhledat, opsat a tím si urychlit vše, co potřebujeme bez práce a vlastní snahy. V matematice se běžně používá kalkulačka a digitální pokladny a tak dnešní mládež už neumí spočítat ani to základní jako součet 57 + 19 bez nějakého "pomocníka". Všechno si za pomoci technických vynálezů usnadňujeme a tím se ochuzujeme o vlastní prožitek z dobře vykonané práce.

V hlavě máme právě mozek proto, abychom ho co nejvíce používali a nemuseli se "dopovat" podpůrnými potravními doplňky, které mají náš mozek posilovat.


Nejlepší cestou je procvičování vlastní paměti, tvořivost, nápady

a jejich realizace bez "cizí pomoci".
Tak nejlépe prospějeme svému duševnímu zdraví.


Nejdelší věta na "A"

30. prosince 2011 v 8:17 | Natty

Dnes na vás čeká opakovaně písmenko...

Slož co nejdelší větu, jejíž každé slůvko obsahuje uvedené písmeno "A", aby měla smysl.

Pozor, procvičujeme mateřský jazyk, tak uznám jen česká slova a slova zdomácnělá !!!

Věta smí obsahovat maximálně dvě jména a příjmení.

Věta může být jednoduchá nebo souvětí.

Za každé slovo získáš jeden bod.


Děvčata, soutěž je pro letošní rok ukončena,

zítra vás čekají diplomky a krásný silvestrovský den.Děvčata, gratuluji Vám

a přeji veselý silvestrovský den a v roce 2012 hodně zdraví a štěstí.

Soutěž - nejdelší věta na A

29. prosince 2011 v 12:00 | Natty

Dnes na vás čeká písmenko...


Slož co nejdelší větu, jejíž každé slůvko obsahuje uvedené písmeno, aby měla smysl.
Za každé slovo získáš jeden bod.

Příklad: Aktivní autobazar AAA.

Body po prvním kole:


19 bodů
Terezka

18 bodů
Margarita

17 bodů
Hanka S.

15 bodů
Otavínka

11 bodů
Pavlínka

10 bodů
Iva

7 bodů
Fukčarinka

Pěkný den.


Chřipková vlna

29. prosince 2011 v 6:00 | Natty |  Zdraví

Opět útočí…

chřipka - nemoc, která se přenáší velmi rychle. Stačí setkání s člověkem který pšíká, smrká nebo kašle a viry se šíří nebezpečnou rychlostí. Každé setkání s nakaženým člověkem je pro nás riziko.


Nejlepší je tedy prevence…

1.Vyhýbat se místům, kde se shromažďuje hodně lidí, což v době silvestrovských oslav bude asi "oříšek".
2. Snažit se chodit hodně na čerstvý vzduch a tím otužovat imunitní systém.
3. Doplnit jídelníček o vitamín C v podobě ovoce a zeleniny.
3. Pokud jsme si nasušili bylinky, tak si denně udělat bylinkový čaj z bezinek se lžičkou bezinkového medu.
4.Rovněž "štamprdlička" domácího likéru určitě jako prevence před chřipkou neuškodí.
5. Večer hrníčková česnečka, kdy si do hrnečku vymačkáme 1 stroužek česneku, zalijem vařící vodou a na špičku nože polévkové koření a půl lžičky majoránky udělá dobrou službu našemu organismu.


Když už nás přepadne…


Nebudeme si hrát na "hrdiny" a pěkně zalezeme pod peřinu, uvaříme si velkou konvici čaje, doplníme citrónem, vezmeme si parelen na bolest hlavy, neboť právě silná bolest hlavy a kloubů je příznakem chřipky, nikoliv nachlazení.
Snažíme se co nejvíce odpočívat a chřipku "vypotit". V žádném případě si nebere antibiotika, neboť chřipka je onemocnění virové a na viry antibiotika nezabírají, jsou určena nemocem, které způsobují bakterie.

Buďme ohleduplní k ostatním,

nesnažme se chřipku přecházet a nezodpovědným chováním šířit nemoc dál.Soutěž - nejdelší věta na S

28. prosince 2011 v 19:49 | Natty

Nejdelší věta na jedno písmenko...


tak to je nová soutěž, které se můžete zúčastnit a pokusit se sestavit větu tak, aby měla smysl.
Každý den vždy v poledne zveřejním jedno písmenko
a na vás bude rozvíjet náš mateřský jazyk.

Příklad:

Písmeno "K" ... Každé kuropění kohout Karel krásně kokrhá kykyryký.

Věta obsahuje 7 slov = 7 bodů.

Za každé slovo ve větě získáš jeden bod.


Kdo si chce zalumpačit se žabičkou ještě dnes,

tak je tady první písmenko.Odpovídat můžete do zítřka do 12. hodin, kdy zveřejním další písmenko.
Soutěž bude trvat do vyčerpání všech písmen abecedy.

Příjemnou zábavu a těším se na "veselé lumpačení".


Horoskop 2012

28. prosince 2011 v 9:34 Horoskopy

Kozoroh

Horoskop na rok 2012 vypadá podobně jako ten loňský. Bude se vám pracovně dařit. Ocitli jste se pracovně kde jste chtěli a nyní nastává čas sbírat ovoce za svou snahu. Bude tomu tak v době od 5. října. Planeta Jupiter vstoupí do Vašeho šestého domu 11. června. Roční horoskop ukazuje změny v práci. Rýsují se jako kladné. V roce 2012 bude vhodný čas na hubnutí, pokud to potřebujete. Rovněž jsou hvězdy nakloněny plastickým operacím či změně image. Kozoroh vystoupí na vrchol společenského dění v době mezi lednem a červnem. Pracovně se mu bude dařit zejména po 11. červnu. Minulý rok jste se necítili nejlépe, ale letos přijde úleva. Stále si však na své zdraví musíte dávat pozor. Hlavně v první polovině roku. Přinuťte se zdravěji žít, dávejte si pozor na stravu a podobně. Máte hodně zájmů a práce. Zredukujte je pouze na ty podstatné, protože nenajdete dostatek energie na všechny. Důležité je abyste odpočívali, když pocítíte únavu. Rodinný život nebude velmi harmonický v příštím roce. Mnohé čekají neshody nebo přinejmenším těžké, složité období. V této oblasti se musíte vyzbrojit pevnými nervy a trpělivostí. Problémy se ukazují zejména mezi rodiči a dětmi. Konkrétně, pokud jste muž tak s matkou, pokud jste žena čekejte problémy s otcem. Z finančního hlediska to vypadá jako rušný, ale úspěšný rok. Utratíte spoustu peněz za nejmodernější techniku ​​a zařízení do domácnosti. Dávejte si pozor, abyste se zbytečně nezadlužili. Ve vašem horoskopu je aspekt někoho, kdo vydělává peníze z rodinného podniku nebo přes rodinná pouta. Toto ovlivní i vás.Rok 2012 bude pro Kozorohy rokem výšek a pádů. Pokud se vám bude finančně dařit tak maximálně. Pokud klesnou vaše příjmy, tak na samotné minimum. Vaše hlavní výzva bude udržení financí v pořádku. V lásce a společenském životě nepocítíte žádné změny. Když jste ženatý, vdaná zůstane tomu tak i letos. Pokud jste svobodní, váš stav se nezmění. Svobodní se však budou bavit a potkávat nové lidi více než vloni. Nebudou to však vážné vztahy.

Vodnář

Stejně jako v roce 2011 i v příštím roce, jsou hvězdy nakloněny lidem ve znamení Vodnář. Roční horoskop naznačuje harmonické období. Hlavně mezi lednem a 5. října. 5. října se planeta Saturn přesune do stresového aspektu a to znamená úbytek energie pro lidi narozené ve znamení Vodnář. Horoskop na rok 2012 naznačuje, že rok 2012 bude rokem krásy, objevování nových možností a zlepšování kondice. Bude vás zajímat mnoho věcí, musíte se však soustředit na ty hlavní, aby vás ty méně důležité zbytečně nezatěžovaly. Zdraví vypadá velmi dobře pro znamení Vodnář v následujícím roce. Cítíte se dobře, vypadáte dobře, co víc si můžete přát? Snažte se udržovat pozitivně naladěný. Pokud se objeví náznaky deprese, značí to zdravotní problém. Třeba ho vyřešit hned, jinak může mít negativní dopad na vaše celkové zdraví. V rodinném životě vás čekají klidné, harmonické dny. Vypadá to, že budete přestavovat nebo přistavovat. Zlepšíte své bydlení. Planeta Jupiter naznačuje zvětšení rodiny. Nemusí to být hned novorozenec. Může do vaší rodiny přibýt nový člen přes manželství, nový přítel, kterého budete brát jako rodinného příslušníka. Ženy narozené v tomto znamení budou plodnější než jindy. Hlavně do 11.června. Pocítíte podporu celé rodiny. Právě vy budete ten, kdo stmelí rodinu, přátele. Finance vypadají příznivě. Vodnáři mají výbornou intuici co se týče peněz a v roce 2012 ji naplno využijí. Investice, byznys, zvelebování majetku. Toto vše je ve vašem horoskopu. V kariéře se vyšplháte velmi vysoko. V lásce nečekejte nic převratného. Situace zůstane nezměněna pro většinu lidí narozených ve znamení Vodnář. Svobodní zůstanou svobodní, zadaní zůstanou zadaní. Láska nebude dominovat v životě Vodnáře letos.

Ryby

Rok 2012 bude náročný pro lidi ve znamení Ryby. Horoskop na rok 2012 naznačuje komplikace v lásce, financích i přátelských vztazích. Duševní život byl vždy důležitý pro Ryby. Roční horoskop ukazuje, že v příštím roce to bude platit dvojnásob. Budete mít pocit, že ztrácíte pevnou půdu pod nohama. Vaše finance budou nestabilní. Přátelství prošla po minulá léta mnohými zkouškami a tento stav bude pokračovat. Je velká pravděpodobnost, že ztratíte dobrého přítele. V lásce čekejte také bouřlivé období. Manželství a obecně vztahy Ryb budou zkoušeny. Své rodině věnujte zvýšené pozornost od 11.června až do konce roku. Kariéře se bude dařit do 31. srpna. Nejlepší čas na cestování bude od 31. srpna. Zdraví budou mít Ryby v podstatě dobré. Musí si však dávat pozor na různé nehody. Nebezpečné období bude trvat od ledna do července. Dávejte si zvýšený pozor na cestách, při práci s ohněm či ostrými předměty. Od dubna do června vás čeká šťastné a spokojené období s vaší rodinou. Hvězdy naznačují možnost předělávání domova, více společenských akcí, setkání s rodinou. V roku 2012 vás čeká rozšíření rodiny. Pokud uvažujete o prodeji nemovitosti, letos byste mohli vydělat hodně. Je zde možnost založení rodinného podniku. Finance projdou mnoha změnami. Stanete se finančně nezávislý. Nebojte se riskovat. Rok 2012 nebude převratným rokem ve vaší kariéře. Budete se více soustředit na svou rodinu, přátele a známé. Je to důležité pro klid vaší duše. Milostný život bude složitý. Čekají vás těžké časy. Svobodný budou mít více odvahy projevit své sympatie a city. Planeta Merkur (vaše planeta lásky) se bude letos posouvat rychleji než jindy a to bude mít za následek krátké milostné dobrodružství. V lásce byste měli být zdrženlivější v době od 12. března do 5. dubna, od 15. července do 7.srpna a od 6 - 25.listopadu.

Beran

Rok 2011 byl hodně prosperující pro lidi narozené ve znamení Beran. Roční horoskop na 2012 předpovídá pokračování blahobytu. Zdraví, energie, láska, finance se budou pořád zlepšovat pro znamení Beran. Horoskop na rok 2012 ukazuje, že hlavním tématem pro tento rok bude změna. Mnohý z vás prošli určitými změnami již v předchozích letech (např. rozchod, rozvod, změna zaměstnání) a nyní nastává čas, kdy se vaše situace obrátí k lepšímu. Změny sice budou dramatické, ale pozitivní. Ti co hledají lásku mají šanci, že ji letos potkají. Musí však pro to i něco udělat. Sedět se založenýma rukama a čekat nestačí. V roce 2012 se rýsuje i intelektuální rozvoj. Výborný čas na zvelebení bankovního účtu bude od ledna až do června. Komunikace s lidmi a rozvoj intelektu přijde po 11 červnu. Nejlepší čas na cestování bude přetrvávat až do konce srpna a váš osobní a sexuální život se zlepší koncem léta, na podzim. Zdraví lidí narozených ve znamení Beran bude v pořádku v roce 2012. Berani obvykle rádi sportují a udržují si kondici pravidelným cvičením. Co prospívá i jejich zevnějšku. Planeta Saturn se posune z vašeho znamení 5. října a to bude znamenat zlepšení zdravotního stavu, příliv energie. Odpočinek si dopřejte od 1-19. ledna, pak v době od 21.června do 22.července a mezi 21. a 31. prosincem. Planeta Jupiter se bude nacházet až do 11.června ve vašem finančním domě a to znamená, že se vám bude finančně dařit. Naskytnou se příležitosti obchodování se zahraničními klientami, ať už doma nebo v zahraničí. Je nutné ujasnit si co čekáte od budoucnosti. Pod vlivem planet Saturn a Pluto dojde ke změně na pracovišti. Nemusí to hned znamenat celkovou změnu pracoviště. Je možný postup, přeřazení. Změna bude zase pozitivní. Nemáte se čeho obávat. Otevřete svou mysl novým možnostem. V lásce budete muset být trpělivý. Lidé znamení Beran mají tendenci rychle se zamilovat, oddat a zapomínají při tom, že lásku mají nechat dozrát. Svobodní budou přitahováni k starším osobám opačného pohlaví. Pokud řešíte manželské problémy, situace se ustálí a zlepší. Rok 2012 bude hodně rušný pro Berany ze společenského hlediska. Čeká je hodně večírků a kulturních akcí. Měli by si však uvědomit, že někdy je lepší strávit večer s knihou. Nic netřeba přehánět.

Býk

Rok 2012 bude zajímavý pro lidi narozené ve znamení Býk. Roční horoskop naznačuje, že se vám bude v podstatě dařit. Hlavně v pracovní a zdravotní oblasti. Kromě vysokých výdělků bude pro vás důležité i uznání. Vděčnost ostatních bude dokonce na prvním místě pro lidi znamení Býk. Horoskop na rok 2012 ukazuje, že zdravotně budete v pořádku. Menší problémy vám může způsobit dieta, pokud se pokusíte shodit nějaké to kilo navíc. V lásce se Býkům nebude moc dařit. Tito lidé potřebují stabilitu, pocit bezpečí a jakousi rutinu, ale letos bude bohužel pravý opak. Intimní život Býků bude tvrdě zkoušen, hlavně po 5.říjnu. Planeta Jupiter vstoupila do vašeho znamení loni a vy si proto život užíváte naplno. Cestujete, dopřáváte si luxus. Planeta Neptun vstoupí v roce 2012 do znamení Býk a to sebou přináší nové přátelství, experimentování atd. V roce 2012 se bude dařit financím hlavně od 11. června. Vaše společenská špička nastane po 31. srpnu a v zdraví a v práci zaznamenáte zlepšení po 5 říjnu. Zdravotně budete na tom hodně dobře, s občasnými stresovými obdobími, které ale rychle pominou. Relaxovat třeba zejména v době od 20. ledna zhruba do 18. února a pak od 22. července do 22. srpna. V těchto dnech vás čeká zvýšený stres. Rodinná atmosféra bude relativně v pořádku. Pravděpodobně vás čeká stěhování nebo při nejmenším kosmetické úpravy vašeho domova. Očekávejte tyto změny v polovině července nebo pak později v září, říjnu. Z finančního hlediska se Býkům bude hodně dařit v roce 2012. Vysoké výdělky, drahé oblečení, šperky či luxusní restaurace. Toto vše vás čeká a nemine. V tomto roce je i možnost dědictví. Neznamená to ale, že musí někdo v rodině zemřít. Vyhlídky k většímu bohatství mohou přijít z pojištění nebo něco podobného. Finance vám tedy v tomto roce problémy dělat nebudou. Ale vypadá to, že se vyskytnou nesplnitelné nároky od vašeho zaměstnavatele. Vypadá to tak, že změníte funkci, firmu nebo dokonce celkově kariéru. Podporu vaší rodiny bohužel nemůžete očekávat. Budete v tom úplně sami. Problémy v práci budou mít za následek konflikty s nejbližšími. V roce 2012 hrozí hádky, rozchody, v mnoha případech dokonce rozvody. Pokud má manželství pevné základy, toto nepříznivé období překoná. Svobodní by se neměli bezhlavě vrhat do vztahů, nedej bože do manželství. Situace se přitvrdí po 5.říjnu. Ve vztazích letos raději vsaďte na kvalitu než na kvantitu.

Blíženci

Za posledních 9 let se toho událo hodně mnoho v životě lidí narozených ve znamení Blíženci. Horoskop na rok 2012 naznačuje, že tento rok bude klidnější, stabilnější a méně dramatický. Všechny podstatné změny se již udály. V kariéře, ve vztazích i v osobním životě. Pro většinu Blíženců to byly příznivé změny v konečném důsledku. 11. června vstoupí planeta Jupiter do prvního domu znamení Blíženci. Roční horoskop ukazuje, že to bude šťastný přesun. Přináší s sebou prosperitu, blahobyt. Tento trend by měl držet až do příštího roku. Budete cestovat za zábavou, budete si užívat život, dobré jídlo, víno ... Budete pociťovat štěstí a optimismus. Zdá se, že i v lásce budete mít více štěstí letos. V lásce vás čekají šťastné a úspěšné dny od Nového roku až do konce srpna. Osobní a rodinný život bude v popředí zhruba do 3. července. Pracovně a zdravotně se vám bude dařit hlavně od srpna letošního roku. V únoru a březnu můžete pociťovat mírnou únavu nebo stres, ale tento stav rychle pomine. Snažte se v tomto čase více odpočívat a nezatěžovat se zbytečnými věcmi. Pokud kouříte, měli by jste s tímto zlozvykem skoncovat. Nejoptimálnější období bude v říjnu, planety vám budou nakloněny v tomto smyslu. Pro Blížence nebude rok 2012 nejpříznivější co se týče rodinných vztahů. Hrozí zde konflikty s rodiči, sourozenci či vzdálenou rodinou. Třeba se vystříhat násilí a hádkám. V první polovině roku může dojít k operaci u člena rodiny. Dále horoskop na rok 2012 pro znamení Blíženci naznačuje prodej nebo koupi nemovitosti. V roce 2012 se připravte na zvýšený přísun financí. Do června si budete připravovat půdu a pak už budete jen sklízet úrodu. Tato pozitivní finanční situace potrvá až do roku 2013. Planety Jupiter a Venuše budou mít silné postavení ve Vašem znamení letos. Hlavně v době od 11. června až po zbytek roku. Láska si vás najde i když se vy nebudete snažit. Blíženci, kteří mají dlouhodobý vztah uzavřou manželství. Svobodní pravděpodobně najdou lásku svého života. S láskou úzce souvisí i přátelství. V tomto roce vás čekají nová přátelství a staré přátelství se utužuje. Na své přátele se letos můžete 100% spolehnout.

Rak

Minulý rok byl hodně stresující a složitý pro znamení Rak. Horoskop na rok 2012 ukazuje, že příští rok bude pro Raky pořád stresující, ale rozhodně jednodušší než ten předchozí. Pokud jste si nevyřešili nějaké zdravotní problémy, čeká vás to v tomto roce. Saturn, Pluto a Uran budou mít pořád silný negativní vliv na život lidí narozených ve znamení Rak. Roční horoskop ukazuje, že v říjnu planeta Saturn změní stresující aspekt za klidný pro znamení Rak a vy pocítíte úlevu. Po 5. říjnu by mělo nastat rapidní zlepšení. Zdravotně se vám polepší a pocítíte nával energie. Pokud budete muset jednat s právníky v tomto roce, buďte opatrní. Smlouvy nebo pojištění čtěte pozorně. Zjistěte si o záležitosti co nejvíce. Společenská špička čeká Raky až do 11. června. V práci se jim bude dařit hlavně do 31. srpna. Rodinným záležitostem hvězdy přejí po 31. srpnu. Pokud máte děti, ty vám budou dělat více starostí než radostí. Budete mít problémy s autoritou, nebudou vás poslouchat, dokonce se dá říci, že vás budou ignorovat. Situace by se měla zlepšit až v říjnu. Do té doby se vyzbrojte trpělivostí. Co se týče vašeho domova, je tu šance renovace. Zdraví Raků dostane znovu zabrat letos. Nehrozí vážné problémy či operace, jen budete často pociťovat únavu a stres. Pomohou vám bylinkové čaje, akupresura, jóga, meditace. Další věci, které vám zlepší náladu a dodají energii jsou květiny nebo zvířata. Finance nebudou hrát velkou roli ve vašem životě. Vaše finanční situace zůstane v podstatě nezměněna. Pokud se vám v roce 2011 dařilo, bude se vám dařit i v roce 2012. V době od 23.července do 22. srpna a od 6.září do 3. října bude situace dočasně pozitivnější než ostatní dny. Lidé ve znamení Rak zajímá více jejich kariéra než samotné peníze. Mnozí z vás budou nespokojení v zaměstnání. V letním období se pokusíte svou situaci změnit. Měli byste se zaměřit na vzdělávání. Pomůže vám to u hledání nové pozice. Letos nebude moc nakloněn ani lásce. V roce 2011 prošly vztahy Raků těžkými zkouškami. Ti, kteří to přežili, zůstanou spolu i nadále. Svobodní nemusí cestovat za láskou daleko, najdou ji hned v sousedství. V roce 2012 se Rakům zvýší sebevědomí a najdou pochopení pro ostatní. Bude to vlivem planety Neptun.

Lev

Rok 2012 se bude nést v duchu toho minulého pro znamení Lev. Horoskop na rok 2012 předpovídá, že dařit se vám bude v kariéře i zdravotně. Tento rok bude naplněn blahobytem a úspěchem pro lidi narozené ve znamení Lev. Roční horoskop 2012 naznačuje pokračování pozitivních změn. 11. června vchází planeta Jupiter do vašeho 10. domu a přináší sebou zásadní změny v zaměstnání a ještě i hodně příjemné společenské akce. 5.října vstupuje planeta Saturn do znamení Štír a to způsobí Lvu stres. Tento vliv však nezpůsobí seriózní problémy. V kariéře se bude Lvům dařit obzvláště v době od ledna do začátku června. Společenský rozkvět se očekává od 11.června s pokračováním do Nového roku. Lvi by se měli více soustředit na svou rodinu a nejbližší, hlavně od konce srpna do konce roku 2012. Zdravotně budou na tom lidé ve znamení Lva v tomto roce skvěle. Čas od času mohou pocítit snížení energie, ale nebude to nic vážného. Vitamíny, minerály a stopové prvky by neměly chybět ve vašem jídelníčku. Vztahy v rodině jsou harmonické už pár let a vy se více a více soustředíte na zvelebování životního stylu vašich nejbližších. Tato situace bude pokračovat. Pokud se plánujete v tomto roce přestěhovat udělejte to maximálně do října. Později mohou nastat komplikace. Ve finanční sféře budete více agresivní než dosud. Nebojíte se riskovat, nečekáte dokud peníze někdo nabídne, děláte všechno možné pro jejich nárůst. Máte sice vysoké nároky, ale nic co by se nedalo dosáhnout. Zvýšený příjem peněz bude souviset s cestováním do zahraničí, s obchodováním se zahraničními podnikateli a podobně. V roce 2012 vás čeká povýšení, odměny, celkové uznání. V lásce to vypadá letos nijak. Svobodní zůstanou svobodní a zadaní zůstanou zadaní. Pokud přecházíte ve vztahu těžším obdobím, vydejte se na dovolenou, výlet. Zpestřete si svůj romantický život a věci se vyřeší. Aktivní sexuální období pro Lvy bude od poloviny ledna do poloviny února a pak pár dní koncem března, začátkem dubna a ve středu července.

Panna

Pokud jste přežili roky 2007 - 2009, letos bude pro Vás hračka. Prošli jste různými zkouškami a krizemi, hvězdy Vám nebyly příliš nakloněny. Ale všechno na světě má svůj důvod. I když nás často osud zkouší, dělá nás to silnějšími. S odstupem času přijdete na to, že z tohoto negativního období můžete nakonec profitovat. Roční horoskop Panna říká, že na vás čekají v roce 2012 velké věci. Zdravotně se budete cítit výborně, čekejte i příliv energie. Nic nebude pro vás nemožné. V červnu se Jupiter posune do znamení Blíženci co vás trochu vyčerpá, ale tento posun vám slibuje něco výjimečného v pracovní oblasti. Ve skutečnosti dosáhnete svůj vrchol v kariéře. Horoskop na rok 2012 je optimistický i co se týče peněz. Od 5. října nastane výrazné zlepšení ve vašich financích. Po dlouhém čase se lidé narozené ve znamení Panna budou cítit duševně i fyzicky v pořádku. Tento pocit je povzbudí ke zlepšení kondice, pravděpodobně se rozhodnete pravidelně cvičit, nabrat nějaké to ztracené svalstvo. Důležitý je pohyb na čerstvém vzduchu. V rodinném životě je nyní klid. Nečeká vás nic závratného. V roce 2012 nevidět žádné rapidní změny v této oblasti. Budete si užívat harmonii a klid. Na sklonku léta přibude člen do vaší rodiny. Za poslední roky jste prošli doslova peklem co se týká peněz. Peníze měly pod kontrolou vás a ne naopak. Minulý rok jste však tvrdě pracovali na tom, aby se vaše situace zlepšila a letos budete vidět výsledek své snahy. Konečně budete mít finance pod kontrolou. Když i přijde k nepředvídaným výdajům vypořádáte se s nimi v klidu a bez zbytečného stresu. Rok 2012 je pro znamení Panna rokem pracovního úspěchu. Začátek roku slibuje výborné výsledky v práci, což bude mít vliv na vaše povýšení později, pravděpodobně koncem jara, začátkem léta. Budete cítit podporu rodiny a právě proto se váš život stabilizuje. Zvýšený přísun peněz čekejte až po 5. říjnu. V lásce nastanou také klidné dny v tomto roce. Když váš vztah, manželství vydrželo nepříznivý vliv planet poslední tři roky, vydrží všechno. Budete si užívat stabilitu, bezpečnost a komfort. Čeká vás hodně aktivní sexuální období.


Váhy

Minulý rok byl hodně stresující, místy až nebezpečný pro znamení Váhy. Horoskop na rok 2012 ukazuje, že nepříznivý vliv planet bude pořád přetrvávat. Během loňského roku jste se však naučili jak zvládat nepříjemné situace, takže letos by to mělo být o něco jednodušší. Roční horoskop dále ukazuje, že planety Saturn, Pluto a Uran, které měly negativní vliv na vaše znamení se posunou dále začátkem října a vy byste měli mít jednodušší život. V lásce a sexuálních dobrodružstvích se vám bude dařit hlavně do června, od června až po zbytek roku můžete počítat s cestováním, vzděláváním. Finančně by se vám mělo dařit především od srpna. Zdraví bude během roku křehké a vy si musíte dávat na sebe zvýšený pozor. Pomohou vám různé vodní terapie nebo masáže, pití minerálek, plavání, zkrátka vše související s vodou. Pokud se budete cítit vyčerpaní, odpočiňte si. Nezatěžujte své tělo více než musíte. Tento rok je výborným rokem pro rodinu, rodinné záležitosti. Pocítíte podporu nejbližších, ale i vy budete pomáhat jim. Těhotné ženy ve znamení Váhy si musí dávat na sebe velký pozor. Hrozí potraty nebo předčasné porody. Znamení Váhy čeká bouřlivý rozpočtový rok. Můžete se připravit na velké změny. Nejde ani tak o vysoké výdělky jako o to, že se naučíte jak lépe zacházet se svými financemi. Letos se finančně osvobodíte. Musíte si ale dávat pozor, abyste neutratili více než si můžete dovolit co se týká dovolené a zábavy. Milostný život Vah bude letos hodně nestabilní. Jen pevné manželství přečkají toto období bez újmy. Dopřejte partnerovi svobodu a prostor. Oběma vám to prospěje. Svobodným se bude v lásce dařit. Potkají mnoho zajímavých lidí. Milostný život bude však nestálý. Vážné vztahy v roce 2012 nečekejte.

Štír

Minulý rok byl rokem lásky pro znamení Štír. Horoskop na rok 2012 předpovídá, že tento trend bude i nadále pokračovat. Mnozí uzavřeli manželství nebo se jim vztah vykrystalizoval jako seriózní. Lásce se bude dařit až do 11. června. Roční horoskop ukazuje, že vaše vládnoucí planeta Pluto bude v negativním postavení s planetou Uran. Vyplývá z toho pro vás opatrnost.Vyhýbejte se riskantním aktivitám, dávejte si pozor při řízení a podobně. Saturn vstoupí do vašeho znamení 5. října a toto vám způsobí stres. Čekejte ztrátu energie, oslabení imunity, nemoc. Soustřeďte se na správnou životosprávu, otužování, vitamíny a dostatek odpočinku. Finance se snažte vyřešit ještě před koncem srpna. V roce 2012 očekávejte stabilní příjem, podporu partnera či rodiny. Vypadá to tak, že začnete svůj vlastní byznys. Hlavní roli zde sehrají vaše společenské styky. Jupiter vstoupí do vašeho 8. domu 11. června. Toto bude krásný finanční tranzit pro vašeho partnera, manžela. Bude k vám hodně štědrý. Možná investuje do vašeho obchodu. Rodinné záležitosti zůstanou nezměněny. Vybudovali jste své rodině pěkný stabilní domov a společně si ho užíváte. V říjnu může nastat partnerská krize. Je třeba si věci vyříkat, abyste se pohnuli dál. Štíři se mají na co těšit v roce 2012. Čeká je hodně rušný společenský život. Potkáte spoustu zajímavých, vlivných lidí. Tito lidé budou mít vliv na vaši kariéru, finance. Ti, kteří jsou svobodní, najdou letos lásku svého života. Zadání vstoupí do manželství a neseriózní vztahy přerostou do seriózních.

Střelec

Po ostatní roky jste se museli poprat s nepředvídatelnými záležitostmi, dramatickými změnami ve vašem životě. Horoskop na rok 2012 slibuje více stability a klidu. Zdravotně se budete cítit skvěle. Nebude vám chybět energie, ani chuť do života. Pokud jste měli nějaké zdravotní potíže dozvíte se v souvislosti s nimi dobrou zprávu. Nejvíce stresu zažijete mezi 11. červnem a 3. červencem. Snažte se v tomto období více odpočívat. Stačí když se obklopíte pěknými věcmi, poslechne si dobrou hudbu a podobně. Po 3. červenci se však situace znormalizuje a vy se budete cítit skvěle až do konce roku. Střelce čeká hodně aktivní období v kariéře. Budete pracovat sice těžce a naplno, ale budete si to i užívat. Pokud hledáte práci, budete úspěšní. Roční horoskop dále předpovídá, že se vám bude dařit i v lásce. Jupiter i Venuše se potkají ve vašem 7. domě a to slibuje hodně silné citové období. Je zde naděje, že potkáte toho pravého. Rodina by měla prožívat harmonické období. V minulosti jste prošli různými změnami ve vztazích. Situace by měla být letos ustálená. Rýsují se pouze problémy s dětmi. Budou se snažit rebelovat. Komunikace je nejlepším řešením. Finanční záležitosti si budete muset lépe zorganizovat letos. Žádné závratné sumy vás v tomto roce nečekají. Spíše byste se měli zbavit nadbytečných věcí, které již tak nepoužíváte. Pokud máte půjčku dobře si zkontrolujte data splatnosti. V roce 2012 budete cítit lásku na každém kroku. Svobodní budou přitahovat pozornost vlivných lidí. Zadané čeká harmonický rok plný společenských akcí, svateb ... Potkáte nové přátele. Ve společnosti budete hodně oblíbení a často středem pozornosti. Budete se obklopovat inteligentními lidmi, se kterými si máte o čem popovídat.

Hezké poslední dny roku 2011


Vánoční dárek od Margaritky

26. prosince 2011 v 6:03 | Natty |  Dárečky

Dáreček z Boháňky...


Pěkný sváteční den.


Dárečky pro zvířátka

25. prosince 2011 v 18:45 | Natty |  Dárečky

Ahojky - tak co dárečky ???
Určitě bylo pod stromečkem hromada dárečků a hlavně,
nezapomněli jste na nás, zvířátka a my si moc pochutnali na jablíčkách a mrkvičce, které na nás čekaly u krmelců.

Tak si užívejte hezké sváteční dny

a až půjdete zase do lesa na procházku, tak si vzpomeňte, že jsme vaši kamarádi.Vánoční přání

22. prosince 2011 v 9:38 | Natty |  DárečkyŠťastné a veselé vánoční svátky.Poslední vánoční hádanka

22. prosince 2011 v 9:22 | Natty

Srdíčko tluče ve správném rytmu,
hlavička všechno zařídí,
ruce a nohy jdou v jednom šiku,
orgány správně fungují.
Když se to trochu poláme,
voláme ihned lékaře.

Co je to ?

Děvčata, všem moc děkuji za příjemně strávené předvánoční chvíle,

za svojí snahu zde máte poslední letošní diplomek,
přeji vám moc hezké vánoční svátky a těším se na naše vzájemné "lumpačení" zase
v roce 2012.


Rybí polévka

22. prosince 2011 v 5:56 | Natty |  Polévky

Štědrovečerní polévka...


polévka z kapra je po kubě další pochoutka, kterou si dopřejeme před hlavním chodem. Nejprve přípitek a přivítání k štědrovečernímu stolu a pak už sypu do talíře krutónky smažené na másle. A jak polévku vařím ? Zde je můj recept a polévka je naším velmi oblíbeným předkrmem, neboť jí dělám opravdu jen na vánoce.

Suroviny: 2 hlavy z kapra, 2 stroužky česneku, sůl, mlíčí nebo jikry /raději mám mlíčí/, vnitřnosti, kořenová zelenina, máslo, hladká mouk, mletý zázvor, muškátový oříšek, zelená petrželka a rohlíky na krutónky.


Postup: Hlavy dáme do studené vody, přidáme sůl a česnek a uvaříme do měkka. Vývar přecedíme, hlavy dáme stranou a po vychladnutí je důkladně zbavíme kostí, maso si nakrájíme na menší kousky. Do vývaru přidáme hrst kořenové zeleniny nastrouhané na jemno, mlíčí, jikry a vnitřnosti. Povaříme si 20 minut. Mlíčí, jikry, vnitřnosti vybereme a nakrájíme na malé kousky. Vše společně s masem z hlav vložíme do polévky a necháme 5 minut projít varem. Uděláme si máslovou jíšku /máslo a hladkou mouku/, rozředíme studenou vodou a vlijeme do vroucí polévky. Osolíme, přidáme špetku zázvoru a nastrouháme kousíček muškátového oříšku. Nalijeme do polévkové mísy, přidáme hrst zelené petrželky a lžíci másla.

Příloha: na másle smažené krutónky z rohlíků


Vánoční dárek

21. prosince 2011 v 20:39 | Natty |  Babské rady

Kniha je nejlepší dárek...


kniha je pod stromečkem určitě milý dáreček a já mám tento dárek spojen vždy se svým dětstvím. Nikdy pod stromečkem nechyběla pěkná kniha. K tomu nějaký ten "hadřík" a byli jsme šťastni. Myslím, že kniha už není tím nejočekávanějším dárkem a nepřinese tolik radosti a potěšení jako kdysi nám.

Když slyším vyprávět co všechno děti dostávají, jak nákladné a ve velkém množství dárky, tak jsem jak "Alenka v říši divů". Mimochodem, kdo ještě nemá pro svoje děti pěknou knihu, tak právě tato je moc hezkým dárkem. Většina dětí už viděla tento příběh ve filmovém zpracování, ale přece jen zachumlat se do teplého svetru, vzít si knížku a přenést se do světa tajemna, je to pravé vánoční kouzlo...Malá Alenka si žije docela obyčejným životem, až do chvíle, kdy potká Bílého Králíka a hupne za ním do králičí díry. Od tohoto okamžiku se její život promění v neuvěřitelné dobrodružství...

Pěkný večer.Vánoční kuba

21. prosince 2011 v 13:22 | Natty |  Různé

Na štědrý den k obědu...


k tradičním vánočním zvyklostem patří v poledne na štědrý den černý kuba.
I u nás se tato tradice dodržuje a proto se snažím každé léto nasušit houby, neboť bez nich by tato vánoční dobrota nebyla.
Kuba je nejen velmi dobré jídlo, ale také zdravé a pokud nedáme příliš sádla nebo jiného tuku, tak dodáme svému tělu i tolik potřebné obiloviny i s vlákninou.

Suroviny: 250 g krupek č. 10 , 60 g sádla, 3/4 litru vody, dvě velké hrsti sušených hub, 1 cibule, 3 - 4 stroužky česneku, špetka majoránky, sůl, pepř


Postup: Nejprve si namočíme houby,. Krupky důkladně propláchneme. Na sádle nebo oleji krupky opražíme, přidáme vodu a uvaříme do měkka. Na sádle nebo oleji zpěníme cibulku, vymačkané houby nakrájené ne menší kousky a chvíli dusíme. Uvařené kroupy smícháme s houbami, osolíme, opepříme, trochu majoránky, vymačkáme česnek a vše vložíme na vymazaný pekáček. Navrch dáme lžíci sádla nebo oleje a dáme na 30 minut zapéct.

Příloha: kyselé okurky

Odměna: uvidíme zlaté prasátko


Hádanka na středu

21. prosince 2011 v 7:11 | Natty

V srdci se ukrývá, můžeš jí mít,
když tomu druhému, půjdeš vždy vstříc.

Co je to ?Hádanka na úterý

20. prosince 2011 v 12:00 | Natty

Lístečky v trávě, nesou ti přáníčko,
co je v nich pro tebe, ukryto štěstíčko.

Co je to ?Vánoční vzpomínání

20. prosince 2011 v 5:55 | Natty |  Deníček

Když hoří vánoční stromek…

za chvíli budeme strojit vánoční stromeček a na stromeček určitě patří i vánoční svíčky. Dnes už elektrické, ale byly doby, kdy jsme dávali na stromeček svíčky "pravé".
Na větvičky se připnul kovový skřipec a do něho se vložila červená nebo bílá svíčka.
To už ale patří do vzpomínek na naše dětství a mládí.

První rok po svatbě jsme bydleli u manželových rodičů a tam jsem prvně viděla elektrické svíčky na stromečku. Moc se mi nelíbily, neboť mi nějak chyběla ta vánoční vůně svíček, na kterou jsem byla zvyklá z domova.

Druhé vánoce už jsme byli "ve svém" a to už na stromečku opět zářily "pravé" svíčky a pod stromečkem náš malý klouček. Byly to krásné vánoce a myslím, že na ně budu dlouho vzpomínat. Ještě několik dalších let na našem stromečku zářily voskové svíčky až do okamžiku, než nám chytnul stromeček.

V každé rodině je nějaká tradice ukrývání dárečků a ty nejmenší, ty se nejlépe schovávají právě na stromeček. A tak se také stalo, že i na mě jeden dáreček v podobě zlatého řetízku čekal na samém vršíčku stromečku. Dlouho jsem obcházela stromeček a hledala za vydatného povzbuzování dětí a manžela svůj dárek. Až najednou jsem zahlédla, jak se u špičky cosi třpytí a vrhla se na stromeček, naklonila ho a už to bylo … ani jsem nestačila řetízek sundat a stromeček byl v plamenech.

Stromeček jsme rychle uhasili, řetízek se srdíčkem mám dodnes na krku a na stromečku už další vánoce zářily svíčky elektrické.Předvánoční pondělí

19. prosince 2011 v 18:38 | Natty |  Deníček

Vánoční shon a nebo pohoda…

nevím jak to máte vy, ale pro mě jsou vánoce klid a pohoda, vůně vanilky, procházky zasněženou přírodou .
17. prosince zapisuji do kalendáře - napadl první sníh. Vloni to bylo 25. listopadu a držel celou zimu až do jara. Letos to nevidím "růžově", ale necháme se překvapit.


Dnes jsem také dostala další vánoční dáreček, tentokrát od blogové kamarádky Otavínky.
V obálce jsem měla krásně zelený zápisník na rok 2012 a k němu milé přáníčko.
Zelený asi proto, že je pro žabičku. Mrkající

To bylo milé, ale potom jsme jeli do města na poštu s balíčkem a tam se celé to "vánoční kouzlo" rozplynulo. Neskutečných lidí, našpulené pusy a nejraději bych napsala "huby", žádný úsměv, žádná radost na tváři. Přece když posílám přáníčko, balíček, tak je to pro mě radost a měla by být vidět i na mé tváři. Ale asi jsem moc velký idealista.

Další naše cesta vedla do Lidlu, abych nakoupila běžné potraviny a i tam neskutečný shon, lidí a já se "modlila", abych už byla doma, v perníkové chaloupce a cítila zase ten klid, vůni vanilky a nadcházejících vánoc...

Haničko - Otavínko,

za dáreček a milá slova moc děkuji.Hádanka na pondělí

19. prosince 2011 v 12:00 | Natty

Hladí ti tváře a ruka to není,
hřeje a laská a muž to není.

Co je to ?


Životní pravda

19. prosince 2011 v 7:43 My ženy


Pěkný nový týden


Kokosové jetelíčky

19. prosince 2011 v 7:22 | Natty |  Cukroví

Suroviny: 150 g hladké mouky, 70 g cukru, 100 g tuku, 70 g kokosu, 1 žloutek, bílek na potření, lískové oříšky


Postup: Všechny suroviny smícháme a vypracujeme hladké těsto. Vyválíme váleček a nakrájíme malé kousky, které růčo - fůči zpracujme na kuličky. Na plech s pečícím papírem skládáme kuličky tři k sobě, doprostřed dáme oříšek a potřeme rozšlehaným bílkem. Pečeme na 175°a hotové lehce pocukrujeme.


Hádanka na neděli

18. prosince 2011 v 12:00 | Natty

Je nás sedm kamarádů,
šest však už jich odešlo,
zůstala jsem tady sama,
kdo jsem ? - vyřeš to.

Co je to ?
Vzpomínka na mládí

18. prosince 2011 v 7:06 | Natty |  Deníček

Tanga nebo bombarďáky…

V minulých článečcích jsem psala o nevhodnosti některého módního oblečení pro naše zdraví.
Ale jak na tom byly naše babičky a prababičky ?
Měla jsem možnost nahlédnout do prádelníku nejen mojí milované babičky, ale i babičky mého manžela. Chaloupka, kde nyní žijeme je právě po manželově babičce. Nezdědili jsme jen holé stěny, ale také vše, co v chaloupce po prarodičích zůstalo. Některé věci mám dodnes jako památku.

Ale ten dnešní příběh se bude týkat právě onoho dámského kousku prádla, který je pro nás ženy tolik nezbytný.

Ano, jsou to bombarďáky...
Objevila jsem tento kousek dámského prádla a protože na nich byl pěkný materiál, vyprala jsem je šup s nimi na šňůru.
Byly světle modré, pěkně až ke kolenům, mezi nohama rozstřižené a tak se jim říkalo
"s průvanem". Nicméně bombarďáky se sušily na sluníčku a já na ně zapomněla.
Mezitím přijeli na návštěvu naši přátele, poseděli jsme popovídali, dali nějakou skleničku a pak se to stalo.

Moje oči stanuly na bombarďácích a mě nenapadlo nic lepšího, než je sundat a obléknout si je na plavky, které jsem měla na sobě. Všichni vyprskli smíchy a já abych tomu dala korunu, povídám : "Vsadím se o flašku vodky, že v nich dojdu do hospody pro pivo".
Po těchto slovech se všichni "váleli" smíchy a já věděla, že není cesty zpátky.

Vzala jsem šátek, který jsem si v pase ovázala kolem bombarďáku, protože v té době jsem byla jako proutek, do druhé ruky džbánek a za veselého smíchu společně s kamarádem jsme se vydali pro pivo. Cestu jsme přes ves zvládli bez cizích "očí", ale co teď, hospoda bude určitě plná a to už "šlo do tuhého".

Dole bombarďáky až ke kolenům, nahoře podprsenka od plavek a v ruce džbán na pivo. Sázka je sázka a tak jsem statečně vstoupila do hospody. Sedělo tam asi deset chlapů, před sebou džbánky s pivem a já tiše řekla: "Čtyři piva". Kamarád stál vedle mě, v hospodě najednou bylo takové zvláštní ticho a mě srdce tlouklo jako o závod. Ticho, klid a mě přešel smích. Pivo bylo ve džbánu a já rychlým krokem přešla ke dveřím, abych se nadýchala čerstvého vzduchu. Potřebovala jsem to !

Celou zpáteční cestu k chaloupce jsem statečně upíjela ze džbánku a když jsme dorazili na chaloupku, spadl ze mě stres, který jsem prožila v hospodě.
Sázku jsem vyhrála, veselí pokračovalo dlouho do letní noci a mě zůtala nezapomenutelná vzpomínka.

Veselou zlatou neděli.


Kávová zrna - nepečená

18. prosince 2011 v 7:00 | Natty |  Cukroví

Rychlé a dobré...


Suroviny: 230 g moučkového cukru, 80 g másla, 30 g kakaa, 1 lžíce rumu, 1 lžíce instantní kávy, čokoláda na vaření a tukPostup: Cukr, kakao, kávu a rum odvážíme do misky. Máslo rozpustíme a nalijeme do směsi. Vypracujeme těsto a dáme na 15 minut do chladničky. Potom vyválíme váleček a nakrájíme stejné kousky. Uděláme kuličky a pomocí špejle uděláme středem drážku. Dáme do chladničky na 1 hodinu, pak zrna namáčíme v rozpuštěné čokoládě.Předvánoční stravování

17. prosince 2011 v 14:44 | Natty |  Dietní koutek

Blíží se vánoční čas, čas hodování...

a tak pokud si chceme vánoční čas užít bez omezení, můžeme se pokusit jedno až dvě kilečka, která na nás "hupnou" během svátků zhubnout .
Někdo se bude raději omezovat i u svátečního stolu, jiný nasadí "dietu" od Nového roku.
Já jsem zastánce užít si krásně vánočné svátky i s bohatým stolem a omezit se pár dnů předem.

Jak...
Zařadíme jídelníček na principu středomořské stravy.
Středomořský způsob stravování je považován za jeden z nejzdravějších, ubere kilečka a hlavně sníží riziko onemocnění srdce a cév.

Základ jídelníčku tvoří…


zelenina, ovoce, ořechy, olivový olej, ryby, drůbež a celozrnné výrobky. Tuky jako olej, máslo, sádlo, margarín nahradíme olivovým olejem, nejlépe extra panenským.
Strava by měla být bohatá především na zeleninu, měla by tvořit polovinu porce na talíři.

3x týdně si dopřejeme rybu, prospěje nám i drůbeží maso...
Vynikající rybička právě nyní je pstruh, který je výborná dietní pochoutka.
Vepřové, hovězí z jídelníčku vyloučíme, dopřejeme si ho maximálně 1 x za měsíc. Maso ochutíme bylinkami a budeme upravovat na olivovém oleji.
Za týden bychom si měli dopřát až 4 vejce, polotučné mléčné výrobky. K jídlu si můžeme dopřát sklenku červeného vína.
Odpusťme si zákusek po jídle a nahraďme ho ovocem.

Výhoda středomořské stravy...
skládá se z kvalitních a lehce stravitelných surovin, bohatých na vitamíny, minerály a nenasycené mastné kyseliny. Jídla jsou pestrá, chutná a nehladovíme.
Tento způsob stravování nám pomůže nejen zredukovat váhu, ale také upevnit zdraví.
Snižuje hladinu cholesterolu, působí preventivně proti mozkové mrtvici, nemocem srdečního selhání, plicní embolii, trombóze hlubokých žil a rakovině.

Dopřejme si rybičku

co nejčastěji, nejen na vánočním stole.
Hádanka na sobotu

17. prosince 2011 v 12:00 | Natty


Jsem já dravec, vodní král,
co s žížalou si moc rád hrál.
Žížala mě zradila,
moje cesta skončila.

Co je to ?
Bokovky

17. prosince 2011 v 7:00 | Natty |  My ženy

Pěkné, ale...kalhoty které sahají do výše boků - lidově "bokovky".
Bokovky určitě mladému tělu sluší, odhalují štíhlý pas, někdy i nějakou tu "mišelinku" v okolí pasu. Ale...
Nechráněná záda a podbřišek vystavují tělo nepříjemnému prochlazení.
Dále bokovky přiškrcují nervové provazce bederních obratlů, což může vést až k nepříjemné parestezii, která se projevuje jako mravenčení a časté pálení kůže.
Rovněž nachlazení podbřišku vede často k lékaři na gynekologii nebo urologii. Opakují se časté záněty jak ženských orgánů, tak bolestivé stavy zad.
Takže nejen upnuté kalhoty, ale i nízko posazené "bokovky" jsou pro naše zdraví velkým nebezpečím.

A na co bychom neměly my ženy v zimním období určitě zapomínat ?
Na spodní košilku, která nám chrání oblast beder a tím i brání prochlazení. Neboť nemoci zad jsou jednou z nejčastějších civilizačních onemocnění.
Takže tanga jen pro parádu, kalhoty volné, pěkně do pasu a na tělo košilku a můžeme spokojeně vyrazit na sobotní procházku.

Pěkný den.Hádanka na pátek

16. prosince 2011 v 12:00

A je tu pátek...


Železná boudička, dvířka jen maličká,
často je otvírá se zoubky hlavička.


Co to je ?
zdroj: Internet

Džíny

16. prosince 2011 v 7:00 | Natty |  My ženy

Která z nás je nemá...


myslím, že dnes je mají ženy i muži všech věkových kategorii. Ale pozor na jejich velikost. Příliš upnuté džíny neumožňují hýžďovým svalům pohyb. Tím dochází k ochabování svalstva a zadeček ztrácí svůj pěkný tvar.
Stejně jako tanga, tak příliš upnuté džíny mají neblahý vliv na naše zdraví.
Velkým přehřátím dochází opět k většímu šíření bakterií a tím zánětlivým procesům v intimních partiích.
Také mnohem častěji se oblast pohlavních a vyměšovacích orgánů zapaří a můžeme dostat intertrigo, lidově "vlka". Toto nepříjemné podráždění, opruzení kůže v místech , kde dochází ke tření / okolí stehen a třísel/ je bolestivé a může zde dojít k zánětlivým procesům.

Raději volme kalhoty volnější

a předejdeme tím velmi nepříjemných zdravotním problémům.


Hádanka na čtvrtek

15. prosince 2011 v 12:00


Květ nahoře...

plody dole, nenajdeš to ve stodole.
Prohlédni si sklep a spíž,
co to je, už asi víš.
A když je máš na talíři,
k obědu sníš nejvíc čtyři.

Co to je ?zdroj: Internet

Spodní prádlo

15. prosince 2011 v 6:21 | Natty |  My ženy

Tanga…

nebude řeč o krásném pohybu na parketu, ale o miniaturních kalhotkách, které jsou už na trhu 30 let.
Některé ženy, obzvlášť mladé je mají ve velké oblibě, ale jejich časté nošení jsou také častou cestou na gynekologii.
Gynekologové upozorňují na nevhodnost toho kousku dámské módy, neboť jejich nošením se snáze přenášejí bakterie, které způsobují nepříjemné záněty. Projevují se nepříjemným svěděním, zčervenáním sliznice a otoky, bílým výtokem v intimních partiích. Zánět se může přenést i do močového ústrojí a způsobit velmi nepříjemné bolesti.
Proto, pokud máme tyto kalhotky v oblibě, nenosme je každý den, ale hlavně dodržujme pečlivě intimní hygienu.
To samé se týká mužů, kde i u nich dochází k zánětlivým procesům a jako závažnější problém se může objevit nedostatek a zhoršená kvalita spermií.


Takže pokud si půjdeme koupit kalhotky nebo trenýrky jako vánoční dárek, tak žádné krajkové šňůrky mezi dvě půlky, ale pěkné "bombarďáky" z kvalitního materiálu a mužům rozhodně volnější trenýrky, které nebudou utlačovat "pánskou ozdobu".
Dnes už je velký výběr kvalitního zboží a pořekadlo: "Že někdy méně, je více", tady rozhodně neplatí.

Naše zdraví má tu největší cenu.


Hádanka na středu

14. prosince 2011 v 12:58

Smějeme se ve středu...


Visí, visí, visatec, pod ním sedí chlupatec.
Až visatec upadne, chlupatec ho popadne.

Co to je ?

zdroj: Internet

Bažant na smetaně se žampióny

14. prosince 2011 v 12:06 | Natty |  Maso

Zvěřina je zdravá a dobrá...


především pro svůj velmi nízký obsah tuku ve svalovině. Maso z bažanta je jedno z nejlepších mas, je jemné a má velký přínos pro naše zdraví vysokým podílem bílkovin. Pokud máme možnost si tuto lahůdku dopřát, tak vyzkoušejte můj recept.

Suroviny: bažant, máslo, cibuli, nové koření, bobkový list, celý pepř, žampióny, sůl, mletý pepř, lžíci mouky a smetanu.


Postup: Bažanta vykostíme a maso nakrájíme na menší kousky. Na másle zpěníme cibuli, přidáme maso a zatáhneme. Potom přidáme divoké koření, podlijeme vodou a dusíme asi 50 minut, přidáme nakrájené žampióny na plátky a ještě 10 minut dusíme. Po změknutí lehce zaprášíme lžící mouky a přilijeme smetanu ke šlehání. Dochutíme a můžeme přidat lžíci octa.

Příloha: bramborový knedlík


Veselá písmenka - diplomky

14. prosince 2011 v 6:30 | Natty

Včerejší nadílkou skončila naše veselá soutěž...


všichni, kteří jste přišli na vánoční nadílku jste popřáli:
"Šťastné a veselé vánoce".

Někteří z vás si odnesli i dárečky:
Margaritka sáňky a lyže, narozeninový dárek - pejska pro Arinku.
Fukčarinka si dala do oušek náušnice, nasadila lyže a pro vnoučka přidala sáňky.
Také Otavínka sedla na sáňky a fičela do Olomouce.
Tony rovněž připnul lyže a sáňky vzal pro vnoučka.
Terezka, ta se stejně jako Fukčarinka ozdobila náušnicemi, nasadila lyže a těšila se, jak vyrazí v létě k moři.

Nejkrásnější dárek pro všechny je od Hanky a tak si ho užijme plnými doušky:
Lásku, smích, víru, optimismus, naději, cit, empatii, touhu a altruismus.
Ostatní dárečky zůstanou nerozbaleny a užijí si je Žabičkovi pod stromečkem v perníkové chaloupce.


Pro všechny jsou zde připraveny dárečky v podobě diplomků,
jako poděkování za krásné, společně prožité předvánoční chvíle.


Všem moc gratuluji a přeji kouzelné vánoční chvíle.
Kokosové věnečky

13. prosince 2011 v 12:52 | Natty |  Cukroví

Suroviny: 210 g hladké mouky, 125 g tuku, 70 g cukru, 1 žloutek, citrónová kůra, 50 g vlašských ořechů, 50 g mandlí, 100 g kokos, čokoláda na ozdobu.


Postup: Všechny suroviny smícháme, strojkem si vytlačíme tyčinky a stočíme do věnečku. Položíme na pečící papír a pečeme na 175°. Hotové lehce pocukrujeme a namočíme do rozpuštěné čokolády.