Vítejte a těším se na Vás.


Vzpomínka

12. listopadu 2011 v 18:56 | Natty |  Deníček

Pro krásu se trpí...


krásné poutní místo, které je předmětem dnešních "toulek Vysočinou" ve mě vyvolává vzpomínky.
První zářijový týden se zde koná pouť, patří k těm hojně navštěvovaným a tak před léty mě sem pozval i můj tehdy ještě "hoch".
Jako každá dívka jsem chtěla být co nejhezčí a tak jsem si koupila nové střevíčky. Byla tenkrát móda kulatých špiček s páskem přes nárt. Byly béžové barvy a ladily mi k sukýnce, kterou jsem měla sotva pod zadeček, rovných 40 cm.
Problém nastal již v prodejně, neboť neměli mojí velikost číslo 4, ale jen 3,5. No co, však se třeba vytáhnou, pomyslila jsem si a celá šťastná si nesla domů krabici se střevíčky. Když přišla očekávaná sobota, nastrojila jsem se a šla na "rande".
Na místo jsme jeli autobusem, vystoupili a pomalu se vydali na poutní místo. Ušli jsme několik metrů a já cítila, že jsou střevíčky poněkud těsnější, ale nebylo to tak hrozné. Jenže jsem tenkrát netušila, že zde nebudeme jen odpoledne, ale i na taneční zábavu. Uteklo několik hodin a já už cítila, že mám nohy jako ve "svěráku".
Když se blížila hodina, kdy jsme měli jít na "tanečky", už jsem nemohla udělat ani krok. Každý krok byl pro mě nesmírné utrpení a tak místo tanečků jsme skončili v "sudu".
Ne, nebyli jsme v pivovaru, ale v pěkném zařízeném sudu, který nabízeli jako ubytování turistům.
Noc jsme prožili krásnou, bez bot, které jsem už nikdy nevzala na nohy.
Domů jsem jela "bosky" a se svým "hochem" jsem prožila "první a poslední bolest".
Za měsíc jsme se stali manželi a na pouťovou příhodu a krásné zážitky s úsměvem vzpomínáme.

 


Aktuální články

Reklama