Vítejte a těším se na Vás.


Princezna

23. listopadu 2011 v 16:49 | Natty |  Téma týdne

Jak život utíká...

stále jsem víc a víc přesvědčená, že všechno v životě má své kořeny v dětství.
Vše co jsme v dětství prožili, co se nám vetknulo do paměti, to ovlivňuje náš celý další život. Ať už jsou to vzory chování našich rodičů, prarodičů, nejužší rodiny.
Doma jsme vždy dostávali k svátečním příležitostem knihy, nejprve říkadla, později pohádky, v pubertálním věku básně a národní písně.
Romány typu červená knihovna jsem slyšela a později dychtivě četla u svojí babičky a protože hlavní představitelka byla vždy krásná a on jí miloval, tak moje fantazie pracovala na plné obrátky.
Kdybych však měla popravdě napsat svojí nejoblíbenější knižní postavu, tak je to jednoznačně princezna.
Postava princezny ve mně už jako v malé holčice vyvolávala představu krásné dívky, se zlatými vlasy, modrýma očima a nádhernými šaty.
Pohádky, kde se vyskytovala princezna byly pro mě ty nejkrásnější.
Jakmile jsem se naučila držet pastelku ve své ruce, stále jsem malovala princezny a představovala si, že budu jednou stejně krásná.
Když později začaly filmové pohádky v TV a princezny se začaly objevovat na obrazovkách, svojí představu o krásné princezně jsem přehodnotila.


Jednoznačně byla a dosud pro mě je nejkrásnější princezna Maruška v podání Mileny Dvorské. I když neměla "zlaté vlasy", přesto pro mě zůstává tou nejkrásnější princeznou, která je představitelkou nejen fyzické krásy, ale i čisté a skromné duše.
Čas nás nutí přehodnotit svoje sny a ideály a postupně jak dozráváme, zjistíme, že fyzická krása je pomíjivá, ale čistota duše zůstává...

Pěkný den.

 


Aktuální články

Reklama