Vítejte a těším se na Vás.


Pravá čarodějnice

29. listopadu 2011 v 16:48 | Natty |  Téma týdne

Moje představa čarodějnice je naprosto reálná…

Žádná baba v černém oškubaném hábitu s bradavicí na nose a černým kocourem na zádech. Ani košťátko, které používají jako "přibližovadlo".
Na čáry - máry nevěřím, ale jednu "pravou čarodějnici" ve svém okolí znám.
Dokonce má i dceru, která je jí naprosto podobná. Teď nemám na mysli fyzickou "ošklivost", ale duševní pokřivení, které je dědičné a zbytečně se neříká
"jaká matka, taká Katka".


Té první je 72 let, té druhé 45 let, obě bydlí ve společné domácnosti obklopeny třemi muži. Manželem té mladší, které říkáme Ida a jejích dvěma syny.
Co se týče vzhledu, nevybočují z běžného průměru populace, snad jen zvláštní na nich je, že obě mají podivné oči. Ta starší má pohled do strany každým okem zvlášť, ta druhá, když se dostane do stádia zloby, vyvalí oči z důlků a vypadá v ten moment jako starý Kyklop, což je jméno pro starší čarodějnici.

Jest-li si myslíte, že nyní budu psát pohádku, tak to se velmi mýlíte. Každé slovo, které zde napíši je pravda a všechno jsem zažila na vlastní kůži.
Jeden z neopakovatelných zážitků mého života je setkání s Kyklopem, tedy starší čarodějnicí. Dospělá žena, měla by mít už rozum a určitý životní nadhled, ale opak je pravdou.
Jednoho dne jejich kozy spásaly náš pozemek, měla jsem právě zasázené nové ovocné stromky, plot kolem pozemku jsem ještě neměla a tak milé kozičky k nám měly volný přístup. A jak jinak, hned se daly do okusování mladých stromečků.
"Koukejte mazat domů, potvory" vyběhla jsem zahnat kozy.
V tom vyběhla ze svého "doupěte" čarodějka Kyklop a pustila se do mě nevybíravými slovy, které zde nelze komentovat, neboť jsou víc než vulgární. Snad jediné, které lze napsat znělo: " V tom vašem bordelu je to jedno", myšleno pobyt jejich koz na našem pozemku. S očí jí sršely blesky nenávisti, o bordelu v našem případě nemohla být řeč, neboť jsme měli nově vybudovanou zahradu, plnou krásných květin, stromků a tújek.

Jenomže závist je zlá vlastnost a myslím, že právě čarodějnice jí mají ve vínku.
Druhého dne, když jsme seděli na zahradě a užívali si sluníčka, najednou se ozvalo moje jméno. Kouknu odkud se nese hlas a vida, na schodech svého "brlohu" stál Kyklop. Věřte nebo ne, jakmile zjistila, že se koukám, otočila na mě svoje mohutné pozadí, stáhla kalhoty a vystrčila kotel, že by se za něj nemusela stydět ani dobře živená manželka od divočáka. Rukou poplácala na mohutnou půlku, asi mi chtěla dát najevo svojí převahu.
Myslím, že jsem se nikdy tolik nenasmála, čímž jsem jí asi vzala vítr z plachet, neboť asi čekala, že dojde na slovní přestřelku.

Ne, nejlepší v životě je, když se nám podaří setkat s čarodějnicí,

být královnou a hrdě si nést korunu na své hlavě.

 


Aktuální články

Reklama