Vítejte a těším se na Vás.


Po roce

3. listopadu 2011 v 6:29 | Natty |  Deníček

Utekl rok...

vloni jsem vám ukázala náš pozemek, který "vlastnil" soused, který o něj nepečoval, ale ani nám nedovolil, abychom si ho upravili podle svých představ.
A tak jsem měla na části krásnou skalku a v druhé části polorozpadlý sklep zarostlý plevelem.
V červenci loňského roku jsme dali pozemek zaměřit a tak souseda "přesvědčili", že pozemek je náš a dali mu dva měsíce na vyklizení. Trvalo to déle, stále se vymlouval na počasí, že je horko, ale nakonec jsme se dočkali.
Konec září 2010 a před námi stála "tato díra". Co do ní dáme, veškerý kámen a hlínu soused odvezl s tím, že je jeho.
Nemělo smysl se dohadovat, bylo třeba vzít krumpáč, lopatu, kátrovačku a pustit se do díla. Jeden jediný týden nám s manželem trvalo, než jsme dali pozemek do stavu, jak jsme si ho představovali. Bez cizí pomoci, bez mechanizace, jen "růčo - fůčo".
Vrchní vrstvu manžel snížil, kamení jsme nasypali do "díry", přidali další, které máme z přestavby chaloupky, já všechnu hlínu překátrovala a postupně "díra" mizela. Manžel se "pomazlil" s kameny a vystavěl okraj skalky.
Nakonec jsme povrch upravili, zasela jsem trávu, vysadila dřeviny a mezi kameny skalničky. Po týdnu práce jsme byli moc spokojeni a měli radost, že nám vyšlo počasí. Tak a teď může pršet a opravdu, hned druhý den začalo pršet a pršelo celý týden.


...červen 2010...


...podzim 2010...


...podzim 2011...

Po roce - mechy se mi pomalu rozrůstají, trávník jsme pravidelně jednou týdně sekali a myslím, že nyní je pozemek před chaloupkou mnohem hezčí.Mrkající

Pěkný den.

 


Aktuální články

Reklama