Vítejte a těším se na Vás.


Obyčejný knedlík

20. listopadu 2011 v 8:32 | Natty |  My ženy

Česká klasika...

udělat opravdu dobrý knedlík, tak to už vyžaduje dobrou a hlavně zkušenou kuchařku. Knedlíky mojí maminky byly neopakovatelné a možná, že většina z nás má stejnou zkušenost.
Maminka dělala houskové knedlíky ještě opravdu poctivě. Nejprve přesála mouku, to je prý dobré, aby se mouka provzdušnila a zbavila hlavně moučných červů. Mouku vždy odměřovala takovou zvláštní lopatkou, vajíčka, mléko, droždí a rohlíky měla připraveny na vále vždy alespoň hodinu předem než šla knedlíky zadělat.
A nezapomenutelná zadělávačka, bílá, smaltovaná. Kvasnice, jak se doma říkávalo maminka rozdrobila do hrnečku, zalila vlažnou vodou a nechala stát. Potom nakrájela rohlíky na kostičky, měla je jednu jako druhou a říkala, že nejlepší jsou rohlíky tak 2 dny staré.
Do prosáté mouky maminka udělala důlek, přidala sůl, rozklepla vajíčko, přidala kvásek a zamíchala. Potom přidala nakrájený rohlík a vlažným mlékem zadělala těsto. Sedla si na židli, mezi kolena zadělávačku a pěkně dlouhou dobu vytloukala těsto, až bylo hladké, lesklé a plné bublin. Když už se nelepilo na stěnu zadělávačky, tak bylo správně vytlučené.
Povrch posypala moukou, přikryla utěrkou a dala na teplé místo kynout. Když bylo těsta dvakrát tolik, maminka těsto vyklopila na vál a rozdělila na 6 kousků a z každého vytvořila šišku. Pak teprve dala vodu "na knedlíky".
Do vroucí vody dávala dvě šišky, vařila je 20 minut a poctivě v polovině času převrátila. Po uvaření knedlíky hned propíchala špejlí, aby vyšla pára a pomocí nitě překrojila. Stále vidím tu páru a nádhernou vůni čerstvě uvařeného knedlíku.
Jako malé děti jsme stály u maminky a čekaly na "konečky". Maminka knedlík nakrájela na úhledné plátky a poctivě nás střídavě podělila tím nejchutnějším kouskem z celého knedlíku.

Uteklo hodně vody a já stejně jako moje maminka dělala takto knedlíky, neboť vaření bylo moje "velké věno", které jsem od maminky dostala.
Čas utíkal a nikdy mě nenapadlo dělat knedlíky jinak. Až jednoho dne, když jsme seděly s děvčaty po cvičení na pravidelném "zdrbnutí", přišla řada na houskové knedlíky.
"Já zadělám, hned udělám šišky a nechám je chvíli stát a pak šup do hrnce a jsou jako pýchavky", prohlásila Jitka. Koukala jsem "jako zjara" a hned při prvním zadělání jsem knedlíky vyzkoušela. A opravdu, knedlíky byly k nerozeznání od těch "maminčiných", teda v mém podání.
Bylo to prima, ušetřila jsem čas a knedlíky byly moc dobré.
Třetí moje poznání přišlo, když jsem objevila "knedlíky za 8 minut", tak to je pro mě ta nejlepší příloha, kterou dělám nyní stále. Rychlé, bez kynutí, krásný tvar, knedlík jeden jako druhý a navíc moc dobrý.
Od té doby, co dělám hrníčkové s práškem už "maminčiny" nedělám a pokud někdo hrníčkové ochutnal, hned si vzal recept.
Vím, že je spousta dalších druhů knedlíků, ale každý máme svůj určitý oblíbený a když dojde na klasiku, vepřová, svíčková, kachnička, tak si uděláme takovou přílohu, která nám nejvíc chutná a vyhovuje kuchařskému umění.

Pěknou neděli.


 


Aktuální články

Reklama