Vítejte a těším se na Vás.


Naše paměť

10. listopadu 2011 v 23:54 | Natty |  Zdraví

Pro co jsem to šla...


tak tuhle situaci zná asi každá z nás. Vařím, chci přidat něco z lednice, dojdu k ní a najednou nevím, co jsem chtěla. Chvíli stojím a přemýšlím a ne si vzpomenout. Vrátím se tedy na původní místo a po chvíli jdu opět k lednici a už vím.
Docela normální výpadek paměti.

Naše paměť je nejzajímavější a zároveň nejdůležitější schopnost mozku.
Stejně jako naše tělo, tak i mozek stárne a tak se projevují tyto postupné "výpadky" paměti. Není to nic nepřirozeného a nemusíme mít obavy, že máme nějakou nemoc.

Nejlepší prevencí a podporou proti stárnutí mozku je trénování a procvičování.
Určitě bychom neměli jen sedět u TV a nečinně koukat, tím svůj mozek doslova zabijíme. Lepší je číst, ať už noviny, časopisy nebo knihy. Rozvíjíme tím svojí fantazii a ukládáme do mozku informace. Vyzkoušejte si někdy večer přečíst krátký článek a ráno si ho zkusit vybavit. Pokud to dokážete, pak je vaše paměť ještě "mladá".

Různé kvízy, soutěže, tajenky, hádanky a pod. jsou pro zdraví paměti doslova elixír.
A pak také komunikace. Lidé, kteří se scházejí a vyprávějí své zážitky, obohacují nejen svojí paměť, ale také duševní stránku, navozuje se tím příjemný pocit sdílení a radosti.

Když se k tomu přidá ještě zdravá strava,
ve které jsou zastoupeny látky podporující mozek /ořechy, ryby, listová zelenina/ a také přiměřený pohyb, tak jsme pro svojí paměť udělali tu nejlepší službu.


A - lepenka, B - dědina, C - číslovka
1 - mužské jméno, 2 - tajenka, 3 - zkratka Adam Suk ml.

Pěkný podzimní den.


 


Aktuální články

Reklama