Vítejte a těším se na Vás.


Dárek od Lukáška

2. listopadu 2011 v 7:16 | Natty |  Deníček

Ty nejhezčí dárečky jsou od dětí…crrrrr, zazvoní brzy ráno zvonek a za vrátky chaloupky stojí klučina s batůžkem na zádech. "Ahoj babi", zazní ten jeho milý pozdrav. Dcera mi předává informace, co mám udělat a odjíždí.
"Lukášku, už jsi snídal", ptám se vnoučka. "Jo babi, pojď si se mnou hrát".
Jsem ještě v županu, ale co bych pro něho neudělala. A tak sedáme ke stolu, vyndáme stolní hry a stavíme černé a bílé figurky na šachovnici a hrajeme "mlýn".
Po hodině se zvedám a odcházím do koupelny, abych se konečně upravila, neboť nás čeká cesta do města.
Již oblečená, s načesanými vlasy si řasenkou líčím oči. Najednou ucítím za sebou nějaký pohyb, otočím se a usměju se na Lukáška.
"Babi, ty jsi tak hezká, když máš namalovaný ty oči". V ten moment mi do očí hrknou slzy, vždyť ten malý klučina mi složil poklonu, kterou umí dát jen bezelstná dětská dušička. Rychle se otočím, aby neviděl ty zamlžené oči a povídám: "Ještě si Lukášku namaluju pusinku, aby to bylo celé". Lehce si přetřu rty růžovou rtěnkou, otočím se znovu k vnoučkovi a ten praví: "Teď jsi babi ještě hezčí".
Asi si umíte představit, jak lehce se mi jelo do města. Kdybych se nelíbila ani jednomu muži, tak pro jednoho, jsem byla v ten okamžik nejhezčí.

A to byl ten nejhezčí dárek,

který jsem na první listopadový den dostala. 


Aktuální články

Reklama