Vítejte a těším se na Vás.


Pro Lukáška

18. října 2011 v 10:31 | Natty |  Cukroví

Myška pro Lukáška...


Lukáškova nejoblíbenější hračka je plyšová myška "Kytička" a já mu o víkendu slíbila, že až bude mít svátek, tak mu myšku udělám.

Dnes je Lukáška...
a tak myška poputuje z perníkové chaloupky na Lukáškovu oslavu. Sice není šedivá jako ta jeho, ale věřím, že mu udělá i tak velkou radost.

Suroviny: 4 vejce, 4 lžíce cukru, 1/4 hrnečku oleje, 8 lžic polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, 2 lžíce kakaa, 1 čokoládový pudink a jeden bílý jogurt. Jahodová marmeláda, kompotované mandarinky, máslo, cukr, a čokoláda.


Postup: Upečeme dortový korpus a necháme vychladnout. Uděláme si šablonu tělíčka a podle ní vyřízneme tělíčko. Zbytky těsta rozdrobíme, přidáme 2 lžíce marmelády a mandarinky. Vršek tělíčka odřízneme, na spodní část dáme náplň, vytvarujeme a přiklopíme. Z odkrojeného těsta uděláme ouška a ocásek. Celou myšku potřeme kakaovým krémem, máslo utřeme s cukrem a kakaem, pomocí párátek přichytíme ouška a ocásek. Z papíru uděláme vnitřek oušek, očička a pusinku, vousky ze smetákuSmějící se a zádíčka posypeme strouhanou čokoládou. Celou myšku dáme do chladna nejlépe přes noc.

Pěkný den.

 


Aktuální články

Reklama