Vítejte a těším se na Vás.


Jak na tuky

6. října 2011 v 7:02 | Natty |  Zdraví

Ukládání na zimu…


v přírodě mnoho zvířat "zazimuje" a celé zimní období prospí, pěkně na jaře "vylezou" hladoví a štíhlí, ale co my ? Také bychom možná někdo z nás tak nejraději zimní období přečkal, ale bohužel nejsme zvířata.

A tak s nastávajícími nízkými teplotami také "zazimujeme"...
pěkně si zatopíme, ven se nám moc nechce, vždyť kdo by šel do té plískanice, větru a nepohody. Doma v teploučku je příjemně, na plotně něco tak krásně voní a tak proč se raději pěkně "nenadlábnout" a nenatáhnout na gauč k televizi nebo pěkné knížce a podzim a zimu si užívat jen přes sklo okenní tabulky.
Představa je to určitě moc pěkná, ale po čase zjistíme, že nás nějak škrtí sukně nebo kalhoty. To přece není možné, vždyť jím stejně, to se mi ta sukně asi srazila.
Dám si ještě jeden koláček, ale pak mi to nedá a hupnu na váhu. No to snad není možné, vždyť já mám o dvě kila více než minulý měsíc. A to ještě v tom lepším případě.
Přeci nebudu držet na zimu "dietu", tělo potřebuje energii, aby to zimní období přežilo a nebyli jsme nemocní. A tak mávnu rukou a vezmu si další koláček.

Jenže podzim a zima trvá minimálně šest měsíců...
a když každý měsíc přiberu 2 kg, tak na jaře také "vylezu" jako zvířátka, ale na rozdíl od nich pěkně kulatá a minimálně o deset kilo těžší.
A to jsem ještě zapomněla na vánoční svátky, kdy se hoduje, mlsá, stoly se prohýbají sladkým, tučným a tolik dobrým. Je moc málo těch, kteří by mohli říci, já na vánoce nepřiberu. Já teda pravidelně dvě kila, neboť i když jsem masožravec, o vánocích si neodpustím moji milovanou vánočku plnou rozinek a mandlí a k tomu horký čaj s rumíčkem. To mám nejraději, když přijdeme pěkně vymrzlí z procházky nebo běžek.

A jsme u toho, ano správně tušíte, že mám na mysli pohyb...
A právě nedostatek pohybu, který s přicházejícím podzimem a zimou nastává, neboť už odpadla práce na zahrádkách, polích, výlety na kole, houbaření, způsobí, že i když jíme stejně, začne se nám ukládat tuk do podkoží. Neboť tělo bylo zvyklé na určitý výdej energie a ta mu nyní odpadla a tak přebytky musí uložit.

Co s tím ?
Buď ubereme na talíři nebo přidáme pohyb, zařadíme každodenní procházky, pokud bude vhodné počasí a zdravotní stav dovolí, tak zimní sporty, lyže, běžky, brusle, sáně a klidně si postavíme sněhuláka a zahrajeme "koulovanou".
To se domů budeme vracet s krásně červenými tvářičkami, spokojeni a s pocitem, že jsme pro své zdraví a tělíčko udělali maximum.

I když se předsevzetí dávají na začátku roku...
pojďme udělat výjimku a pokusit se do příštího jara vstoupit bez nadbytečných kileček a přivítat jaro zdravé a štíhlé.

 


Aktuální články

Reklama