Vítejte a těším se na Vás.


Už se blíží

14. září 2011 v 6:34 | Natty |  Zdraví

Podzim je za dveřmi…

poslední hřejivé paprsky hladí naší tvář a za pár dnů se rok přehoupne do třetího ročního období.
Zelená v přírodě se začne halit do barevného kabátku ve zlatých odstínech. S podzimem přichází kromě změny barev v přírodě také méně sluníčka, sychravé dny, nízké teploty, ubývá denní světlo a to vše má vliv na náš organismus.
Někteří lidé mají špatnou náladu, mohou se dostavit i podzimní deprese. Většinou se však jedná o špatnou náladu, jsme více unaveni, trpíme změnami nálad, ztrácíme celkový zájem, objevují se poruchy spánku.

Jak bojovat proti podzimní náladě…
Nedostatek sluníčka nahraďme pestrými barvami kolem sebe, nešetřeme světlem, ale naopak, rozsviťme kolem sebe lampičky, svíčky.
Domov prozařme teplými barvami v podobě doplňků, podzimní výzdobu z přírody, do váziček dejme barevné kytičky a i naše oblečení nalaďme do teplých barev.
Pokud se cítíme unaveni, choďme brzy spát nebo si dopřejme, pokud máme možnost hodinku spánku i během dne.
Vyhněme se samotě, snažme se udržovat kontakt s přáteli, navštěvovat společenské události a i když je doma v teplíčku nejlépe, přesto udržujme komunikaci, třeba i přes PC. Nezapomeňme se také teple oblékat, neboť právě podzim nahrává nemocem z nachlazení. Rozhodně si také dopřejme každodenní procházku alespoň 30 minut, prospěje našemu duševnímu i fyzickému zdraví.
A velmi důležitý je také jídelníček, právě jídlo může prospět ke zlepšení naší nálady. Je čas zaměnit letní saláty za podzimní zeleninu, mrkev, petržel, celer, zelí, kapustu, brokolici, červenou řepu a kvalitní brambory. Dále zařaďme do jídelníčku libové maso, ryby, oříšky, luštěniny a další potraviny, které mají nyní dobu zralosti.

Těšme se i na toto krásné období

a najděme si na něm právě to pozitivní, krásně barevnou přírodu, kterou můžeme při svých procházkách vnímat a naplňovat tělo i duši pozitivním myšlením.

 


Aktuální články

Reklama