Vítejte a těším se na Vás.


Poprvé

27. září 2011 v 9:20 | Natty |  Deníček

Stává se ze mě medvěd brtník…

každý máme prý vnitřní hodiny a podle nich je nastaven náš biorytmus. Já jsem typický skřivan, ráno "hupky" rychle z postele, plná aktivity a večer, sotva se "smrkne", už usínám. jako "dřevo".
Jenže přišel podzim a mně se ty dva ptáčkové, skřivan a sova nějak smíchali dohromady. Večer jdu do pelíšku v devět a ráno vstávám v půl osmé a to se mi ještě nechce. Také komu by se chtělo, když nemusí, pelíšek je teploučky a nožka vystrčená zpod peřiny studí. A tak konečně, téměř po čtyřiceti letech vstávám s manželem stejně.
Dokonce on vylézá z pelíšku o chvíli dříve a roztahuje "firhaňky", jak říká jedna moje sousedka, která má o nich velmi dobrý přehled.
Všechno je v životě jednou poprvé…
a tak já se konečně dočkala dlouhého spánku a pocitu, kdy se nechce z pelíšku ven. Že je to pocit moc příjemný, to asi vám, kteří to znáte nemusím dlouze popisovat, ale pro mě to je milé zjištění a zároveň také poznání, že ty dvě hodinky rozdílu, kdy jsem vstávala dříve jsou znát, to co jsem dělala během nich, to musím dohnat během dopoledne.
Kromě běžných aktivit bych ráda také nakoukla na blog a ráda si s vámi popovídala, na což mi to ranní vstávání moc vyhovovalo, ale teď nějak nestíhám a tak se snad nebudete zlobit, když někdy nepřijdu, to se budu nejspíš vyhřívat v pelíšku a hrát si na "medvěda brtníka", který po probuzení rád líže med. A to doslova, však jsem si ho nadělala na podzimní a zimní časy dost a věřte, takový chlebíček namazaný medem a bílá kávička k snídani, no to je moc pěkný start do nového dne. Hned potom udělám dva půllitrové hrnky bylinkového čaje, nyní z bezu černého a to si s mým "medvědem" během dopoledne popijíme.
Ale dost povídání, musím vám ještě říci, že další jedno poprvé letos prožíváme …
vzhledem k tomu, že byl velice "mokrý rok", tak máme třetí sena, v sobotu jsme posekli a nyní sušíme, takže sotva trochu opadne rosa, rozházet kupky, potom rychle uvařit oběd, potom seno přehodit, za dvě hodinky znovu a navečer zase skopit.
Kdo to zná, tak ví, že to není žádná legrace a to potom člověk večer lehne, ani se nehne. Takže kdo se chce pěkně vyspat, tak nemusí žádné prášky nebo kapičky, ale pohyb na zdravém vzduchu, lehkou večeři a včas zalehnout do pelíšku a zaručuji, že bude spát jako dudek.

Sluníčkový den.


 


Aktuální články

Reklama