Vítejte a těším se na Vás.


Zdravé a chutné

8. srpna 2011 v 7:11 | Natty |  Zdraví

Brambory - potrava chudých...

jak mylné pořekadlo, brambory jsou bohatým zdrojem životně důležitých a nepostradatelných látek pro naše zdraví.

Nejlepší jsou ty, jež si sami vypěstujeme doma bez chemie jen s přírodním hnojivem, bohužel ne každý má tuto možnost ... / letos máme pod keřem 10 - 15 ks/

Brambory obsahují vysoké množství minerálů...
Draslík, hořčík, zinek, vápník, fosfor, železo, měď, fluor, sodík, chrom a další. Všechny tyto minerální látky jsou přínosem pro naše srdce a cévní systém, hormonální procesy, metabolismus,
krvetvorbu, šlachy a svaly, plodnost a potenci, kůži, vlasy, nehty, imunitu a nervy.

Brambory a vitamíny...
Vitamín C, bohužel varem se ničí, ve slupce najdeme vitamí B, kyselinu pantotenovou a kyselinu listovou, důležitou pro plodnost, zdravý vývoj plodu a krvetvorbu.

Brambory a zdraví ...
Vysoký obsah draslíku v bramborách má příznivý vliv na náš kardiovaskulárním systém. Pravidelnou konzumací brambor si pomáháme udržet zdravé a silné srdce a cévní systém, dokonce tak můžeme přispět k léčbě vysokého krevního tlaku.
Pokud trpíme vysokou hladinou cholesterolu v krvi, měli bychom se vyvarovat stravě bohaté na živočišné tuky, a právě brambory svým bohatým výživným složením a s poměrně vysokým obsahem rostlinných bílkovin jsou potravinou, kterou bychom měli zařadit do našeho jídelníčku.

Jestliže trpíme otoky a přílišným zadržováním vody v těle,
brambory nám mohou pomoci tyto potíže eliminovat. Podíl draslíku a sodíku v bramborách prospívá správnému metabolismu tekutin a stimuluje odvodňování a činnost ledvin.

Brambory jsou známé svou poměrně nízkou kalorickou hodnotou,
neobsahují téměř žádné tuky, přitom jsou bohaté na živiny, které jsou pro naše tělo zdrojem energie. Při redukčních dietách je vhodné brambory zařazovat v rozumném množství do jídelníčku, dodají nám minerály a vitaminy a mnoho rostlinných bílkovin, jedna porce brambor dokáže pokrýt téměř celou doporučenou denní dávku esenciálních aminokyselin. Přitom porce brambor (cca 150g) má jen něco kolem 130 kalorií.


Brambory v kuchyni...
Receptů na pokrmy z brambor je nepřeberné množství, pokud ale chceme zachovat co nejvíce zdravých látek , brambory připravujeme šetrným způsobem.
Nejlepší je vařit barmbory ve slupce a jíst i s ní, ale to jen u kvalitních brambor, další ideální úprava je brambory napařit a pokud brambory vaříme ve vodě, můžeme jí použít na polévku nebo pod maso jako zdravý základ.

V letošním roce jsou brambory poměrně velké, ale trpí strupovitostí,
neboť v době kdy nasazovaly bylo sucho, takže brambory ve slupce si asi moc neužijeme.

Zařazujme brambory co nejvíce do svého jídelníčku,
neboť jsou v tomto období přímo nabity zdravím.


 


Aktuální články

Reklama