Vítejte a těším se na Vás.


Srpen 2011

22. srpna 2011 v 7:47 | Natty |  Deníček

Vzpomínky a přítomnost…


22. srpna 1921 se narodila moje maminka, dnes by jí bylo 90. let - zemřela před deseti lety, ale vzpomínku na ní si ve svém srdci ponesu navždy. Na její památku nosím na svém prsteníčku její snubní prstýnek a věřím, že mě ochraňuje před každým nebezpečím. Po mamince jsem zdědila lásku ke kytičkám a tak ani v tento památeční den nemůže chybět její oblíbená jiřina. Kvete právě v době, kdy by maminka slavila svoje narozeniny a tak jí mamince mohu se vzpomínkou darovat…


Dokonce se mi dnes v té těžké dusné noci k ránu zdálo, jak maminku tatínek přivedl k nám a společně jsme šli s dětmi na divadlo…jak je síla myšlenek silná a rodiče, přestože oba už jsou v nebíčku přijdou mezi nás živé.

23. srpna 2002 je další významný srpnový den v našem životě, narodila se nám vnučka Adélka, které bude zítra 9. let. Těšíme se na její zítřejší oslavu, kde se sjedeme celá rodina a společně zapálíme další svíčku na jejím dortu, který jí maminka upeče.


Tenhle krásný je z loňských narozenin a už se těším, jaký bude ten letošní. Jsem ráda, že dcera už převzala po mě "štafetu" a dětem i manželovi přenesla naší rodinnou tradici a peče pro svoje milované milý dárek v podobě dortu. Dárky jsou určitě moc hezké, ale přece jen s láskou udělaný dort a zapálená svíčka a později kousek na talířku je to nejhezčí, co si blízcí lidé mohou dát.

A pak nás všechny čeká zbytek srpna ve znamení neskutečných veder, v noci převalování, neboť je dusno a spánek není kvalitní, no snad alespoň přijde nějaká ta přeprška, aby se vzduch vyčistil a bylo nám všem příjemně.

Pěkný nový týden.

 


Aktuální články

Reklama