Vítejte a těším se na Vás.


Povídání z lesa

17. srpna 2011 v 20:49 | Natty |  Deníček

Bylo pěkné ráno...

sluníčko svítilo, kapičky rosy se houpaly na stéblech trávy a my po delší odmlce vyrážíme do lesa zjistit, zda už zase začaly růst houby. Uprostřed cesty stojí velký strom obsypaný malými červenými slívkami a tak jsme si natrhali do košíčku na svačinku.

Přicházíme k lesu a hle, ještě jsme nevylezli na mezičku a už tam stojí hříbeček. Hned za stromem další a srdíčko se začíná rozbíhat, neboť očekáváme houbařskou žeň. Po několika krocích objevíme hřiby dědečky, které necháme na místě a pokračujeme na kraj lesa, kde na nás čekává dubáček. Byl tam, malý, ale červivý. Prošli jsme známá místečka a všude jsme našli nějaký "pozdrav lesa", ale ta houbařská nadílka co byla začátkem července už je pryč.

Na stráních se bělají kopce mlynářek, vykukují hlavičky "hořčáků" a dokonce jsme objevili na pařezu první václavky, neklamné znamení, že se blíží podzim.

Na skále byl náš pravidelný boj se šiškami a domů jsme se vraceli spokojeni, unaveni a s plným košíčkem.


...náš úlovek...

Houbičky jsem hned udělala na řízečky s bramborovou kaší a lišky dala do polévky.
Pochutnali jsme si a šli odpočívat, abychom měli na odpolední lumpárničky sílu.
A co jsme dělali ? Hráli jsme rozvíjecí hru na slovní zásobu, zadala jsem dětem 3 slova a úkol byl složit větu, aby měla smysl a že jsme se nasmáli, to si určitě umíte představit.
A potom trochu pohybologie a zlatíčka odjela.


 


Aktuální články

Reklama