Vítejte a těším se na Vás.


A je nás zase víc...

25. srpna 2011 v 10:21 | Natty |  Deníček

Naše Lízinka je dobrá máma…

ještě vloni jsem z naší Lízinky byla nešťastná, jak už jsem psala, do chaloupky přišla jako budoucí maminka, bohužel naše očekávání se nenaplnilo.
Nevadí, řekla jsem si tehdy a milou Lízinku dala k našemu Ferdovi, který měl svojí životní premiéru. Snažil se chlapec o sto šest, ale konečný výsledek po dalším měsíci byl opět nulový. Malé chlupaté dětičky zase nikde.
Nu což, povídala jsem tenkrát Lízince, ještě jednou a půjdeš holka na pekáč. Po dalším měsíci opět nic…
Začínal právě únor a já stála před rozhodnutím. Lízinka na mě koukala svýma králičíma očičkama a já věděla, že slib nedodržím. Chytila jsem jí za hřbet a šup s ní k Ferdovi. "Tak a teď nebo nikdy" a šla jsem si zapsat datum do kalendáře.
10. března se narodily chlupaté dětičky a bylo jich přesně devět. Jejda, to bylo v perníkové chaloupce radosti. Králíčci pomalu rostli a dnes už z nich jsou pořádní macci.
Za šest týdnů jsem dala Lízinku opět k Ferdovi a 24. května se narodilo 8 dalších králíčků, kteří také rostou jako z vody.
A blížil se konec července a já povídám dědovi, zda mám ještě Lízinku dát k Ferdíkovi nebo jí necháme už odpočinout ? "Ale, klidně jí dej" a tak 24. července si Lízinka společně s Ferdíkem zase "zašpásovali".
A přesně na den, v té bouřlivé noci Lízinka přivedla opět do perníkové chaloupky nové dětičky. Hned jsem hnízdečko prohlédla a pod rukou se mi chvěla malá teplá tělíčka a pokud jsem dobře počítala, tak tam je zase 8 malých králíčků. Jsou pěkně schované v domečku ze sena a Lízinka je jako správná máma hlídá ostřížím okem, nebo králičím ? No to je jedno, ale máma to je opravdu vzorná a je vidět, že až příroda řekne své ano, tak teprve i u králíčků dojde k plodnosti…


...Lízinka si pochutnává na kukuřici...


...narozená králičí miminka...


...Ferda - spokojený otec...


Tak to se stalo dnešní bouřlivé noci. 


Aktuální články

Reklama