Vítejte a těším se na Vás.


Zrzeček králem

28. července 2011 v 7:26 | Natty |  Deníček

Takové hezké odpoledne...

sedím u šicího stroje a spravuji. Najednou se rozštěká Roníček a cink, zvoní zvonek. Nakouknu z okna, kdo to k nám jde a před vrátky stojí skupinka dětí.
Otevřu okno, děti pozdraví a spustí: "Dobrý den, my jsme z tábora z Orlov, máme pro vás dárek, který bychom chtěly vyměnit za něco hezkého." Jedna z děvčat natahuje ruku a ukazuje mi "drahokam" na šňůrce. "Chvilinku počkejte", povídám dětem, otevřu skříň, kde mám poklady od svých zlatíček a vyndám malou berušku. Podám jí dětem a dostanu "drahokam". Dětem se beruška moc líbila a s pozdravem odcházely.
"Drahokam" jsem vzala a dala zlatíčkům do pokoje s tím, že až ho objeví, určitě budou mít radost.
A nemýlila jsem se, včera přijeli Adélka s Lukáškem a za chvíli už "poklad" objevili. "Babí, co to je a kdes to vzala", ptaly se děti. A tak jsem jim povyprávěla, jak se "drahokam" dostal do perníkové chaloupky.
Po obědě si užíváme odpoledního klidu, když najednou přišel Lukášek a povídá:


"Babi, podívej, Zrzeček je král", kouknu a vidím, Zrzeček má na krku "drahokam".


...Zrzečkovi "drahokam" sluší...

I když mají dnes děti spoustu hraček, přece jen hra se živými zvířátky je pro ně nejpřitažlivější. Zrzeček i Roníček si s dětmi často hrají a jejich společné hry někdy vykouzlí úsměv na tváři.

A pak se řekne, obyčejný kousek sklíčka a přitom udělá tolik radosti, dnes ráno jsem se musela podívat, jak přes něj vidím děti 10 x ... a viděla.

Láska dětí ke zvířatům je učí lásce k lidem.

 


Aktuální články

Reklama