Vítejte a těším se na Vás.


Zelené zdraví

18. července 2011 v 6:40 | Natty |  Zdraví

Hrášek je elixír mládí…


Ten první už máme "slupnutý", ale nyní dozrává další moje odrůda "americký hrášek" - je mnohem vyšší než hrášek klasický a ve své zralosti dosahuje více než dva metry. I jeho lusky jsou mnohem větší.
a
...hrášek měří přes dva metry...a
...lusky mají až 15 cm...
Hlavní složkou hrášku je rostlinná bílkovina, která má velmi dobrou sytící schopnost a je vhodnou alternativou masa. Hrášek si ceníme pro vysoký obsah vitamínu C a B. Dále obsahuje především hořčík, dále vápník, fosfor, draslík a měď.
Kombinace vitaminů, minerálů, bílkovin a nukleových kyselin dělá z hrášku injekci energie pro naše buňky, tkáně, mozek a nervový systém. Podporuje růst svalové hmoty a zdraví, pevnost tkání a kostí. Další velmi důležitou složkou je vláknina, která čistí zažívací trakt, odstraňuje toxické usazeniny a snižuje škodlivý cholesterol.

Hrášek není vhodný …

Pokud nás trápí zažívací potíže, někomu může hrášek způsobovat plynatost, tomu se dá předejít, nebo nadýmání utlumit, použitím vhodného koření při přípravě pokrmů. Nevhodný je především pro lidi trpící dnou a ti by se měli hrášku vyvarovat.

Hrášek v kuchyni…

Nejpřínosnější je pro nás hrášek konzumovat čerstvý, ale i po tepelné úpravě si zachovává spoustu využitelných živin. Pokud chceme pro přípravu jídla použít hrách konzervovaný, zvolíme raději mražený před naloženým. Sušený hrách pak nezapomeneme před úpravou namočit do studené vody bez soli, a to nejméně na několik hodin, nejlépe přes noc.
Z hrášku lze připravit mnoho chutných pokrmů, k české klasice patří hrachová polévka nebo kaše. Hrášek můžeme použít do salátů, jako přílohu k masu nebo rybě, do rizota, masovýh rolád, dušené mrkve a můžeme jím plnit i omelety.

Zdravý a rychlý recept na omelety s hráškem a sýrem jsem objevila u Milánka
a vyzkoušela. Dávám 1* a doporučit jako výbornou snídani
Suroviny: 2 vejce, 50 g hrášku, 15 g sýra na strouhání, 2 lžíce mléka, 1/4 cibule, sůl, pepř, olej a kečup.
a
...manžel se jen olizoval...

Postup: Vejce rozšleháme s mlékem a solí a usmažíme omeletu. Na oleji zpěníme nakrájenou cibuli, přidáme hrášek, osolíme, opepříme a orestujeme. Omelety naplníme hráškem, přehneme, posypeme nastrouhaným sýrem a ozdobíme kečupem.

V každé úpravě je hrášek pro naše zdraví přínosem.

a
 


Aktuální články

Reklama