Vítejte a těším se na Vás.


Zdravíčko ze zahrádky

13. července 2011 v 5:51 | Natty |  Zdraví

Rybíz - obyčejný a přesto neobyčejný…


tyto malé červené, žluté a černé kuličky jsou přímo nabity "zdravíčkem".
Pokud často trpíte chřipkou, angínou, máte křečové žíly či oslabenou imunitu, pak je rybíz to pravé ovoce pro vás.

Rybíz je bohatý především na vitamín C, nejvíce ho najdeme v černém rybízu, ale i v červeném a bílém je dostatek, aby nám posílil imunitu.
Jedna bobulka obsahuje až 2 mg vitamínu C, dopřejme si 40 bobulek a pokryjeme doporučovanou denní dávku tohoto vitamínu.

Další velmi důležitý vitamín P - rutin má velký význam pro zdraví našeho cévního systému.
Vitamín B3, B5 prospívá našim nervům, vlasům a kůži.
Plody jsou bohaté na karoteny, antioxidanty, které se v těle přetváří na vitamín A, ochránce našeho zraku a sliznic, posiluje imunitu.
Rovněž stopové prvky, vápník, železo, hořčík, draslík a mangan, jsou přínosem pro naše zdraví.
Rybíz je pomocník při léčbě mnoha nemocí z nachlazení, virových a bakteriálních infekcí a jako prevence před těmito chorobami.

Rutin - chrání naše cévy, udržuje jejich pružnost, zlepšuje průchodnost krve. Pokud nás trápí křečové žíly, vysoký krevní tlak, hemoroidy, otoky končetin, slabé cévní stěny - měli bychom rybíz zařadit po celé letní období do svého jídelníčku.

Rybíz v kuchyni.
Nejzdravější je čerstvě utržený, pokud se nám zdá kyselý, můžeme přisladit medem nebo cukrem. Jinak se výborně hodí na džem, neboť obsahuje hodně pektinů a jak džem, tak marmeláda dobře rosolovatí. Rovněž přidáním k jinému ovoci, které nemá pektin docílíme přírodního rosolovatění.
Dále můžeme rybíz zamrazit, zavařit a udělat oblíbený rybízový koláč, bublaninu, dorty s želé, které mají příjemnou navinulou chuť.

...rybízový koláč do snídaně...

Rybízový sirup
Suroviny: 1 l rybízové šťávy, 1 kg cukru, 50 g kyseliny citrónové

Postup: Kuličky rybízu bez stopek dáme do větší mísy, přidáme 50 g kyseliny citrónové, promícháme a necháme 24 hodin stát. Potom přes řídké plátýnko necháme vykapat rybízovou šťávu. Odměříme na 1 l tekutiny 1 kg cukru. Promícháme až se cukr rozpustí. Nalijeme do vyvařených lahví a uzavřeme.
Tato šťáva se nekazí a obsahuje nejvíce zdraví prospěšných látek. Stejně můžeme připravit i sirup z malin.

Džem z červeného rybízu
Suroviny: 1 kg rybízu, 800 g cukru, 1 vanilkový cukr, 3 lžíce rumu, trochu petolu

Postup: Rybiz umeleme na masovém strojku a přecedíme. Přidáme cukr, rum, vanilkový cukr a petol a povaříme 10 minut. Nalijeme do vyvařených skleniček a zavíčkujeme.


 


Aktuální články

Reklama