Vítejte a těším se na Vás.


Vláknina pro zdraví

11. července 2011 v 6:05 | Natty |  Zdraví

Bez ní to nejde…


Vláknina je pro naše zdraví důležitá a proto bychom se měli snažit denně dodat svému tělu alespoň 30 g. Pokud si tento "luxus" denně dopřejeme, snížíme až o třetinu riziko rakoviny trávicího traktu a tlustého střeva. Průměrně konzumuje jen 10 g vlákniny v naší stravě a tak se pokusme toto množství navýšit.
Vláknina chrání také před vznikem cukrovky, pomáhá snižovat hladinu cholesterolu. Váže na sebe těžké kovy a zabraňuje jejich střebávání do těla.
Nedostatek vlákniny způsobuje nepříjemnou zácpu, kterou odstraníme právě pomocí vlákniny. Důležitý je ovšem obsah vody, který společně s vlákninou musíme přijímat, 2 - 3 litry tekutin denně, jinak by vláknina mohla mít opačný účinek a zácpu způsobit.

Kde vlákninu najdeme…

Všechny potraviny rostlinného původu - ovoce a zelenina, neloupaná rýže, celozrnné pečivo, luštěniny a pohanka, lněné semínko, pšeničné klíčky, brambory a houby.

Ideální je vláknina, kterou získáme z rostlinné potravy, ale pokud nemůžeme z nějakého důvodu konzumovat vlákninu z potravy, můžeme si jí zakoupit v lékárně. Zaměříme se na vlákninu rozpustnou, která intenzivně nabobtnává, je jemná a nedráždí střevo. Lze jí přidat do vody nebo jiných potravin, koktejlů, jogurtu, kaše, ale i masových směsí. Výběr vlákniny je velký - jablečná vláknina, psyllium, vláknina ze semínek jitrocele, nyní novinka na trhu Digella, obohacená o sladkovoudní řasy, psyllium, prebiotika a vitamín B3.

 


Aktuální články

Reklama