Vítejte a těším se na Vás.


Uvidíme ...

29. července 2011 v 13:30 | Natty |  Deníček

Houbařská žeň...


Jsem milovnice houbaření a za dva roky, kdy je se mnou doma už i manžel, propadnul tomuto kouzlu i on. Je radost s ním jít do lesa, neboť se už tolik "vypracoval", že najde hříbečky dříve než já, což popravdě dost těžko nesu.
Dokonce už zná moje místečka a ví, že když jdu sama, tak kde mě najít. Což se stalo nedávno, kdy bylo čerstvě po dešti a Roníček, můj věrný kamarád "vzal azimut" a odešel domů. Manžela to tolik vyděsilo, že vzal kolo a jel mě hledat. Po půl hodině mě našel na místech, kde říkáme "Za hájovnou", kdy mezitím prošel "jedničku, dvojku, trojku, skálu, u křemenáčku a u studní", takto máme pojmenovaná naše místečka, kde rostou "praváky".
Tak i dnes, jako každý den jsme hned po snídani "vyrazili" a i když včera byl moc pěkný úlovek /55 hříbečků/, které jsme společně nasbírali se zlatíčky a ty si je odvezli navečer domů, přesto jsme dnes na stejných místech "bodovali".
Dnešní rekord je 65 hříbečků a už se pomalu a jistě blížíme k první stovce. Loňská "stovka" připadá na 8. srpna a tak jsem zvědavá, zda jí letos "pokoříme".


V košíčku dnes bylo 65 hříbečků, 2 křemenáčky, které rostou na místě, kde by je nikdo nečekal a už druhým rokem mi dělají radost, 1 kozák, několik kovářů a podhříbků. V lese jsou ještě dost lišky, růžovky, holubinky a kuřátka.

Navíc je tam nádherně, krásný vzduch

a pohyb při houbaření prospívá nejen tělesnému, ale i duševnímu zdraví.

 


Aktuální články

Reklama